Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałem wczoraj pierwszą ofertę za adaptację projektu 2000 zł. Dużo zmian:

Doklejony garaż z tarasem zamiast dachu, poszerzony do 11m, likwidacja podcienia, słupa w salonie, kierunek schodów i kilka mniejszych.

W cenie jest załatwianie w urzędach. Po mojej stronie zakup projektu, mapka geodeta, badania geotechniczne.

Myślicie że jest to uczciwa oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora cena, czy ktoś może mi podać ile pustaków mu poszło na budowę domu ile na ścianki działowe i ile na fundamenty?

 

Dokąłdnie to samo mam pytanie, wniosek o pozwolenie złożony ruszam jak warunki pozwolą i planuje co czego ile i kiedy itd dzięki za porady.

Projekt ze zmianą ścianki kolankowej do 1.2m wysokości jakieś wejście do kotłowni z wiatrołapu, przesuniety komin, i okna w szczycie 2 a nie jedno jak w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłam 4500 za wszystko ( adaptacja dużo zmian, warunki zabudowy, mapa do celow projektowych, pisma do tauron-prąd, do wodociagów)

 

Pytanie do budujacych jakie macie schody w salonie drewniane czy betonowe i co bedzie tańsze?

Trudno powiedzieć a czy taniej to lepiej ?

Sam musisz sobie doradzić,każdemu co innego pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłam 4500 za wszystko ( adaptacja dużo zmian, warunki zabudowy, mapa do celow projektowych, pisma do tauron-prąd, do wodociagów)

 

Pytanie do budujacych jakie macie schody w salonie drewniane czy betonowe i co bedzie tańsze?

 

Ja wybieram schody drewniane. Zmieniam też kierunek schodów w stosunku do tego co jest w projekcie. Dzięki temu zyskam więcej miejsca w salonie.

Koszt fajnych schodów drewnianych waha się od 7-12 tys zł. Ładne schody w salonie można traktować jako dodatkowy luksusowy mebel \;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał dużymi literami bo mnie to wkurza.

W zamian postaram się pisać powoli :D

 

1,5-2 tony to strasznie dużo - będzie 60-80 worków :jawdrop:

U Nas nazbierało się tego może ze 20 worków :rolleyes: Oczywiście ocenić dokładnie się nie da ale tak bym to mniej więcej widział...

 

Dziękuje, trochę dni mi zajęło zrozumienie ale w końcu się udało :D

Z tą ilością może trochę przesadziłem bo liczyłem na „oko” ale z tego co widzę to i tak wyszło dużo więcej niż innym :/

 

Delphion1

Powiem,że nie zwróciłem na to uwagi zapłąciłem za 375 m2 tynkowania i tyle,coś tam było ale niewiele i poszło pod garaż.Miałem wcześniejszych "orłów" co mi ok. 500 wyliczyli,jak widać każdy ma inna " swoją matematykę".

 

Niestety sama prawda, część fachowców chce orżnąć inwestora ile się da :bash:

 

drza: Tak właśnie robię, ale chciałem zapytać jak to było u Was Wiadomo im więcej informacji tym lepiej.

 

Dostałem wczoraj pierwszą ofertę za adaptację projektu 2000 zł. Dużo zmian:

Doklejony garaż z tarasem zamiast dachu, poszerzony do 11m, likwidacja podcienia, słupa w salonie, kierunek schodów i kilka mniejszych.

W cenie jest załatwianie w urzędach. Po mojej stronie zakup projektu, mapka geodeta, badania geotechniczne.

Myślicie że jest to uczciwa oferta?

 

 

Zapłaciłem za projekt indywidualny tak jak pisałem kilka postów wcześniej niecałe 5 tyś. (2012r). Również uważam, że Twoja oferta jest dosyć atrakcyjna.

 

bratciszek

Pytanie do budujacych jakie macie schody w salonie drewniane czy betonowe i co bedzie tańsze?

 

Nie wiem jak wyjdą cenowo bo ja z góry chciałem żelbetowe jak zresztą strop i ściany fundamentowe - jestem zwolennikiem monolitu :D Dodatkowy argument „za” to chcieliśmy schowek pod schodami żeby maksymalnie wykorzystać miejsce. Drewniane prezentują się ładnie jak są pozostawione „otwarte”, tworzy się niesamowita przestrzeń. Na pewno jak bym się zdecydował na drewniane to bym ich nie zabudowywał bo tracą swój urok. Oczywiście jest to tylko mój pogląd na ten temat, każdy ma inną wizje dlatego ta jak pisze Delphion1 musisz sam wybrać co Ci bardziej „leży”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dedietrich.pl/Produkty/Katalog-produktow/Technika-domowa/Pompy-ciepla/Alezio-Evolution-AWHP taka właśnie pompę zamontowalismy w ciągu paru godzin w domu zrobiło się gorąco ale jeszcze za szybko aby pisać więcej z czasem podzieleniem się odczuciami pozdrawiam

 

Gratuluję i życzę powodzenia :-) Ja też będę montował pompę ciepła więc czekam z uwagą na wrażenia i wnioski z używania pompy.

