Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł DEFRO AKM 22


MISTÓW1

Recommended Posts

Wczoraj zasypałem kosz mieszanką miału, groszku i owsa w stosunku miał 3, groszek 1, owies 4. jednostkę miary można sobie określić samemu . Ja wziąłem wiaderko 5 litrów tak żeby kupka nie była za duża i móc wszystko razem wymieszac . Przy mieszaniu troche się bałagani ale można przy okazji wyłapać rzeczy które mogły by zablokować podajnik. Na razie jest ok , ale to tylko eksperyment , zobaczymy co będzie gdy zaczną się mrozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja żeby było łatwiej wstawic piec do kotłowni odkreciłem kosz i sterownik zabrałem do domu. Piec jest zamontowany w rogu. Hydraulik montował piec zostawiajac miejsce od sciany na kosz. po podłączeniu pieca okazało się , że kosz się mieści ale sterownik z tyłu juz nie, musiałem wiercic nowe otwoty i wieszac sterownik nizej pod koszem . Druga sprawa , pokrywa kosza nie otwiera sie do konca bo u góry przy scianie idzie rura. wiaderkiem 10 litrowym można wsypać ale już 20 się nie miesci. na pewno warto postawić piec na jakimś podeście nawet 5-10 centymetrów , zawsze łatwiej będzie zajrzec do środka do paleniska albo do popielnika. tylko nie ma co przesadzac bo z drugiej strony bedzie wysoko do kosza. piec najlepiej postawić przy ścianie jednym bokiem tak zeby mozna było swobodnie wejść z tyłu za kosz. niestety w obecnych planach projektanci nie przewiduja zbyt obszernych kotłowni wiec trzeba pokompinowac.

Ja mam jeden z pierwszych modeli . nie wiem czy coś zmienili w konstrukcji ale nie ma dostepu do kanału spalinowego pomiędzy pierwszym a drugim płaszczem wodnym (tymi w poziomie) licząc od dołu . pomiędzy kanałami zbiera sie dość dużo sadzy i z tego jednego bardzo ciężko je usunąć.

Przy rozruchu nie ustawiaj zbyt nisiej temperatury bo piec zachodzi smołą. Możliwe ze to wina opału ale ja tak miałem jak ustawiłam C. O. na max 50 stopni.

Zdarza się, że dymi się w okolicach połaczenia podajnika z piecem. Jeszcze nie wiem co z tym zrobić.

W przypadku zablokowania podajnika odkręcenie pokrywy pod tłokiem nie zawsze zdaje egzamin . nasypie się tylko opału na wentylator i podłogę a kamienia (najczęściej) i tak może sie nie dac usunac. Znacznie pewniejsze jest wybranie towaru z kosza i usuniecie go od góry . Ja na pewno na przyszły rok zanim wrzuce miał do kotłowni do go przesortuję przez jakies sito. wybierałem juz kilka kamieni i to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Mam CWU 140 l może trochę mały ale taki miałem już wcześniej. Jestem z niego zadowolony. Oczywiście kiedy schodzi dużo ciepłej wody schodzi też paliwo z zasobnika ( nie potrafię powiedzieć ile więcej). Myślę tylko że jeżeli będzie większy pobór ciepłej wody to grawitacja może mieć problemy z nagrzaniem wody do odpowiedniej temperatury, przydała by się pompka.

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim piecu w komorze spalania i w dolnym kanale na ściankach jest czarny twardy osad 1-2 mm . Czy to normalne czy też należy coś z tym zrobić. Czy to jest tzw. "smoła"? Czy szkodzi to piecu lub wpływa na jego sprawność.

Do tej pory paliłem miał z " Marcela" dziś zacząłem samym eko-groszkiem ale mam problemy z cofaniem się płomienia w stronę podajnika ( czas przerwy 5 - 6 min) went. 40 % 1/2 przesłony), gdy zmniejszam czas przerwy np. 2 - 3 min. powstaje góra żaru. Dziś u nas w Beskidach halny około 12- 14 'C. Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...