Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W koncu przyszly moje glosniki do sufitu :) 4x180 Watt.... obawiam sie czy stelaz sufitu i bedzie wibrowal :)

W niedziele montaz to sie przekonam ;)

Moze juz ktos montowal glosniki w suficie z płyt gipsowo-kartonowych ?

[ATTACH=CONFIG]325190[/ATTACH]

 

Montowałem takie z doniczkami, ale popierdułki i nic nie brzęczało.

Trzymam kciuki. Może nie będzie wibrował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Puri
Co prawda nie montowałem jeszcze głośników w suficie ale na pewno najważniejszą sprawą będzie jak najdokładniejsze ich wytłumienie.

Inna sprawa, że tego typu rozwiązania nadają się raczej do marketów i innych pomieszczeń użyteczności publicznej gdzie nie potrzeba dobrej jakości dźwięku... Dlatego tutaj raczej nie spodziewałbym się jakiegoś super efektu tym bardziej, że głośniki też nie są "wysokich lotów" :)

Jako ciekawostkę dodam, że nawet budowa najzwyklejszej kolumny głośnikowej nie polega tylko na zbiciu oraz wytłumieniu pudła i zamontowaniu w nim głośników - wszystko jest wcześniej poprzedzone obliczeniami dokonywanymi dla poszczególnych głośników ;)

Ja osobiście raczej nigdy bym się nie zdecydował na takie rozwiązanie, a audiofilem nie jestem - co kolumna to kolumna. Koniec off-topu.

 

Nie zalamuj mnie :) wybralem glosniki z wyzszej polki (High-End), specialnie do muzyki a nie dla merketow. podlaczylem je wczoraj probnie do wiezy bez montowania w sufit i jakosc dzwieku byla mega... bez problemu moga konkurowac z moim kinem domowym z harman kardon! Mozne je nawde przelaczyc na modus: Dolby-Surround :D

Wiec o dzwiek sie nie martwie :no: tylko czy sufi wytrzyma taki Power. Znajomy powiedzial mi ze do tego sa wieszaki do stelazu na gumach ktore wylapuja wibracje...

 

A zdecydowalem sie na takie rozwiazanie zeby kazdy kto do mnie przyjdzie mogl sie do nich przez Bluetooth (komorki, tablety itd) podlaczyc, w koncu mamy 2015 rok :bye:

 

http://www.magnat.de/de/detail/index/sArticle/279

Edytowane przez Puri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem dzisiaj bardzo wcześnie rano o 9:00 na budowie pojawiło się 4 gości w 2 busach i nagle okazało się że mamy okna.

Mało tego - okazało się, że mamy nawet bramę garażową! :D

 

[ATTACH=CONFIG]325377[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325378[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325379[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325380[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325381[/ATTACH]

Byle do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmey czy możesz napisać ile wyniósł Cię koszt dachu?

Drewno -

Dachówka (jaka) -

Robocizna -

Zastanawiam się ciągle co wybrać czy blachodachówkę Finnere czy jakąś dachówkę...

 

Za cały dach zapłaciłem 49.500zł i niestety nie mam wyszczególnionych poszczególnych etapów i elementów. Dachówka betonowa Braas Romańska z powłoką Cisar, okna Velux, rynny stalowe w ocynku.

Ja bym się nie zastanawiał i brał dachówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały dach zapłaciłem 49.500zł i niestety nie mam wyszczególnionych poszczególnych etapów i elementów. Dachówka betonowa Braas Romańska z powłoką Cisar, okna Velux, rynny stalowe w ocynku.

Ja bym się nie zastanawiał i brał dachówkę ;)

Robiłeś z pełnym deskowaniem czy na folii?

Za finnere z pełnym deskowaniem dostałem ofertę z robocizną 39 tys., dekarze i na składach przekonują o wyższości blachy, ale czytając to forum coraz bardziej jestem przekonany do dachówki. Tym bardziej, że m2 wychodzi bardzo podobnie biorąc pod uwagę finnere i dachówkę betonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja odpowiedź też trochę pomoże.

