Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Emilka i Robert powiedzcie czym sie kierowaliści gdzie wstawic okno dodatkowe w salonie, bo tez chce je dać ale nie wiem dokladnie w ktorym miejscu aby bylo blizej kuchni ( wtedy więcej miejsca w salonie, szczególnie jak bedzie stał koło okna stół. Drugie pytanie jakie wybraliśćie schody betonowe lane czy drewniane?

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.od roku czytała wasze opinię i rozmowy.Z mężem zdecydowaliśmy się na z 34, 14 stycznia zaczęliśmy budowę na dzień dzisiejszy mamy ukończony strop.Jeżeli mogła bym komuś odpowiedzieć na interesujące go pytania odnośnie naszej budowy:yes: to chętnie pomogę .:D.Ja również mam do was pytanie czy ktoś ma inst.gazową z podłogówką interesują mnie koszta i jak to ma się do użytkowania,czy jest faktycznie taniej w eksploatacji.:Dpozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.od roku czytała wasze opinię i rozmowy.Z mężem zdecydowaliśmy się na z 34, 14 stycznia zaczęliśmy budowę na dzień dzisiejszy mamy ukończony strop.Jeżeli mogła bym komuś odpowiedzieć na interesujące go pytania odnośnie naszej budowy:yes: to chętnie pomogę .:D.Ja również mam do was pytanie czy ktoś ma inst.gazową z podłogówką interesują mnie koszta i jak to ma się do użytkowania,czy jest faktycznie taniej w eksploatacji.:Dpozdrawiam wszystkich

 

 

Wow, idziecie jak burza:)

Powiedz mi jak radzicie sobie z pogodą?( co prawda nie ma ostrej zimy, ale często na minusie) Dosypujecie czegoś do zaprawy?( mąż kupił, ale wszyscy odradzili by to stosować).

My właśnie ze względu na warunki atmosferyczne wciąż w tyle, a marzy mi się by w grudniu zamieszkać ( czuję, że nierealne- przynajmniej mąż sprowadza mnie na ziemię).

 

Wyceny okien super! Jak będziemy nieco dalej tez rozwaze Aluplast )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...pogoda no faktycznie nie ciekawą ale u nas w Zielonej Górze akurat jak podjelismy decyzję o zaczeciu budowy nie było na minusie:no: najpierw koparka sprawdziła grunt ,ziemią była idealną miękka a zarazem niezbyt sypka,parę dni jak było na minucie odczekalismy ,w trakcie fundamentów zwozilośmy ziemie ponad 20 wywrotek 24tonowych a pracę nadal szły...ją też bym chciała zimę już na swoim ale czy się uda ....cóż mamy nadzieję:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o ilość materiałów to nie odpowiem na to pytanie ponieważ mamy zaufanego znajomego który nam dom stawia do SSZ i my na tyle się znamy ze nie rozliczamy się od ilości sztuk tylko on zamawia wszystko co się da po kosztach (ma duże rabaty na materiał) a my płacimy,są nie które ceny których nie da się zbić ale on stara się nie zamawiać więcej niż potrzebuje, dużo również kierownik budowy pomaga jeżeli chodzi o ilość.praktycznie żadnych faktur nie mamy no tylko za strop ,teraz nie są wymagane faktury nikogo nie interesuje taki papierek ma być tylko zrobione oczywiście jeżeli chodzi o gwarancje to wtedy musicie mieć jakiś dokument zakupu,ale nie oszukujmy się wszystko się kiedyś zepsuje ,a coś się niszczy a płacić więcej zwłaszcza przy budowie...ciężko człowiek szuka oszczędności gdzie się da.My nie wielkie zmiany wprowadziliśmy zlikwidowaliśmy jedno okno w łazience u góry,dodaliśmy małe okienko w łazience na dole,równiez w łazience na dole zlikwidowaliśmy te miejsce na prysznic powiększyliśmy kotłownie a z tego względu ze bedzięmy robić gazowe to tam również będzie mała pralnia,zmiejszylismy okno tarasowe ,i powiększyliśmy okno na dole w małym pokoju z tego względu ze my tam zawsze będziemy mieli cień, więc troszkę światła się przyda, schody robimy betonowe,W zasadzie jeżeli chodzi o koszta to co do złotówki wiemy na to poszły tylko tak jak wcześniej napisałam nie zapisujemy ilości.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, idziecie jak burza:)

Powiedz mi jak radzicie sobie z pogodą?( co prawda nie ma ostrej zimy, ale często na minusie) Dosypujecie czegoś do zaprawy?( mąż kupił, ale wszyscy odradzili by to stosować).

