Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam małą zagwozdkę - muszę dobrać moce grzejników do pokoju na dole oraz pokoików na poddaszu.

Wujek hydraulik mówi, że lepiej za dużo jak za mało i proponuje przelicznik 120W/m2.

Jakoś średnio mnie to przekonuje - tym bardziej, że na necie jeśli już piszą to o max 100W/m2.

I bądź tu teraz mądry i pisz wiersze jak trzeba szykować podkucia na podejścia zasilające, a nie wiadomo jak wielki będzie grzejnik :confused:

A jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super poddasze, prosze napisac czy nie jest za ciemno bez okien dachowych? I pytanie o kociol RBR czym palicie i jakiej mocy jest ten piec. Ja chcę ,żeby był na ogrzanie wody, podłogówki i trzy kaloryfery i jakiej wielkości macie zbiornik na wodę. Prosze mi napisać w metrach każda ścianę kotlowni. Proszę równiez o info czy w pokoju czuć coś,z kotłowni przy paleniu w zimie./ Edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie kupiłeś takową wełnę w takiej cenie? 100m ta wełną w tej cenie ocieplałeś?

 

WItam,

Wełna Rockwool kupiona w BricoMarche

Wełna Neowool kupiona u lokalnego dostawcy (Transbud)

Tak, to cena za całe poddasze, wyszło w okolicach 98-99 metrów kw. :)

 

Co do okien dachowych - mam tylko jedno, nad schodami, i już żałuję. W pokoju nad salonem prawdopodobnie w następnym roku dołożę jedno od strony południa. Dlatego przewidziałem grzejnik pod miejscem ewentualnego okna.

 

U mnie kotłownia (po wywaleniu miejsca na prysznic) jest prostokątna i ma wymiar około 3,5 m x 2 m. Kocioł już wstawiony. Heitz Eko 3 16 kW. http://www.skwiercz-instal.pl/kotly-z-podajnikiem.php . Będzie obsługiwał ogrzewanie podłogowe parteru + ogrzewanie podłogowe łazienki, holu i garderoby na poddaszu + 3 grzejniki w pokojach poddasza + 2 grzejniki w łazienkach. Fotki w najbliższych dniach.

 

 

PS. Do kosztów poddasza nie dodałem ceny schodów strychowych - więc dodaję 188 zł (promocja Castorama).

 

Pozdrawiam,

Marek.

Edytowane przez Maroko1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Wełna Rockwool kupiona w BricoMarche

Wełna Neowool kupiona u lokalnego dostawcy (Transbud)

Tak, to cena za całe poddasze, wyszło w okolicach 98-99 metrów kw. :)

 

Co do okien dachowych - mam tylko jedno, nad schodami, i już żałuję. W pokoju nad salonem prawdopodobnie w następnym roku dołożę jedno od strony południa. Dlatego przewidziałem grzejnik pod miejscem ewentualnego okna.

 

U mnie kotłownia (po wywaleniu miejsca na prysznic) jest prostokątna i ma wymiar około 3,5 m x 2 m. Kocioł już wstawiony. Heitz Eko 3 16 kW. http://www.skwiercz-instal.pl/kotly-z-podajnikiem.php . Będzie obsługiwał ogrzewanie podłogowe parteru + ogrzewanie podłogowe łazienki, holu i garderoby na poddaszu + 3 grzejniki w pokojach poddasza + 2 grzejniki w łazienkach. Fotki w najbliższych dniach.

 

 

PS. Do kosztów poddasza nie dodałem ceny schodów strychowych - więc dodaję 188 zł (promocja Castorama).

 

Pozdrawiam,

Marek.

 

Dałeś 15 + 10cm, łącznie 25cm wełny na całym dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za podanie wymiarów kotłowni, proszę o info tych , którzy palą juz w kotłach czy coś czuć jakis zapach przy grzaniu w zimie oraz czy dodatkowo zabezpieczaliscie kotłownię -ściany ,żeby nie było słychac pracy kotła? WitamySwirek100 na forum. Może cos ciekawego napisze. Edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za podanie wymiarów kotłowni, proszę o info tych , którzy palą juz w kotłach czy coś czuć jakis zapach przy grzaniu w zimie oraz czy dodatkowo zabezpieczaliscie kotłownię -ściany ,żeby nie było słychac pracy kotła? WitamySwirek100 na forum. Może cos ciekawego napisze. Edyta

A po co zabezpieczać jak ledwie coś słychać? Brak przykrych zapachów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...