Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję


Recommended Posts

Liwko, pogoda nie ma wpływu na cwu.

Wliczając cwu trudno wyrokować. Kurcze nie macie podziału na zliczanie c.o.osobno i c.w.u.?

Ja nie mam osobnego na cwu :).

 

pzdr

 

Aż tak dobrze to nie ma. Latem na CWU idzie mi około 60kWh w miesiącu. Zimą zapewne więcej. Ile? Nie wiem. Rocznie przyjmuję około 900kWh na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego też ja u siebie nawet nie strzelam ile idzie na cwu bo zliczane mam razem z prądem bytowym, mogę jedynie przypuszczać nawet nie szacować że ok 2 kWh.

Wydawało mi się, że masz bojler Galmeta na całość CWU? Wepnij taki miernik przez tydzień, podziel na 7 i wsio wiadome:

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTmOgISB18PNuxmzpliiI9ZY3UEvaU5KMdaH9nCDDXDut3jEmWg

 

2 kWh/dzień na CWU przy prądzie i stanie rodzinnym 2+2 - mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że masz bojler Galmeta na całość CWU? Wepnij taki miernik przez tydzień, podziel na 7 i wsio wiadome:

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTmOgISB18PNuxmzpliiI9ZY3UEvaU5KMdaH9nCDDXDut3jEmWg

 

2 kWh/dzień na CWU przy prądzie i stanie rodzinnym 2+2 - mało prawdopodobne.

 

Czy ktos moglby podac swoj koszt/przelicznik zuzycia KWh na potrzeby CWU na osobe/rodzine 2+1 (przy uzyciu boilera el. czyli COP 1) ??

 

Moze byc zakres bardziej dla celow szacunkowych poki co potrzebny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla dwoch osob w pazdzierniku zuzylem na cwu 72 kWh.

Nie mam osobnego podlicznika na cwu ale do 13/10 nie wlaczalem co wiec poczatek miesiaca sama cwu i na tej podstawie srednia dobowa wychodzi 2,31kWh i zalezna jest od temp. zewnetrznych bo zachodzi szybsze stygniecie w zbiorniku i rurach gdy w pomieszczeniu jest 22*C a nie 24*C i grunt pod domem pewnie lekko cieplejszy jest latem niz zima. Wychodzi na to, ze w pazdzierniku zuzylem 124 kWh na co.

 

Ogrzanie wody cieplej czystym pradem "za 2kWh" dziennie raczej malo prawdopodobne, ja mam srednie cop na cwu ok. 3 a zbiornik 175l i grzeje 3 razy dziennie, temp. od 25*C do ok. 50*-55*C.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dane. Patrzylem tez na srednioroczne zuzycie wszelkich urzadzen elektrycznych w domu i musze przyznac, ze moze byc tak, iz rodzaj oswietlenia czy lodowka to koszty roczne podobne do ogrzewania CO czy CWU.

 

Dobre jest to, ze przy ogrzewaniu pradem wszystko jest pod 1 zrodlem, wiec tym bardziej mozna popracowac nad kosztami (pralka i zmywarka w taniej taryfie itp).

 

Z kazdym dniem coraz bardziej ubolewam, ze pierwszy dom zrobilem na gaz :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiego zestawienia nie mam, ale może to Ci coś powie.

 

27.09.2010 r. - 27.10.2010 r.: Tania 972 kWh, Droga 97 kWh

27.09.2011 r. - 27.10.2011 r.: Tania 335 kWh, Droga 100 kWh

 

To całkowite wskazania licznika.

Kiedy nie grzeję i jest lato (widno i ciepło) idzie mi ok. 200 kWh taniej na miesiąc.

Zimą przyjmuję, że to jest 270 kWh (więcej światła niższa sprawność PC, oświetlenie na zewn.).

 

Ergo przyjmując na razie 200 kWh to: 2010 r. ogrzewanie 772 kWh, a w 2011 r. 135 kWh.

W kominku paliłem porównywalnie w zeszłym i tym roku.

 

pzdr

 

dokładnie wczytałem się w twoje wyniki - u mnie w domu 110 m2 dom średnio ocieplony poszło drewna za 150 zł w pażdzierniku-to tak dla twojej satysfakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Udało mi się przeczytać wszystkie strony i na tyle było ciekawie, że się zarejestrowałem.

 

Pierwsza sprawa to sterowanie ogrzewaniem... czy zamiast włączać ogrzewanie na określony czas na pełną moc nie lepsze byłoby włączanie na całą tańszą taryfę ale z ograniczeniem mocy grzania? Może podłoga równomierniej nagrzewałaby się i podniósł komfort.

 

Druga sprawa... czy nie byłoby praktyczniejsze wyłożenie wnęk okien styropianem i montaż w położeniu "tradycyjnym" zamiast wysuwać poza mur?

 

Trzecia... zastąpienie drogiego szkła dwustronną izolacją ścian fundamentowych a wykonanie samych ścian fundamentowych z małoprzewodzących bloczków?

 

Czwarta.... może kabel grzejny we wnękach okien pomógłby ze skraplaniem wody?

 

Takie moje rozważania teoretyczne po przeczytaniu komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

j-j proszę przypomnij mi jaką masz frakcje gwc żwirowego?

Mam dużo roboy i nie mam czasu wertowania wszystkich stron by to sprawdzić. Wiem tylko tyle że masz drobny (tak to widzę na zdjęciach).

Będę wdzięczny.

PS. Mój dom jest lipny, niestety go wybrałem (brak wiedzy) i muszę go poprawiać na tyle ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...