My właśnie ze względu na warunki atmosferyczne wciąż w tyle, a marzy mi się by w grudniu zamieszkać ( czuję, że nierealne- przynajmniej mąż sprowadza mnie na ziemię).

 

Wyceny okien super! Jak będziemy nieco dalej tez rozwaze Aluplast )

 

Moje okna z firmy drutex jak na razie bez uwag po dziś dzien a okno tarasowe przy ciągłym wypuszczeniu kota eksploatowane bardzo intensywnie .

Z mojego doświadczenia : fundamenty zaczynalismy w kwietniu a na gwiazdkę było już wszystko gotowe,pozostały drobne poprawki więc jak tylko dobrze zorganizujecie postępy prac jak najbardziej termin grudnia realny!Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób wybudowanych i w trakcie jakie dokumenty trzeba zbierać aby potem nie było problemów z odbiorem domu i pozwoleniem do użytkowania, również co trzeba zbierać kupując materiały budowlane , lany beton czy wszystko na f-rę.

 

Nie potrzebujesz żadnych papierów poza :dziennik budowy wypelniony,projekt budowy i inwentaryzacja powykonawcza geodezyjna.Potem skladasz dokumentu w inspektoracie i czekasz chyba 21 dni i jak nie dostajesz żadnego pisma z urzedu, jedziesz po papierki i można się wprowadzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.od roku czytała wasze opinię i rozmowy.Z mężem zdecydowaliśmy się na z 34, 14 stycznia zaczęliśmy budowę na dzień dzisiejszy mamy ukończony strop.Jeżeli mogła bym komuś odpowiedzieć na interesujące go pytania odnośnie naszej budowy:yes: to chętnie pomogę .:D.Ja również mam do was pytanie czy ktoś ma inst.gazową z podłogówką interesują mnie koszta i jak to ma się do użytkowania,czy jest faktycznie taniej w eksploatacji.:Dpozdrawiam wszystkich

 

Zdecydowanie polecam podlogowke, u mnie 4 sezon się kończy i jestem mega zadowolony.

Zimy słabe i zakupione 2t od września starcza do maja.Koszt zakupu węgla a raczej miału 1070 zł .

Cen gazu nie znam ,pewnie drozej ale za to bezobslugowo i jak nie liczycie kosztów a gaz blisko to polecam przy podlogowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje okna z firmy drutex jak na razie bez uwag po dziś dzien a okno tarasowe przy ciągłym wypuszczeniu kota eksploatowane bardzo intensywnie .

Z mojego doświadczenia : fundamenty zaczynalismy w kwietniu a na gwiazdkę było już wszystko gotowe,pozostały drobne poprawki więc jak tylko dobrze zorganizujecie postępy prac jak najbardziej termin grudnia realny!Powodzenia.

 

 

Delphion dobrze, że jesteś:) W ogóle fajnie, że Ci już wybudowani mają jeszcze czas i ochotę zajrzeć:)

Ja też obiecuję więcej i częściej pisać:) Wcześniej się nie udzielałam za bardzo, bo w zasadzie tkwiliśmy w papierach, ale teraz wraz z postępem na budowie będę się chwalić.

Tak w ogóle to uczymy się od najlepszych :) Mieliśmy okazję obejrzeć dom na żywo u sympatycznego Krystiana ( krssl). Jak się okazało znajomego męża z czasów kawalerskich ( świat jest jednak mały). Jeśli czytasz to serdecznie pozdrawiam :) Ostatnio forum przeczytałam od deski do deski to widziałam, że o nas wspomniałeś( chyba to był post tchnięty po naszej wizycie) i w domku trochę zmian zaszło, a bardziej wokół:) Jest pięknie ( wszak krssl uczył się od mistrza świrka- Irku dziękuje za namiary :))

 

Przechodząc do sedna. Delphion my na obecną chwilę jesteśmy ciut dalej (mamy fundamenty i 4 warstwy ścianek). Ale buduje mąż sam, także czasowo może się rozciągnąć. Niemniej jednak warto marzyć i mieć nadzieję:)

O tych oknach z drutexu też myślałam i zapisałam je sobie w notatkach. pewnie wycena będzie miała równie spore znaczenie.