 

 

Dachówka Braas Bałtycka w graficie

Materiał na dach (dachówki wszystkie tj, połówki, końcowe, gąsiory itd, rynny pcv, blachy, folia) - 14.000 zł

Więźba - 5.800 zł

Deskowanie - 3.200 zł

 

Wykonawcę miałem do SSO, więc nie powiem jak wychodzi robocizna ;)

Fotki wrzucałem w poprzednich postach.

 

Ja mam pytanie z innej beczki. Jako, że wylano nam już wylewkę z mixokreta - zastanawiamy się nad kotłownią. Co dawaliście na ściany? Płytki, farba a może jeszcze coś innego?

 

Pozdrawiam,

Marek.

Edytowane przez Maroko1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś z pełnym deskowaniem czy na folii?

Za finnere z pełnym deskowaniem dostałem ofertę z robocizną 39 tys., dekarze i na składach przekonują o wyższości blachy, ale czytając to forum coraz bardziej jestem przekonany do dachówki. Tym bardziej, że m2 wychodzi bardzo podobnie biorąc pod uwagę finnere i dachówkę betonową.

 

Robiłem na folii - pełne deskowanie to już przeżytek - tak wg mnie jak i wg mojego wykonawcy ;)

Jeśli chodzi o cenę to jeszcze należy zwrócić uwagę, że u nas zadaszyliśmy taras oraz mamy całkiem spory garaż (4x8m), na którym także wylądowała dachówka...

Jak już powiedziałem - dachówka to dachówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. Jako, że wylano nam już wylewkę z mixokreta - zastanawiamy się nad kotłownią. Co dawaliście na ściany? Płytki, farba a może jeszcze coś innego?

 

U mnie na 100% będą płytki - nawet najtańsze jakie uda mi się znaleźć. Przy ekogroszku zawsze się będzie trochę pyliło więc utrzymanie czystości będzie dużo łatwiejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie po deszczu rosną grzyby. I w sumie inne rośliny też.

U nas po deszczu urosły kominy :p

 

WP_20150727_20_24_34_Pro.jpg WP_20150727_20_25_20_Pro.jpg

 

A tak na poważnie to okazało się (po wizycie zaprzyjaźnionego kominiarza), że kominy są super, bardzo ładne i w ogóle... Ale za krótkie :p

Szybki rzut oka na plany i faktycznie - coś jest nie halo. Telefon do kier-buda, drugi do majstra i teraz już jest prawie dobrze.

Prawie bo gdybyśmy chcieli być w zgodzie z dziwacznymi wytycznymi kominiarza (2 zasady budowy komina spełniliśmy i je znaliśmy, trzeciej już nie i w sumie nikt wcześniej o czymś takim nie słyszał). W każdym razie kominy zostaną odebrane takie jakie są teraz i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie do osób, które są lub już zakończyły etap ocieplania i zabudowy poddasza :)

 

1) Ile daliście wełny i jaką (lub ewentualnie co zamiast wełny).

2) Jaki koszt robocizny za m2, tj. ocieplenie, stelaz, plyty g-k i szpachlowanie?

3) Ile mieliście m2?

 

Dziś był u mnie majster i zaśpiewał 40 zł za m2 bez szpachlowania. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale przeraziło mnie gdy powiedział, że jest do zrobienia jakieś 150 m2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Puri
Wykończeniówka 6 - kotłownia, grzejniki, gniazdka, reszta paneli itp itd, powoli ku końcowi. Pozostał jeszcze teren wokół domu.

 

Hej, wyczytalem na Waszym blogu ze dales pod panele folie paroizolacyjna... dlaczego? jeszcze nigdy o tym nie slyszalem :confused: Czy to moze zalezy od rodzalu stropu ?

 

Po za tym Blog na medal :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...