Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proszę osoby które są w ostatnich dniach na forum o informację na jakim etapie jesteście z budową i ile was to kosztowało bez ceny za działkę ( podając czy to z34 z garazem czy bez) i ile wyceniacie do wykończenia bez mebli. Dzieki

Bez garażu,drewniane schody,kuchnia pod zabudowę,wszystko poza łazienką u góry praktycznie na gotowo 215 tys.Tyle ,że 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę osoby które są w ostatnich dniach na forum o informację na jakim etapie jesteście z budową i ile was to kosztowało bez ceny za działkę ( podając czy to z34 z garazem czy bez) i ile wyceniacie do wykończenia bez mebli. Dzieki

 

W stopce mam link do kosztorysu, liczę każdą śrubkę i na bieżąco aktualizuję. Domek poszerzony o 1 m i doklejony garaż. Do połowy listopada planuję zamknąć budynek, więc możesz na bieżąco przeglądać jakie koszty dochodzą. Ze wstępnej analizy zamknę się do 135 tys, w tym przyłącza wodne, projekty, geodeci itp.

W planach chcemy wykończyć domek w kwocie 120 tys - czy się uda to się okaże, ale jesteśmy dobrej myśli.

[ATTACH=CONFIG]335091[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam o koszty bo waham się o budowę z garażem lub bez garażu niestety muszę liczyć się z kosztami . Zapewne jak każdy budujący.

 

Z34 jak w projekcie bez garażu, ze stropem monolitycznym pomniejszone okno tarasowe do 2m, zlikwidowane 2 okna dachowe na dzień dzisiejszy 151000 zł. Budynek zamknięty, w środku tynki, wylewki, rozłożone instalacje i założone gniazdka i włączniki.Przed wykończeniówką pozostały do zrobienia sufity na dole, kotłownia+kupno pieca, ocieplenie i za płytowanie poddasza . Tynki oraz instalacja elektryczna były wykonywane własnymi siłami, elektryk wykonywał tylko rozdzielnie z mediów mamy tylko podłączony prąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce mam link do kosztorysu, liczę każdą śrubkę i na bieżąco aktualizuję. Domek poszerzony o 1 m i doklejony garaż. Do połowy listopada planuję zamknąć budynek, więc możesz na bieżąco przeglądać jakie koszty dochodzą. Ze wstępnej analizy zamknę się do 135 tys, w tym przyłącza wodne, projekty, geodeci itp.

W planach chcemy wykończyć domek w kwocie 120 tys - czy się uda to się okaże, ale jesteśmy dobrej myśli.

[ATTACH=CONFIG]335091[/ATTACH]

 

Miachał ile Ci wyjdzie sama robocizna za SSO (lub SSZ)? Rozumiem, że robi to firma i kwotę za robociznę masz już ustaloną?

Na Twoim kosztorysie jest na razie robocizna za stan zero - 4tys i za SSO - 10tys, ale podejżewam, że to jeszcze nie wszystko bo 14 tys to trochę za mało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miachał ile Ci wyjdzie sama robocizna za SSO (lub SSZ)? Rozumiem, że robi to firma i kwotę za robociznę masz już ustaloną?

Na Twoim kosztorysie jest na razie robocizna za stan zero - 4tys i za SSO - 10tys, ale podejżewam, że to jeszcze nie wszystko bo 14 tys to trochę za mało;)

 

Do SSZ - budowlańcy 24 tys + za dach 11,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam o koszty bo waham się o budowę z garażem lub bez garażu niestety muszę liczyć się z kosztami . Zapewne jak każdy budujący.

 

Nasze Z34 95% jak w projekcie (schody ze spoczynkiem, ogrzewanie podłogowe wszędzie, dodatkowy schowek na górze wyrównując pokoje)

 

U nas stan na dziś:

kotłownia, okafelkowana, pomalowana z piecem i wszystkimi pierdołami do wody

łazienka dół kafle, meble (bez grzejnika)

kafle na łazienkę górną kupione,

cała armatura na dwie łazienki (prysznice, wanna, umywalki, kibelki, przyciski)

kupione wszystkie drzwi i podłogi na całość (oprócz dwóch górnych pokoi tam będzie wykładzina)

zaliczka na kuchnie

podwieszane sufity w kuchni, łazience na dole

wszystkie tynki, posadzki, elektryka, włączniki

ocieplone poddasze, gotowe do malowania

Z przyłączem wody.

Wyliczone co do gwoździa :) 174 tys.

 

Z zewnątrz nie ocieplone.

Na razie brak szamba.

Docelowe drzwi zewnętrzne przyjadą w następnym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy nasze kominki hybrydowe na pellet i drewno.

