Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co do kosztów to ciężko bo grzeję od paru dni i to na razie wygrzewanie posadzki więc temperatury dużo wyższe niż potrzebujemy na codzień, koszt inwestycji na czyli panasonic all in one plus podłogówka z hydrauliką w dwóch łazienkach na łacznej powierzchni domu 118m2 podłóg 35 tys z czego pompa 20 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kosztów to ciężko bo grzeję od paru dni i to na razie wygrzewanie posadzki więc temperatury dużo wyższe niż potrzebujemy na codzień, koszt inwestycji na czyli panasonic all in one plus podłogówka z hydrauliką w dwóch łazienkach na łacznej powierzchni domu 118m2 podłóg 35 tys z czego pompa 20 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczono mi koszty grzania wody i domu rocznie na poziomie 2200-2500zł przy temp domu 22-23 stopnie, dom mam przeciętnie ocieplony podłoga 18 cm ściany 20 skosy 25-30 cm wełny o średnim wspólczynniku 0.040 okna średnio 0.080 dość dużo przeszkleń bo łącznie wyjdzie około 30m2 na całej powierzchni domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz wentylacje mechaniczną to na pewno pozwoli zaoszczędzić parę złotych chociaż po moich kalkulacjach szału niema, przy zapotrzebowaniu na ciepło najwięcej strat mam przy właśnie wentylacji grawitacyjnej bo ,aż ok 40% ale jak szybko policzysz to około 1000zł rocznie do tego trzeba odjąć koszt eksploatacji wentylacji mechanicznej ( filtry,prąd) nie mówiąc o potężnych nakładach na samo zamontowanie tego systemu w domu u mnie ok 15tys zł na gotowo.Nie mówię ,że jest to złe rozwiązanie bo ma generalnie same zalety to dla mnie jednak trochę za drogie to wszystko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o salonie czy jest wystarczający dla rodziny 4 osobowej bo mysle o przedłużeniu domu o 1m

 

Witaj wśród fanów z34 :)

Dobry wybór!

 

Dobrze jest przeczytać całe forum, bo to kopalnia wiedzy. Ja czytałam dwukrotnie, skrenując co ciekawsze :) Miałam też możliwość obejrzenia na żywo u dobrych ludzi z forum :)

Dziś sama chętnie pokazuje zainteresowanym :)

 

Czytanie trochę zajmie, więc podpowiem że są tu rodziny które zdecydowały się na przedłuzenie domku. Salon nie jest wielki, ale w zupełności spełni swoją funkcję. Przy tej powierzchni jest moim zdaniem optymalnie przestronnie.

 

Na pierwszych stronach są sugestie co do zmian ( dostawienie okna w łazience, likwidacja podcienia, przeniesienie drzwi od kotłowni do wiatrołapu, dodatkowe okno w salonie, podzielenie pokoi na górze, dorobienie schowku, likwidacja kominka). Co komu pasuje :) My wprowadzaliśmy bardzo mało zmian.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie podzielić z wszystkimi zmianami jakie podjęłam zrobić

-rezygnacja z dwóch okien dachowych w pokojach

-w łazience na górze bedzie tylko jedno okno

-powiekszenie okien bocznych w pokojach na górze

-dodatkowy schowek obok schodów na górze

-likwidacja podciecia

-poszerzenie z dwóch stron o metr całego domu

I to na tyle ☺

Co myślicie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie będę likwidował podcienia ,uważam że dodaje uroku bryle budynku ,

poszerzenie budynku nie bardzo u mnie wchodzi w grę ponieważ jestem posiadaczem wąskiej działki i tu rodzi się u mnie pytanie czy salon będzie

nie za mały , stąd moja prośba ,czy mógłbym obejrzeć czyjąś z-etkę najlepiej w Wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po nowym roku!

 

U nas podsumowanie:

start - kwiecień, zaraz po Wielkiej Nocy 2015

koniec - poniedziałek przed Bożym Narodzeniem 2015 (po 3 ekipy an budowie działaliśmy)

 

Wnętrze wykończone w 100%, z zewnątrz nie mamy struktury i podbitki.

[ATTACH=CONFIG]342028[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]342029[/ATTACH]:)[ATTACH=CONFIG]342030[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]342031[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]342032[/ATTACH]

 

Hej, tak wygląda nasz salon.

 

Identyczny jak w projekcie.

Na 4 osoby jest idealny, nic bym w nim nie zmieniła. Większa powierzchnia byłaby zbędna, ten jest przestronny i przytulny, no ale wiadomo każdy woli cos innego.

 

P.s Nawet na imprezę na 20 osob tez się sprawdził i nawet dało się potańczyć! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...