Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w koncu schody prawie gotowe :rolleyes:

 

[ATTACH=CONFIG]329807[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]329808[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]329809[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]329810[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]329811[/ATTACH]

reszte na dropbox....

 

 

Schody w połączeniu z kominkiem i jasnymi panelami robią robotę;) Widziałem, że zakupiłeś wiatę na drewno. To jest gotowiec czy firma robiła na zamówienie? Ile taka przyjemność jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Od dłuzszego czasu śledze forum i wpisy na temat budowy domku, nawet u jednego z forumowiczow bylismy w domu (zazdroszcze).

Bedziemy budowac domek w technologii szkieletowej. Na parterze rezygnujemy z pokoju, bedzie tam kuchnia a tym samym zwiekszy sie salon. Pod schodami zabiegowymi bedzie spizarka. Na poddaszu w tej szerszej polowie beda 2 pokoiki i 1 pokoj z garderoba oraz lazienka. Okna beda tylko w scianach szczytowych jedynie w łazience 1 dachowe. Wzdluz domu od strony ogrodu drewniana weranda (2,5x10) i daszek na slupach drewnianych od frontu. Chcemy ogrzewac kotlem z podajnikiem na pellet. Nie wiem czy ktos moze juz takie ogrzewanie ma, jezeli tak to bardzo prosze o opinie. Dodatkowo chcemy zrobic kominek i nie wiemy czy robic rozprowadzenie,(cena 2500.00), czy bez rozprowadzenia kominek tez ogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek dzisiaj wyszło, że hydraulik przy stanie zero odwalił kompletną fuszerę, piony od stanu zero nie pokrywają się z tymi w górnej łazience. Na zdjęciach na czerwono jak zostały zrobione, a na zielono jak powinny być. Macie jakiś pomysł jak zrobić aby było dobrze? Czy jedyną słuszną opcją jest rozkucie chudziaka i zrobienie pionów raz jeszcze?

http://i60.tinypic.com/2hzmiwn.jpg

http://i60.tinypic.com/20ji6hs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek dzisiaj wyszło, że hydraulik przy stanie zero odwalił kompletną fuszerę, piony od stanu zero nie pokrywają się z tymi w górnej łazience. Na zdjęciach na czerwono jak zostały zrobione, a na zielono jak powinny być. Macie jakiś pomysł jak zrobić aby było dobrze? Czy jedyną słuszną opcją jest rozkucie chudziaka i zrobienie pionów raz jeszcze?

http://i60.tinypic.com/2hzmiwn.jpg

http://i60.tinypic.com/20ji6hs.jpg

Musisz przesunąć się z jednym pionem o jakieś 3m co przy spadku około 1,5-2cm na metr da mniej więcej 5-6cm. Do tego rura fi 110 i mamy koło 17cm.

Ile cm posadzki (styropian + wylewka) przewidujesz na parterze? Może się zmieścisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15cm styro + wylewka. Tylko patrzac od prawej na czerwono jest zrobiony pion przy scianie, ktory powinien byc w lazience, drugi czerwony jest obok tego pierwszego, ktory powinien byc, wiec i jeden i drugi powinienem przesunac o te 2-3 m, tylko jak to zrobic be kucia chudziaka? Juz zastanawiam sie czy nie puscic calej kanalizy z lazienki w 1 pion z gory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15cm styro + wylewka. Tylko patrzac od prawej na czerwono jest zrobiony pion przy scianie, ktory powinien byc w lazience, drugi czerwony jest obok tego pierwszego, ktory powinien byc, wiec i jeden i drugi powinienem przesunac o te 2-3 m, tylko jak to zrobic be kucia chudziaka? Juz zastanawiam sie czy nie puscic calej kanalizy z lazienki w 1 pion z gory?

 

Oczywiście, że jeden pion dla górnej łazienki w zupełności wystarczy - sam tak mam. Dwa piony to dużo za dużo :)

I wepnij do niego kuchnię z parteru jeszcze - rura fi50 w zupełności wystarczy.

No i nie zapomnij o odpowietrzeniu pionów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Jestem tu nowa chociaz tak sie nie czuje,bo przeczytalam te forum wzdłuż i w szerz . Razem z mężem tez chcemy wybudowac ten domek , ale w wersji szkieletowej. Mam pytanie. Czy budował ktoś w tym systemie na pomorzu bądź okolicach? Może ktoś mógłby polecić jakąś firmę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Też mam pewne pytanko. Jako, że stoję przed wyborem osprzętu elektrycznego tj., gniazdka i włączniki chciałbym wiedzieć jakie macie u siebie?

Nie ukrywam zależy mi na $$ więc kolorystycznie wybieram raczej między białym i ecru. Żona mówi, że ecru wygląda jak pożółkły od starości biały :(

 

A więc proszę o serię i kolor jaki u siebie zamontowaliście :)

 

PS. Podsumowując mam u siebie 26 pkt uruchamiania światła, 41 gniazdek, 5 podwójnych RJ45 i 5 podwójnych TV. Nie liczę garażu.

 

 

Pozdrawiam,

Marek.

Edytowane przez Maroko1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Też mam pewne pytanko. Jako, że stoję przed wyborem osprzętu elektrycznego tj., gniazdka i włączniki chciałbym wiedzieć jakie macie u siebie?

Nie ukrywam zależy mi na $$ więc kolorystycznie wybieram raczej między białym i ecru. Żona mówi, że ecru wygląda jak pożółkły od starości biały :(

 

A więc proszę o serię i kolor jaki u siebie zamontowaliście :)

 

PS. Podsumowując mam u siebie 26 pkt uruchamiania światła, 41 gniazdek, 5 podwójnych RJ45 i 5 podwójnych TV. Nie liczę garażu.