 

Ile kW ma Twoja pompa?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie projektu. Widzę, że większość budujących Z34 podnosi ściankę kolankową i poszerza budynek o 1m. Jestem na etapie rozmów z architektami i większość mówi mi, że to nie jest takie łatwe bo trzeba strop i dach przeprojektować, a to jest dużo pracy. Z tego co czytałem w naszym wątku to niektórzy nawet ścianę kolankową podnosili na etapie budowy bez zmian w samym projekcie. Co o tym sądzicie? To będą największe zmiany w moim projekcie.

Edytowane przez drza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drza - dziwne rzeczy CI mówią, podniesienie ścianki nie wpływa znacząco na projekt - bardziej kosmetyka.

@bratciszek - ja używałem STOPKI, majstry sobie chwalili

 

Ja mam pytanie do kolegi Michała widziałem zestawienie materiałów kolegi ja mam projekt bez garażu i zamówiłem 21 palet 1512 szt Termotonu 25 z Owczar i 5 palet na ścianki 11,5 720 szt. mam nadzieję że nie powinno zabraknąć.

 

co do daszku przed wejściem przeprojektowywałeś go na etapie prijektu czy budowy?

 

a i jeszcze pytanie o stal 2,5 tony powinno wystarczyć: 2 tony fi 12 i 500 kg fi6?

 

Dzieki za wszelkie podpowiedzi na czym można zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drewniane ze szklana balustradą i oczywiście proste :)

 

Bardzo proszę o zdjęcia balustrady.

 

maciek_glowacki

http://www.dedietrich.pl/Produkty/Ka...Evolution-AWHP taka właśnie pompę zamontowalismy w ciągu paru godzin w domu zrobiło się gorąco ale jeszcze za szybko aby pisać więcej z czasem podzieleniem się odczuciami pozdrawiam

 

Również czekam na relacje z użytkowania. Waham się ze źródłem ogrzewania od węgla przez gaz do pompy ciepła.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie projektu. Widzę, że większość budujących Z34 podnosi ściankę kolankową i poszerza budynek o 1m. Jestem na etapie rozmów z architektami i większość mówi mi, że to nie jest takie łatwe bo trzeba strop i dach przeprojektować, a to jest dużo pracy. Z tego co czytałem w naszym wątku to niektórzy nawet ścianę kolankową podnosili na etapie budowy bez zmian w samym projekcie. Co o tym sądzicie? To będą największe zmiany w moim projekcie.

 

Tak jak pisałem wcześniej warto popytać o projekt indywidualny.

W przeciwieństwie do niektórych wypowiedzi to uważam, że lepiej robić zgodnie z projektem, tak aby wymiary zewnętrzne budynku się nie zmieniły. Jak podniesiesz ściankę kolankową to zwiększy się również wysokość w kalenicy. Wydaje mi się, że to są istotne zmiany, a nie tylko kosmetyczne. Wiadome jest, że nikt tego nie sprawdza ale jakby znalazł się jakiś "uprzejmy" sąsiad... Najlepiej spytaj KB.

 

 

bratciszek

mam pytanko jakiego pustaka uzyliście do budowy ścian bo mi proponują LODA, LEIER lub Kozłowice. A jakie wy macie?

 

Używałem Termaliki, drugi raz wybrałbym też beton komórkowy ale z innej firmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof.b Termoton ma większe zużycie na m2, zestawienie muszę delikatnie zaktualizować bo zwróciłem ok 90 szt pustaków 25, więc z garażem wyszło mi jakieś 166m2 pustaka co u Ciebie dałoby ok 2075 szt. gdybyś budował z garażem + dom mam poszerzony o 1m - wg. mnie Twoja ilość powinna starczyć, ewentualnie kosmetycznie braknąć/zostać. Co do 11,5 nie pamiętam wymiarów stopki, ale na pewno była większa od termotomu bo kilka cegieł od nich dobierałem, skład przed remanentem wyzbył się stopki i została tylko paleta termotomu, z którego kilka sztuk dobrałem.

Wszystko robiłem wg. projektu, daszek też - projekt miałem indywidualny u znajomego z moimi przeróbkami. Jedyną zmianą na budowie było dołożenie stali do zbrojenia terivy.

Co do stali nie pamiętam ilości w kg, musiałbym poszukać po fakturach, pamiętam tylko, że miałem też fi 16 - głównie do belek i żeber rozdzielczych terivy.

 

@M^2 co mają wymiary wysokości budynku do sąsiadów? Chyba jedynie wtedy gdy budynek frontem stoi do płotu sąsiada i ktoś chce powiększyć okap, a to warto zrobić podnosząc ściankę kolankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...