Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących oraz posiadaczy domków Z34. Mój domek już stoi jestem na etapie ogrzewania i mam pytanie do Forumowicza Delphiona1.

Chodzi o kociołek dokładnie o jego moc. Wiem że posiadasz kociołek o mocy 11kw, czy wykorzystujesz cały potencjał pieca podczas zimy? Zdecydowałem sie na kociołek o mocy 7kw który ma nadwyżkę do 10kw i nie wiem czy nie będzie za mały i czy nie zamienić na 12kw? Planowane ocieplenie to 15cm styropianu i 30 cm wełny pod dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po dłuższej nieobecności, widzę, że zetki rosną jak grzyby po deszczu. Ciesze się, że jest nas coraz więcej :)

Zdecydowałem sie na kociołek o mocy 7kw który ma nadwyżkę do 10kw i nie wiem czy nie będzie za mały i czy nie zamienić na 12kw? Planowane ocieplenie to 15cm styropianu i 30 cm wełny pod dach.

Kocioł Skam-p , steronik SPPv2, palnik Ardeo dom bez garażu.

 

Też jestem na etapie ogrzewania i też się interesuje tym kotłem, niestety nie załapałem się już na ten rok, tyle chłopaki mają zamówień. Wydaje mi się, że spokojnie wystarczy tym bardziej, że ma zapas mocy.

Zastanawiałem się również nad PC powietrze-woda, może ktoś jednak się zdecydował i podzieli się radością lub smutkiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Forumowicza Delphiona1.

Chodzi o kociołek dokładnie o jego moc. Wiem że posiadasz kociołek o mocy 11kw, czy wykorzystujesz cały potencjał pieca podczas zimy? Zdecydowałem sie na kociołek o mocy 7kw który ma nadwyżkę do 10kw i nie wiem czy nie będzie za mały i czy nie zamienić na 12kw? Planowane ocieplenie to 15cm styropianu i 30 cm wełny pod dach.

 

Może ja cię naprowadzę.

Też mam ten sam kocioł i jak na razie nie ma co narzekać.

Proponuje zapoznać się ze stroną http://www.cieplowlasciwie.pl powypełniaj i zobaczysz co ci wyszło.

 

Zobacz sobie na moje statystyki https://esterownik.pl/statystyki/3838

 

Co do sterownika SPP- czy to jest Boleckiego ? Wbijałem się na kilka sterowników na http://www.ekotlownia.pl i powiem ci, że gdzieś mi to nie leży. Może jestem przyzwyczajony do swojego https://device.esterownik.pl/device/3838/

 

Decyzje musisz podjąć sam :-)

 

Powodzenia.

 

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest Boleckiego stronę ciepłowłaściwe już odwiedziłem : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/xww

Decyzja już podjęta piec też zamówiony ale będzie dopiero pod koniec listopada dlatego jeszcze mam czas na zmianę wariantu mocy.

Chciałem sie utwierdzić w przekonaniu wszyscy znajomi mówią że to za mało.

Sąsiad na metrażu bodajże 110m (nowa parterówka) ma zamontowane 17kW ale dopiero pierwszy sezon będzie palił i stad moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest Boleckiego stronę ciepłowłaściwe już odwiedziłem : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/xww

Decyzja już podjęta piec też zamówiony ale będzie dopiero pod koniec listopada dlatego jeszcze mam czas na zmianę wariantu mocy.

Chciałem sie utwierdzić w przekonaniu wszyscy znajomi mówią że to za mało.

Sąsiad na metrażu bodajże 110m (nowa parterówka) ma zamontowane 17kW ale dopiero pierwszy sezon będzie palił i stad moje obawy.

 

Mi też chcieli wcisnąć 17 kę.

Jeśli ten 7kW da się rozbujać do 10 kW to śpij spokojnie, a obawy zostaw sąsiadowi jak się zdziwi ile przepalił w stosunku do ciebie.

 

Pozdro

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących oraz posiadaczy domków Z34. Mój domek już stoi jestem na etapie ogrzewania i mam pytanie do Forumowicza Delphiona1.

Chodzi o kociołek dokładnie o jego moc. Wiem że posiadasz kociołek o mocy 11kw, czy wykorzystujesz cały potencjał pieca podczas zimy? Zdecydowałem sie na kociołek o mocy 7kw który ma nadwyżkę do 10kw i nie wiem czy nie będzie za mały i czy nie zamienić na 12kw? Planowane ocieplenie to 15cm styropianu i 30 cm wełny pod dach.

 

W największe mrozy kocioł potrzebuje ok. 6 kw w naszych domkach a przeciętnie to wykorzystuje do 4 kw ,pamiętając że kociołki mają zapasy mocy spokojnie Ci starczy a jak będzie trzeba i 10kw pociagnie.

 

Ze swojego jestem zadowolony i uważam ,że dobrze zainwestowałem te pieniądze w tamtym czasie był najmniejszy na rynku.Miejscami na 2 tygodnie zapominam ,że mam kocioł na węgiel.

W mojej stopce jest strona do obliczenia przybliżonych potrzeb budynku,proponuję skorzystać.

