Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]178770[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]178771[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]178772[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]178773[/ATTACH]

 

Podaje zestawienia materiałów na budowę domku o które jestem proszony i tutaj podziękowania nie dla mnie, ale dla Świrka proszę kierować, który je zrobił i rozesłał każdemu potrzebującemu.

 

1/2

 

up :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o informacje osoby ktore maja ogrzewanie podłogowe czy układaliście na psaszce zabezpiezcenie izolacje tj. dysperbit, papa izolacyjna , foli i styropian podłogowy czy poz. 1 i 2 nie stosowalisci e każy ma inne zdanie , niektorzy sąszą że przy założeniu paneli bedzie czuc zpach bo jest dylatacja przy scianie i nie będzie tak wszystko przygegać jak przy kag7flach na podłoge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o informacje osoby ktore maja ogrzewanie podłogowe czy układaliście na psaszce zabezpiezcenie izolacje tj. dysperbit, papa izolacyjna , foli i styropian podłogowy czy poz. 1 i 2 nie stosowalisci e każy ma inne zdanie , niektorzy sąszą że przy założeniu paneli bedzie czuc zpach bo jest dylatacja przy scianie i nie będzie tak wszystko przygegać jak przy kag7flach na podłoge.

 

U mnie warstwy jak poniżej. Nie wiem czy dobre czy nie ponieważ nie jestem fachowcem.

1. Chudy beton na gruncie,

2. dyspersyjny (wodny) podkład pod papę,

3. papa ICOPAL Fundament 4.0,

4. folia budowlana (podobno na ICOPALA nie trzeba foli ale dałem dla spokoju),

5. styropian,

6. folia z warstwą aluminium pod rurki ogrzewania podłogowego (jedni uważają, że warto inni, że pieniądze wyrzucone w błoto),

7.wylewka (niestety zwykła, a nie anhydrytowa).

 

Podłoga zrobiona od 3 lat, grzana rok i na razie nic nie czuć i raczej nie będzie czuć. Najważniejsze to podkład/grunt BEZ rozpuszczalników i dobra papa.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

My nie dawaliśmy papy, wielu wykonawców uznaję to za przerost formy nad treścią.

U nas wyglada to tak:

1. Chudziak.

2 Folia czarna gruba, z atestem

3. Styropian.

4. Folia pod podłogówkę.

5. Posadzka z zatopionymi rurkami podłogówki.

Małą uwaga - nie dajcie się naciągać na podwójne zbrojenie posadzki! Mam tu na myśli zbrojenie rozproszone w postaci włókien polipropylenowych + dodatkowo siatka stalowa. Jest to totalnie bez sensu, daje się albo jedno albo drugie.

My mamy same włókna nic nigdzie pękło, a miałem czas to obserwować gdyż od wylania di ułożenia podłóg minęło dobre 8 miesięcy w ty zima więc i podłogówka też popracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Nie ma Cię to i zamarł ;) a może inne projekty ludzie wybierają?

 

Czasem zaglądam. U nas dom wykończony, teraz prace wokół. Powoli konsekwentnie.

W blogu więcej - też mieliśmy lekki zastój przez ostatnie pół roku :)

 

W planach na ten rok:

odwodnienie z rynien i wykopanie studni - już zrobione / w trakcie zasypywania

opaska z bruku, wyłożenie płytami tarasu, wykonanie schodów z tarasu itp - w trakcie

jak trochę szekli zostanie to może coś więcej ;)

Edytowane przez Barszcz Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czasem zaglądam. U nas dom wykończony, teraz prace wokół. Powoli konsekwentnie.

W blogu więcej - też mieliśmy lekki zastój przez ostatnie pół roku :)

 

W planach na ten rok:

odwodnienie z rynien i wykopanie studni - już zrobione / w trakcie zasypywania

opaska z bruku, wyłożenie płytami tarasu, wykonanie schodów z tarasu itp - w trakcie

jak trochę szekli zostanie to może coś więcej ;)

 

no i odwodnienie rynien gotowe. Teraz zasypujemy i wyrównujemy temat. Następny bruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...