Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja pozioma - budynek podpiwniczony - proszę o pomoc


telelegolas

Recommended Posts

Cześć

Mam problem dotyczący izolacji poziomej na stropie piwnicy. Ostatnio jak się pojawiłem na budowie powstały mury z cegły i niestety wykonawca pod cegłami nie ułożył papy. Kierownik budowy mówi, że powinna być a mury już są wysokie na 1,80m.

Dodam, że na dole pod bloczki dali izolację.

Moje pytanie brzmi czy powinna być papa na stropie czy nie?

 

Z tego co czytałem w internecie to na pewno papa nie zaszkodziłaby ale czy mam już się bać wilgoci w domu na parterze i co można jeszcze teraz zrobić?

 

Pozdrawiam

tele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacja ładnie sprawdziłaby się

albo pod stropem albo na stropie piwnicy pod murem....

 

 

brak - błąd w sztuce /budowlanej/... niestety...

 

co się da zrobić - teraz bez zburzenia muru to już niewiele...

jakieś iniekcje czy podcinka - ale w nowo budowanym domu

to jakiś bezsens....

wilgoć - jest szansa na podciągnięcie za kilka/kilkanaście lat

sądząc po niefrasobliwości "wykonawcy" nie za bardzo bym liczył

na doskonałą i długowieczną izolację przeciwwilgociową ściany piwnicznej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferuje 3 miejsca izolacji w przegrodzie pionowej, koles ma tylko 1 , pewnie i ujdzie ale poco sie martwic

martwię się bo wykonawcę kogo się nie pytałem to go polecali... podobno najlepszy...

Jutro mnie czeka z nim rozmowa i nie wiem czy to błąd w sztuce czy nie...

Co mam mu powiedzieć?

Burzyć ścian nie będę pozostaje zrobić dobrą izolację pionową (1m od zera) ale chciałem zrobić oblicówkę z kamienia i powywiercać otwory na pręty aby wesprzeć styropian z kamieniami.

Teraz to chyba już się na to nie odważę...

 

a miało być tak pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniekąd zgodzę się z labas1

o ile izolacja pionowa nie dopuści wilgoci do ściany, to skąd te podciąganie kapilarne?

najśmieszniejsze jest to, że na budowie spytałem się kierownika po co ma być tutaj ta izolacja a on odpowiedział, że jak na przykład woda z bojlera się wyleje...

Spytałem się ile miałoby być tej wody ( bo piwnicę mam 2,50m) a on na to, że aż piec miał zalany...

To wykonawca mu na to, że nie można na to tak patrzeć bo wtedy lepiej nie budować kominów, bo się przewrócą, itd, itd...

rewelacja :-? :-? :roll: :roll:

 

dzięki

tele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...