Pamietać należy aby kocioł miał dokumentację na swoją moc potwierdzona niezależymi badaniami,bo producenci piszą co im się podoba bezkarnie i kupując 20kw dostaje się np.15 ,deklarują 90% a jest 60% itp.Wystarczy zadzownić i się samemu przekonać,że sprzedawcy kit wciskają.

Skam chyba ma badania na wieksze kociołki ale czy na tego malucha? Tutaj najlepiej zapytać Pana Jareckiego własciciela firmy.

Ja drugim razem brałbym mniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest Boleckiego stronę ciepłowłaściwe już odwiedziłem : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/xww

Decyzja już podjęta piec też zamówiony ale będzie dopiero pod koniec listopada dlatego jeszcze mam czas na zmianę wariantu mocy.

Chciałem sie utwierdzić w przekonaniu wszyscy znajomi mówią że to za mało.

Sąsiad na metrażu bodajże 110m (nowa parterówka) ma zamontowane 17kW ale dopiero pierwszy sezon będzie palił i stad moje obawy.

A ilu znajomych ma nowe domy,dobrze ocieplone z Twoim metrażem i małym kociołkiem aby twierdzić,że za mało?

Sami fachowcy się znajdują a potem komin sadzą spływa jak u sasiada mojego.

Czasy się zmieniają ,technologie ,materiały itd i ludzie muszą zacząć myśleć nowocześnie.

Titka(Krzyś) dał się przekonać do malucha i jak widzisz nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, titka proszę o info jaki masz piec wg tego co zobaczyłam na danych to rbr 11 kw a sterownik ecoal a jaki palnik. Też o takim myślę lub ten co niektórzy Skam-p nie wiem który lepszy lub sprawdzony. Też będzie zetka ale bez garażu. Czy kupowaliście może w starym grodkowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za utwierdzenie mnie w swoim wyborze kotła. Nigdy nie brałem większej mocy pod uwagę jak 12kw, chociaż mój instalator chciał mi wcisnąć 17 a nawet jeden 19 kW. Wiecie zawsze jakiś "dobry" przyjaciel potrafi zamęt w głowie wprowadzić. Z Panem Jareckim rozmawiałem i on tez potwierdził ze 7kw spokojnie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, titka proszę o info jaki masz piec wg tego co zobaczyłam na danych to rbr 11 kw a sterownik ecoal a jaki palnik. Też o takim myślę lub ten co niektórzy Skam-p nie wiem który lepszy lub sprawdzony. Też będzie zetka ale bez garażu. Czy kupowaliście może w starym grodkowie?

 

Potwierdzam, że mamy RBR 11 kW sterownik ecoal, palnik ECOENERGIA. Kupiliśmy go gdzieś w okolicach Gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po dłuższej nieobecności, widzę, że zetki rosną jak grzyby po deszczu. Ciesze się, że jest nas coraz więcej :)

 

 

 

Też jestem na etapie ogrzewania i też się interesuje tym kotłem, niestety nie załapałem się już na ten rok, tyle chłopaki mają zamówień. Wydaje mi się, że spokojnie wystarczy tym bardziej, że ma zapas mocy.

Zastanawiałem się również nad PC powietrze-woda, może ktoś jednak się zdecydował i podzieli się radością lub smutkiem? :)

 

ja będę montował 7kW Panasonica all in one ,też chciałem kocioł ,ale nasze domki są za małe i za ciepłe na kotły nawet n pelet mi odradzano,poprostu kotły się duszą szczególnie tak jak ja chcę ogrzewanie podłogowe w całym domu.Koszt na gotowo 22 tys brutto w moich stronach,fakt drożej o jakieś 10 tys niż kocioł z całym osprzętem,ale święty spokój z dorzucaniem i wybieraniem paliwa.Przewymiarowanie to co piszą wyżej to bardzo zła rzecz i dokładnie dobierając za duży kocioł spalisz więcej paliwa i zatrujesz sąsiadów..ludzi którzy doradzają 19kW do takich domków powinni być zamykani w więzieniach:)Co do PC sąsiad ma grzeje i zadowolony inny znajomy też i też chwali,u mnie koszty to jakieś 1800zł za rok woda z ogrzewaniem ,ale to musisz zrobić OZC do swojego domku i wtedy będziesz mieć pewność ile domek zużyje energii i ile będzie cię to kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę montował 7kW Panasonica all in one ,też chciałem kocioł ,ale nasze domki są za małe i za ciepłe na kotły nawet n pelet mi odradzano,poprostu kotły się duszą szczególnie tak jak ja chcę ogrzewanie podłogowe w całym domu.Koszt na gotowo 22 tys brutto w moich stronach,fakt drożej o jakieś 10 tys niż kocioł z całym osprzętem,ale święty spokój z dorzucaniem i wybieraniem paliwa.Przewymiarowanie to co piszą wyżej to bardzo zła rzecz i dokładnie dobierając za duży kocioł spalisz więcej paliwa i zatrujesz sąsiadów..ludzi którzy doradzają 19kW do takich domków powinni być zamykani w więzieniach:)Co do PC sąsiad ma grzeje i zadowolony inny znajomy też i też chwali,u mnie koszty to jakieś 1800zł za rok woda z ogrzewaniem ,ale to musisz zrobić OZC do swojego domku i wtedy będziesz mieć pewność ile domek zużyje energii i ile będzie cię to kosztować.