Dziękuje za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać swoje pięć groszy na temat okien. U mnie zamontowane są okna z Oknoplastu - Winergetic Premium (8szt.) przez partnera handlowego z autoryzowaną ekipą (tak przynajmniej mówili). Jak za tą cenę (10500zł) to dla mnie nie ma rewelacji, przykładem są np. drzwi tarasowe, które już się nie otwierają chociaż jeszcze nie mieszkamy. Na regulacje czekam już pół roku co świadczy o firmie i jej partnerach handlowych :bash:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że zagladam i czytam każdy post , Świrek zapewne również. Dzięki temu forum dom obejrzalem przed budową i wiele cennych rad od budujących przemyslalem.Oczywiście malych błędów się człowiek nie ustrzegł ale strach pomyśleć co by było gdyby nie to forum :)

Jak się robi samemu to czas się wydłuża i wszystko od Was zależy . Uważam,że jeśli będziecie chcieć a funduszy starczy to spokojnie zdazycie do zimy.

Zmiany co do projektu oryginalnego to sprawa indywidualna,często wychodziły podczas budowy "bo tak będzie wygodniej i lepiej" Nie zawsze papier oddaje rzeczywistość ,czasem mały trick i efekt byl a kierownik zaakceptował.

Pozdrowienia i powodzenia.

Edytowane przez Delphion1
Literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać swoje pięć groszy na temat okien. U mnie zamontowane są okna z Oknoplastu - Winergetic Premium (8szt.) przez partnera handlowego z autoryzowaną ekipą (tak przynajmniej mówili). Jak za tą cenę (10500zł) to dla mnie nie ma rewelacji, przykładem są np. drzwi tarasowe, które już się nie otwierają chociaż jeszcze nie mieszkamy. Na regulacje czekam już pół roku co świadczy o firmie i jej partnerach handlowych :bash:

 

Pozdrawiam

 

To nieźle;/ Warto wiedzieć.

 

Delphion nam dużo dało obejrzenie domu w realu. W zasadzie pozwoliło się upewnić w decyzji.

Z zewnątrz dom nie powala, ale wnętrze ujęło nas swoją prostotą i funkcjonalnością.

Na etapie adaptacji wprowadziliśmy niewiele zmian. Może faktycznie, tak jak piszesz, pomysły pojawią się w trakcie budowy:)

Jeśli nie zdążymy do zimy, to wiosna tez będzie dobrym momentem :) Póki co cieszą nawet drobne prace.

Bądź co bądź piękny rok przed nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim Zetkowiczom :) my też zamierzamy dołączyć do Waszego grona. Jesteśmy przed kupnem projektu domku Z34. Chętnie, przed zakupem, zobaczylibyśmy go na żywo. Stąd nasze pytanie: czy ktoś może w pomorskim jest już szczęśliwym mieszkańcem tego domku? :) i byłby na tyle miły żeby pokazać nam ten domek na żywo ? :yes: pozdrawiamy serdecznie :) Edytowane przez kasia i krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena wstępna, więc dokładnych kosztów w tej chwili nie podam, mam się z materiałem zamknąć w 18-20 tys. zł w tym piec ekogroszek 12 kw, dół cały w podłogówce - pex, góra grzejniki wszystkie doprowadzenia w miedzi, 2 drabinki w łazienkach. Koszt robocizny u mnie odpada, ale firma od której biorę materiał powiedziała, że za całość 4-5 tys. musieliby wziąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać, ile Was kosztowała hydraulika, piec, materiały, podłogówka, robocizna , hydraulik wstępnie wycenił na 26 000 wydaje mi się dosyć drogo:( , jak z cenami u Was?

pozdrawiam

 

Weź 2-3 hydraulikow i wtedy będzie łatwiej w cenach sie zorientowac ,najlepiej kogoś z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...