Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stara folia na oknach - jak usunąć?


Recommended Posts

Mam ten sam problem!

najskuteczniejsze i nie powodujące uszkodzeń jest zdrapywanie paznokciami.

Serio! ale nie powiem,jak moje kciuki wyglądały po takiej dziłalności i oczywiście zostało mi jeszcze dośc dużo :evil:

Próbowalam tez rozmiekczyć różnymi płynami i usuwać ostrą gabką, tez działa,ale strasznie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uk mamy white spirit ktory jest tlustym odpowiednikiem naszego rozpuszczalnika,mozna sprobowac rozpuszczalnikiem,nafta a moze tez WD 40. uzyc do tego nalezy szorstkiej gabki a potem zmyc plynem detergentowym.doradcy ktorzy nie maja pojecia albo zadaja niepowazne pytania i przy okazji nakrecaja sobie liczbe postow nie powinni sie odzywac.prosze udzielac konkretnej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy producent informuje o natychmiastowym usunięciu powłoki ochronnej transportowej!!!!!

 

Pewny jesteś??

 

http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/usuwanie-folii-ochronnej-z-okien-i-kilka-innych-cennych-rad,7210,49-0.htm

takie białe nalepki na szybach"usunąć zaraz po montażu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu panowie z tej firmy byli u mnie i nie potrafili mi nic poradzić :-? Powiedzieli tylko: szkoda okien...

Dziękuję za podpowiedzi - każdego sposobu spróbuję. Rozpuszczalnik nie pomógł. Zobaczę jak będzie z WD. Wyczytałam wczoraj o smarowaniu okien masłem i myciu - trochę dziwne, ale może skuteczne, chociaż nikt nie napisał o efektach tych zabiegów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Folie z okien zdejmowałem po (uwaga!) 5 latach od umieszczenia okien. Dom zakupiliśmy gotowy, a poprzednim właścicielom jakoś nie chciało się zdejmować wszystkich folii.

Dramat!

Co polecam? Podręczny parownik. Taki za 100 zl z supermarketu. Po zagotowaniu parą, folia "w miare" łatwo daje się zeskrobywać.

W momencie gdy zagotujesz folie- mocne pocieranie szorstką stroną gąbki do mycia naczyń, też działa.

Oczywiście głównie w tej robocie przydaje się "cierpliwość"

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...