Szczególnie do domów, w których nie ma kotłowni.

Kominki same się rozpalają i wygaszają, utrzymują stałą temp. W całym domu.

 

Połączenie automatycznego kotła na pellet z kominkiem w jednej cenie.

 

Nie ma obawy, że będzie kotłownia w salonie ponieważ ten kominek trzeba odkurzyć raz w miesiącu.

 

Polecam:

http://www.iwonapellets.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o info: ścianki działowe stawialiście z pustaka 12 czy 15 , i jaka grubość ścianki pomiędzy kotłownia a łazienką. Proszę o info jakich zmian w projekcie nie musi nanosić architekt w planach? Bo jak wiadomo każda zmiana kosztuje. Ja wprowadzę zmiany jak większość z nas ( u góry jeden pokój podzielić na dwa , na górze wydzielić garderobę przy schodach, zlikwidować jedno okno dachowe w łazience, na dole zlikwidować wnękę w łazience na rzecz kotłowni , zrobić wejście do kotłowni z przedpokoju i z zewnątrz, zrobić daszek nad wejściem wydłuzyć łazienkę na dole i zrobić drzwi do sypialni na dole przy schodach, dołożyć okno przy stole i nie wiem co jeszcze):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ławy fundamentowe: 13 tyś z robocizną i materiałem,stan zero 20 tyś rob+mater., parter 23 tyś rob+mater., strop 22 tyś rob+materiał, poddasze 15 tyś rob+mater., konstrukcja dachu 17 tyś rob+mater., dach 30 tyś rob+mater., inst. elekt 11 tyś rob+mater., inst. wodno kanali i co 18 tyś mate+roboc., tynki wewn. 11 tyś rob+mater., posadzki 9 tyś rob+mater., zabudowa poddasza 14,5 tyś robocizna+materi., elewacje 23 tyś rob+mat., tyle mi wypisali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ławy fundamentowe: 13 tyś z robocizną i materiałem,stan zero 20 tyś rob+mater., parter 23 tyś rob+mater., strop 22 tyś rob+materiał, poddasze 15 tyś rob+mater., konstrukcja dachu 17 tyś rob+mater., dach 30 tyś rob+mater., inst. elekt 11 tyś rob+mater., inst. wodno kanali i co 18 tyś mate+roboc., tynki wewn. 11 tyś rob+mater., posadzki 9 tyś rob+mater., zabudowa poddasza 14,5 tyś robocizna+materi., elewacje 23 tyś rob+mat., tyle mi wypisali

 

Wg mnie sporo "przewymiarowana" wycena.

Dla przykładu u mnie:

- konstrukcja dachu + dach: 50.000 (a mam dodatkowo zadaszony taras i garaż, a dach ma nachylenie 45 stopni)

- posadzki (robota + materiał): 4100 (a mam dom troszkę poszerzony i przedłużony oraz garaż)

- stan SSO (robota + materiały): około 72.000 (a mam doklejony garaż)

- tynki wewnętrzne 10.800 (a mam jeszcze garaż otynkowany, no i dom ciutkę większy przecież)

- inst. elektryczna za 11.000 to jakiś kosmos, ja na wszystkie materiały (łącznie z WLZ i osprzętem typu łącnziki i gniazdka) wydałem niecałe 4.500zł, robiłem sam ale wiem, że robocizna to jakieś 3.000

Pozostałe kwoty też wydają mi się zawyżone…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napiszcie mi proszę ile płaciliście za kierownika budowy i jakie miał obowiązki (ile razy był na budowie itd.). Patrzę na ceny w internecie i są to wartości są mocno rozbieżne, wahają się od 2 do 6 tys. Warto mieć kierownika, który będzie często na budowie i weźmie 6tys, czy takiego co tylko kilka razy się pojawi, podpisze paier i weźmie 2ys? Do jakiego etapu jest potrzebny kierownik? Do SSZ czy do stanu deweloperskiego? Słyszałem, że kierownik powinien pomagać np. przy obliczeniu zapotrzebowania materiałowego. Czy warto szukać kierownika przez oferteo czy lepiej z polecenia? Jak było u Was?

Edytowane przez drza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to znajomy, więc i cena niższa - 1200zł, a na budowie jest dosyć często, szczególnie przy strategicznych momentach oraz gdy do niego dzwonie bo czegoś nie jestem pewny i chcę dopytać.

Generalnie ile by nie kosztował to w jego interesie powinno leżeć by było wybudowane zgodnie ze sztuką! W końcu on podbijając dziennik bierze na siebie w pewnym sensie odpowiedzialność gdyby coś było bardzo fatalnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...