Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile placicie za m3 propoanu???


justa92

Recommended Posts

Nadeszla jesien a wraz z nia bardzo...bolesny problem - oplata za ogrzewanie.

Za okres 21.09 - 21.10 dla domu 200m dostalem rachunek 820 PLN. Az strach pomyslec co bedzie dalej. Korzystam z Gaspolu i sam nie wiem czy to optymalne rozwiazanie.

Prosze podajcie ile placicie za m3 propanu u tego lub innych dostawcow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śląsku gaspol i jeszcze inna firma z Katowic- 160zł za butlę 33 (30) kg. Cena brutto z dostawą. Ile to m3 - nie wiem.

a na ile dni taka butla starcza np. do ogrzewania domu o pow. 150 m kw.? Może ktoś kto korzysta z takiego zasialnia podzieliłby się doświadczeniem.

Uruchamiam za tydzień, dwa. Jak nie zapomnę :oops: to napiszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszla jesien a wraz z nia bardzo...bolesny problem - oplata za ogrzewanie.

Za okres 21.09 - 21.10 dla domu 200m dostalem rachunek 820 PLN. Az strach pomyslec co bedzie dalej. Korzystam z Gaspolu i sam nie wiem czy to optymalne rozwiazanie.

Prosze podajcie ile placicie za m3 propanu u tego lub innych dostawcow!

 

:o justa na wstępie moje kondolencje, jak na całkiem ciepły wrzesień dałeś radę

Niestety Gaspol w zasadzie zmonopolizował rynek gazu płynnego

Cena 1 litra propanu publikowana w Rzepie to 2,01, na fakturze piszą 1,92 dla klientów z butlami. Jak dobrze potargujesz, to od ceny z RP dostaniesz 40 gr rabatu netto. Nie wiem jak jest klientami "licznikowymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszla jesien a wraz z nia bardzo...bolesny problem - oplata za ogrzewanie.

Za okres 21.09 - 21.10 dla domu 200m dostalem rachunek 820 PLN. Az strach pomyslec co bedzie dalej. Korzystam z Gaspolu i sam nie wiem czy to optymalne rozwiazanie.

Prosze podajcie ile placicie za m3 propanu u tego lub innych dostawcow!

O matko! Czy ty masz w tym domu okna czy po prostu folię zatykającą otwory :wink:

Nie wiem jaki kocioł, itp. ale czy to czasem nie było pierwsze odpalenie CO po budowie? Jeżeli tak to nie załamuj się. Jak dom wyschnie a mury się nagrzeją to koszty się ustabilizują na rozsądnym poziomie. Oczywiście trzeba "dostroić" całe ogrzewanie (nastawy grzejników, podłogówki i samego kotła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30kg to ok 57litrów?Dobrze liczę?Bo nie pamiętam przelicznika.To litr wychodzi 2.80? :o :o

Obecnie można kupić po1.70- 1.80 brutto do zbiornika tankowane.Ja płaciłem teraz 1.46 brutto za litr , ale ogrzewam hale produkcyjne i tankowałem 9tys litrów

Cena o której pisałem dotyczy butli. W cenie dostawa i jadą nawet z jedną butlą. Siłą rzeczy to drożej niż do 9k litrów baniaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śląsku gaspol i jeszcze inna firma z Katowic- 160zł za butlę 33 (30) kg. Cena brutto z dostawą. Ile to m3 - nie wiem.

a na ile dni taka butla starcza np. do ogrzewania domu o pow. 150 m kw.? Może ktoś kto korzysta z takiego zasialnia podzieliłby się doświadczeniem.

Niestety musimy juz drugi sezon korzystac z tego zrodla ogrzewania. Nasz dom o pow 240 m spalal srednio jedna taka butle na tydzien w pierwszym sezonie grzania.

Teraz moze byc nieco lepiej bo mamy kominki i od czasu do czasu w nich przepalamy no i grzejemy drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musimy juz drugi sezon korzystac z tego zrodla ogrzewania. Nasz dom o pow 240 m spalal srednio jedna taka butle na tydzien w pierwszym sezonie grzania.
Czy wtedy już mieszkaliście, czy to było grzanie na budowie z niższą temperaturą?

grzaliśmy od września zamieszkaliśmy w marcu. przed zamieszkaniem utrzymywaliśmy około 18st. po zamieszkaniu około 20, z tym że nie mieliśmy jeszcze termostatów i system regulowała pogodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...