Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polecam do Twojego piecyka przejechać się na skład i kupić retopal lub nowość ekomial rokita 554 zł tona .A nowinki z casto testowalem i powiem,że taniej i lepiej kupić miał 23 z Piasta.2 zimy temu miałem 25 paliłem bez problemu i teraz testuje rokitę i jestem zadowolony a kalorycznosc dobra.

Odnośnie węgli pal sobie takimi:

Jaret - producent Tauron Wydobycie, kopalnie Janina z Libiąża i Sobieski z Jaworzna. Deklarowana wartość opałowa 21,5 MJ, typ węgla 31.2, spiekalność 0 - 1 RI, popiół do 10%. Może trochę szlakować popiół, zdarza się nadziarno ale węgiel jest miękki

Ten węgiel polecamy do małych domów, dobrze ocieplonych albo ogólnie do palenia w trybie letnim na sam bojler/cwu

 

Jaret Plus - producenci autoryzowani sprzedawcy Tauron Wydobycie, powinni mieć licencję na ten wyrób żeby móc używać tej nazwy. Np. Bostar Krzeszowice, Adamex Podolsze itp. Typ węgla 31.2 do 32.1. Wartość opałowa 25 - 26 MJ, popiół do 8%, spiekalność do 10 RI.* * *

Węgiel dobry na cały rok, niska spiekalność, wyższa kaloryczność. Nie polecamy jedynie w ciepłe okresy, jeżeli dom jest dobrze izolowany i o niewielkiej powierzchni, będzie za mocny.

 

Retopal - producent KW SA kopalnia Piast II ZRD Wola koło Miedźnej. Typ węgla 31.2 wartość opałowa min. 24 MJ, popiół 5 - 10%, spiekalność 0 - 1 RI.* *

Węgiel dobry na cały rok, przyzwoita kaloryczność, niska spiekalność. Można go stosować cały rok w domkach dobrze izolowanych o małej powierzchni

 

Pieklorz Piekary ze względu na jakość jak najbardziej godny polecenia, ale cena wysoka . Producent KW SA kopalnia KWK Piekary Piekary Śląskie. Typ węgla 31.2, wartość opałowa min. 26-27 MJ, popiół do 7%, spiekalność 0 - 9 RI.

Bardzo dobry jakościowo, mało popiołu. Szczególnie polecany na chłodna jesień, wiosnę czy typową zimę. Przy dobrze ocieplonych i małych budynkach nie stosować w trybie letnim czy ciepłą wiosna lub jesienią.

 

 

Dla osób szukających dobrego miału węglowego, który nie jest problemowy:

 

Ekomiał Rokita. Producent KW SA kopalnia Piast II ZRD Wola koło Miedźnej, typ węgla 31.2,* wartość opałowa 25 MJ, popiół do 10%, spiekalność 0 - 1 RI. Bardzo fajny w spalaniu, ok.100zł tańsze od Retopalu a spala się tego nawet nieco mniej niż Retopalu, sporo grochu a niewiele ziarna tzw. zerówki w tym jest.

 

UWAGA:

Rokitę robi też Bobrek Ruch Centrum - tego już nie warto brać, są problemy ze spiekalnością

 

Czyli ta rokita jest ogólnie OK?

 

u mnie w składach Retopal po 900zł (byłem w kilku i ta kwota najniższa, reszta to ekogroszki jakieś no name lub czeskie), Jaret ok 1tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabiegowe i jest ok poza myciem okna dachowego na klatce :/

 

Witaj Delphion1,

Nie wiem czy ta wiadomość ułatwi Ci chociaż trochę proces mycia okna dachowego na klatce, ale mam nadzieję że jednak tak.

Okna dachowe VELUX mają w górnej części zasuwkę blokującą, dzięki której po obróceniu skrzydła można je zablokować w pozycji do mycia. Jest to o tyle wygodne, że nie musimy ręką przytrzymywać skrzydła w czasie mycia.

Poniżej szczegółowa instrukcja :-)

mycie szyby.jpg

Pozdrawiam,

Paweł

Doradca VELUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na jeszcze jednym składzie i mają ekogroszek Pieklorz z Piasta i Wesołej po 800zł. miał ktoś z nim doczynienia?

