Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
U nas na stan surowy zamknięty poszło 130 tys. dachówka ceramiczna , na razie bez podbitki ,ale my mamy garaż 30m2, więc dodatkowy koszt, nad garażem nie mamy pokoju . Jeszcze nie liczyłam wszystkich kosztów, jak uda mi się zamknąć w kwocie 260 tys. to będzie dobrze.

 

Anika jaka wam wyszła powierzchnia dachu z garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A u nas po dłuższej nieobecności nastąpiła mała zmiana kolorów :)

Mijający nasz domek zastanawiają się "gdzie oni domalują teraz orzełka" :):):)

 

U nas mieszkamy od roku, w międzyczasie sporo robót zrobionych, ważne że środek i dodatki typu tarasu, ganku wykonane. Można planować rozkład podjazdu i brukowania.

 

[ATTACH=CONFIG]370192[/ATTACH]

Gratuluję i życzę dużo szczęścia w nowych domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy od dwóch tyg. I my. Pytanie do osób z kotlami na ekogroszek 12 kW, jakie macie ustawienia na sterowniku? Mi obecnie pali co + cwu 60kg na 3-4 dni, ale myślę że jeszcze można coś z tego zejść.

 

Trochę dużo. Mam integra Lux 18 kw i generalnie przy obecnej temperaturze schodzi mi ok 1 podajnik (120kg) ale na 3 tygodnie (woda + grzanie 4liter)

 

U mnie ustawienia są minimalne:

temp zadana 50 stopni

 

tryb praca:

podawanie węgla 8s

przerwa 52s

wentylator 5%

 

tryb podtrzymanie:

podawanie 9s

przerwa 50 min

wentylator 10%

 

przejście do trybu praca: poniżej 48stopni.

 

Generalnie temperaturę zdarzyło mi się podnieść tylko podczas mrozów ok -15 czy -20 stopni w zeszłą zimę i to o 1, góra 2 stopnie)

 

Ustawienia mogą się różnić ponieważ ogrzewam dom drewniany szkieletowy. Spalanie i warunki nagrzewania pomieszczenia są w takim wypadku trochę inne. Za zeszły rok - czas sierpień-sierpień poszło mi ok 1800 kg groszku (z czego 1 tona dobrej jakości, reszta to średniej klasy groszek marketowy [ten z sową]) - na wodę i ogrzewanie pomieszczeń z czego piec przez sezon wiosna-lato-wczesna jesień chodzi w trybie lato (podgrzewanie tylko wody użytkowej). Groszku marketowego nie używam już (najczęściej był mokry i powodował niepotrzebną korozję w podajniku). Pauza pieca jest tylko na czyszczenie / konserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Mieszkamy od dwóch tyg. I my. Pytanie do osób z kotlami na ekogroszek 12 kW, jakie macie ustawienia na sterowniku? Mi obecnie pali co + cwu 60kg na 3-4 dni, ale myślę że jeszcze można coś z tego zejść.

 

Dom na poczatku musi "się wygrzać" i spalanie później bedzie tylko mniejsze więc daj mu czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...