 

Też tak własnie słyszałem, dlatego celuje w ten 7 kW na ekogroszek ale zobaczymy jeszcze ponieważ większego nie chce, a ten dopiero mógłbym mieć w przyszłym roku (tyle mają zamówień). Może to i dobrze, po sezonie pewnie kilka opini o tych kotłach się pojawi :)

Co do PC to nie myślałem nad konkretną firmą, poprostu sie zastanawiałem czy warto bo różne są opinie, a to co mówią hndlarze to wpuszczam jednym uchem i wypuszczam drugim (oczywiscie mówie o PC powietrze-woda).

Robiłem OZC, potrzebowałem do podłogówki. Wychodzi u mnie 7,4 kW. Podłogówke zrobiłem prawie we wszystkich pomieszczeniach i w sumie prawie wszędzie mam co 15 cm w tylko salon z kuchnią jest co 20 cm + strefy brzegowe. Łazeinka na poddaszu i cały dół (oprócz pokoju) będą "płytki" a reszta pomiszczeń w panelach. A jaj u Ciebie to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z OZC wyszło 6,07kW przy -16 stopniach więc u mnie 7kW będzie idealna.Panasonic jest jedną z tańszych markowych propozycji dlatego też na to się decyduje,a miałem różne wyceny nawet po 40 tys za PC pow-woda:)Ja wszędzie będę robił podłogówkę i tylko podłogówkę.Fakt ludzie chwalą to czym handlują ,albo mają zamontowane.W OZC masz roczne zapotrzebowanie na energię więc można policzyć szybko ile Cię będzie kosztowało grzania danym paliwem.Śmieciuch to zabójstwo dla tak małego domu no chyba ,że z buforem ciepła 1000L,kocioł z podajnikiem już lepiej ,ale też kocioł jest przygaszany przez dmuchawę i może wystąpić z czasem korozja kotła tak samo przy pelecie.Miał bym nitkę gazową to bym gaz montował ,a tak padło an PC a uwierz mi ,ze o ogrzewaniu to ja już od 2 lat myślę bardzo intensywnie:)Nie ma też co się nagrywać na te opinie ,że ogrzewanie prawie za darmo ,ale przyjać koszty na poziomi ekogroszku będzie uczciwie myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z OZC wyszło 6,07kW przy -16 stopniach więc u mnie 7kW będzie idealna.Panasonic jest jedną z tańszych markowych propozycji dlatego też na to się decyduje,a miałem różne wyceny nawet po 40 tys za PC pow-woda:)Ja wszędzie będę robił podłogówkę i tylko podłogówkę.Fakt ludzie chwalą to czym handlują ,albo mają zamontowane.W OZC masz roczne zapotrzebowanie na energię więc można policzyć szybko ile Cię będzie kosztowało grzania danym paliwem.Śmieciuch to zabójstwo dla tak małego domu no chyba ,że z buforem ciepła 1000L,kocioł z podajnikiem już lepiej ,ale też kocioł jest przygaszany przez dmuchawę i może wystąpić z czasem korozja kotła tak samo przy pelecie.Miał bym nitkę gazową to bym gaz montował ,a tak padło an PC a uwierz mi ,ze o ogrzewaniu to ja już od 2 lat myślę bardzo intensywnie:)Nie ma też co się nagrywać na te opinie ,że ogrzewanie prawie za darmo ,ale przyjać koszty na poziomi ekogroszku będzie uczciwie myślę.

 

W końcu znalazła się osoba, która odważyła montować pompę ciepła PW:D Aż dziwne, że nikt wcześniej nie montował pompy w Z34, a wydaje się, że jest to rozwiązanie idealne do tak małego domku.

krzychu85 można wiedzieć kiedy budujesz, albo kiedy montujesz tego Panasonica? Ja ruszam z budową w kwietniu i chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń odnośnie PC PW w Z34. I jak możesz to napisz więcej o swoim projekcie domu. To jest klasyczna Z34 czy lekko powiększona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,będę montował na wiosnę dom mam w SSO i chce żeby przezimował:) co do PC to będzie grzała domek z101 więc praktycznie to samo co Twój.Wystarczy wbić się na forum pomp ciepła powietrznych i tam jest bardzo dużo ludzi co od lat używają.Dla mnie jedynym minusem jest koszt inwestycji bo drożej z 10 tys wyjdzie w moim przypadku,oczywiście ja nie brałem "śmieciucha"pod uwagę ,ale nie chcę tu nikomu doradzać czy odradzać mówię co wiem i widziałem:)To działa i o to się nie ma co martwić,coraz więcej ludzi wybiera PC wygodę i święty spokój tak jak to mam przy centralnym w bloku:)

Do PC najlpiej zrezygować z kaloryferów i zrobić wszę dzie podłogówkę bo to instalacja nisko temperaturowa i w tedy PC będzie wydajniej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...