Uwierz,nie warto zbyt kalorycznego węgla do naszych domków.W zeszłym roku kupiłem tonę wesołej i więcej tego błędu nie zrobię! Piec nie miał co z nadmiarem ciepła zrobić i borykalem się z ciągłymi alarmami przegrzania,dopiero dosypanie miału pomoglo.Retopal jest idealny lub coś podobnego.Zacznę 4 sezon więc wiem co piszę:-)

 

Mam okna fakro:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem po retopala (chciałem kupić) a tu nie mają, jak wczoraj pytałem to tyle kosztuje a dzisiaj mi mówią, że nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie bo dawno nie dostali dostawy. Mają albo czeskie, albo jakies z zakładu przetwórstwa węglowego (nazwa : ekogroszek-sami nie są w stanie stwierdzic co to jest) lub jeden facet ma wcześniej wspomniany pieklorz z piasta, lub z wesołej. Jednym słowem zadup... , nikt nie ma na stanie ani jaretu, ani retopala.

nie sadziłem, że takie bedą problemy z zakupem dobrego eko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Po dłuższej przerwie - dom praktycznie gotowy, czekamy tylko na drzwi wewnętrzne. Reszta to już drobnica, którą będziemy po kolei rozwiązywać. Odbiory w trakcie. Zostaje tylko działka wokół domu - jak na razie etap - poszukiwanie 200 ton ziemi do ogarnięcia terenu. Edytowane przez Barszcz Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych z34. Po przeczytaniu tego forum razem z Żoną jesteśmy zdecydowani na kupno projektu z34.

Jednak w celu upewnienia się chcielibyśmy zobaczyć dom na żywo :rolleyes:, stąd nasz prośba czy może ktoś nas wpuści:-) do swojego domu w okolicach

bliższych bądź dalszych Strzelec Opolskich. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych z34. Po przeczytaniu tego forum razem z Żoną jesteśmy zdecydowani na kupno projektu z34.

Jednak w celu upewnienia się chcielibyśmy zobaczyć dom na żywo :rolleyes:, stąd nasz prośba czy może ktoś nas wpuści:-) do swojego domu w okolicach

bliższych bądź dalszych Strzelec Opolskich. :bye:

Na pewno ktoś się zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie łączenia dachu garażu z budynkiem bezwzględnie należy wykonać PRZED ułożeniem pokrycia dachowego!

U nas wyglądało to w ten sposób, że ekipa zmontowała więźbę dachową garażu, następnie razem z teściem wykorzystaliśmy ją jako rusztowanie i w miejscu łącznia dachu garażu ze ścianą budynku wykonaliśmy ocieplenie takie jakie docelowo będzie na całej ścianie. W naszym przypadku był to jeden "pas" styropianu (0,5m) z zatopioną siatką i zaciągnięty klejem - na więcej brakło czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie będziemy mieć schowka pod schodami, a jeśli chodzi o schody ze spoczynkiem to powiedziano Nam że jeden schodek na dole będzie wystawał i lepiej zrobić zabiegowe żeby weszły całe w obszar przeznaczony na schody. .

 

 

My mamy schody ze spoczynkiem i jeden schodek wystaje na salon. Wcale nam to nie przeszkadza.

Zobacz sobie na fotki w naszej galerii:

https://www.dropbox.com/sh/ye9obal8z276jqq/iQHP5XHvvM

 

Co prawda nasze schody są lane i mamy schowek ale zawsze jakiś pogląd na sytuację będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy schody ze spoczynkiem i jeden schodek wystaje na salon. Wcale nam to nie przeszkadza.

Zobacz sobie na fotki w naszej galerii:

https://www.dropbox.com/sh/ye9obal8z276jqq/iQHP5XHvvM

 

Co prawda nasze schody są lane i mamy schowek ale zawsze jakiś pogląd na sytuację będziesz mieć.

 

Witam,

A ja miałam w projekcie schody ze spoczynkiem. Ze względy na to żeby schowek pod schodami był bardziej praktyczny zrobiliśmy zabiegowe (za namową naszego wykonawcy) póki co są wylane, ale już chodzi się po nich rewelacyjnie. Ani za wąskie, ani za szerokie, są po prostu W SAM RAZ!! Spoczynek miał długość 2m z tego wyszły 4 trójkątne schody. Nie będziemy robić okna dachowego, ale na klatce będzie podłóżne okno 50*150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem dzisiaj bardzo wcześnie rano o 9:00 na budowie pojawiło się 4 gości w 2 busach i nagle okazało się że mamy okna.

Mało tego - okazało się, że mamy nawet bramę garażową! :D

 

[ATTACH=CONFIG]325377[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325378[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325379[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325380[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]325381[/ATTACH]

 

Witam,

Piękny kolor krokwi, proszę o info jaki to jest???:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...