 

 

Pozdrawiam,

Marek.

Jako, że pracowałem w branży elektrotechnicznej mogę coś podpowiedzieć - jeśli zależy CI na cenie oraz jakości polecę dwa systemy simon basic i karlik deco.

Osobiście wybrałbym karlika, ma nowoczesny kształt - bardzo ciekawie wychodzi w nim połączenie ramka grafit + środek biały - ramka nie będzie dużo droższa, więc nie zrujnuje budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie elektryka + CWU + CO byla bardzo wazna, poniewaz wszystko na koncu jest zalane w betonach. Przez to patrzylem bardziej na jakos niz cene... bolalo $$ ale mam nadzieje ze bede mial do konca zycia spokoj...

 

Wybralismy HAGER + BERKER... jest to dobry standard w EU zachodniej, najczescie montowany przez firmy.

http://hagerhome.pl/

 

PS: Wybierz duzo wieksza szafke rozdzielcza, nie beda sie w tedy kable grzac jak w malej, gdzie sa na maxa powciskane. Do tego bedziesz mial w przyszlosci pare miejsc na zapas :) a wierz mi ze ja juz 4 bezpieczniki dolozylem... bo zawsze cos sie jeszcze wymysli np. swiatlo w podbitce czy awaryjne zasilanie kominka itd ;)

 

[ATTACH=CONFIG]330837[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]330838[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]330839[/ATTACH]

 

 

Szafka już jest, nawet z osprzętem w środku :) ETI i Legrand.

Teraz zostały tylko gniazda i włączniki, które za 2-3 lata wymienię na http://wlaczniki-dotykowe.pl/pl/c/Wlaczniki-Dotykowe-KOTI/59 .

 

Pozdrawiam,

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Też mam pewne pytanko. Jako, że stoję przed wyborem osprzętu elektrycznego tj., gniazdka i włączniki chciałbym wiedzieć jakie macie u siebie?

Nie ukrywam zależy mi na $$ więc kolorystycznie wybieram raczej między białym i ecru. Żona mówi, że ecru wygląda jak pożółkły od starości biały :(

 

A więc proszę o serię i kolor jaki u siebie zamontowaliście :)

 

PS. Podsumowując mam u siebie 26 pkt uruchamiania światła, 41 gniazdek, 5 podwójnych RJ45 i 5 podwójnych TV. Nie liczę garażu.

 

 

Pozdrawiam,

Marek.

 

Witam

 

Czy mógłby mi Pan napisać w których dokładnie miejscach u siebie ma Pan ulokowane punkty uruch. świateł oraz gniazdka, gdzie najlepiej tak mniej więcej je ulokować w naszej z34 aby było funkcjonalnie, może ma Pan jakieś propozycje dla Nas jeśli juz jest pan po tym etapie :) ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy możecie mi powiedzieć jakiej wełny używaliście do ocieplenia poddasza?

Bo zwariować z tym można normalnie…

Czy jest sens aby pchać się w niską lambdę przy ogrzewaniu ekogrochem? Ale taki faktyczny, a nie typu „powinno być lepiej” czy też „bo wszyscy tak mają”.

Różnice cenowe są znaczne i choć wiadomo, że na pewnych rzeczach nie powinno się oszczędzać to jednak tu tysiączek, tam tysiączek i tak się zbiera… :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wygląda to tak:

- parter: kuchnia, między salonem i kuchnią oraz w gabinecie 1470x1470, te małe z przodu: 600x900, salon: 2500x2300

- piętro: duża sypialnia 1470x1470, dwa małe pokoiki 1470x1240

Należy jednak pamiętać, że nasz projekt jest dość mocno zmieniony i budynek jest dłuższy i szerszy o jeną cegłę, a kąt nachylenia dachu to 45 stopni ;)

Edytowane przez Pigmey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w planach wszedzie okna 1200x1200, w kuchni 1300x1200 (kuchnia zrobiona w miejscu pokoiku na parterze), u gory w 2 malych pokojach 1000x1200 a w trzeciej sypialni tez 1200x1200. Ale dom bedzie w elewacji drewnianej i ma miec wyglad wiejskiego domu dlatego okna małe. Nie wiem czy nie bedzie ciemno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy możecie mi powiedzieć jakiej wełny używaliście do ocieplenia poddasza?

Bo zwariować z tym można normalnie…

Czy jest sens aby pchać się w niską lambdę przy ogrzewaniu ekogrochem? Ale taki faktyczny, a nie typu „powinno być lepiej” czy też „bo wszyscy tak mają”.

Różnice cenowe są znaczne i choć wiadomo, że na pewnych rzeczach nie powinno się oszczędzać to jednak tu tysiączek, tam tysiączek i tak się zbiera… :p

Na dachu nie oszczedzaj!Ja wybrałem super mate isover i sprawuje się dobrze.Zasada im więcej tym lepiej w tym przypadku się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mógłby byc tak uprzejmy i napisac mi jakie ma wymiary okien w swojej z34 . Mozecie doradzić jaki dac wymiar okien jeśli chcemy podzielic pokój na poddaszu na dwa mniejsze oraz jaki dac wymiar dodatkowego okna pomiedzy salonem a kuchnią. ( w projekcie go nie było). Pozdrawiam

 

My mamy w kuchni - 150x150,

salon 270x228 (3x90), w tym jedna część stała, dwie części otwierane na oścież

gora pokoje i sypialnia 120x150,

kotłownia 90x150,

dodaliśmy okno w łazience na dole 60x85,

dachowe mamy FAKRO 140x78 i są prze ogromniaste i super :)

 

Wpada dostatecznie dużo swiatła wszędzie i jesteśmy zadowoleni, mniejszych bym nie robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...