Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ostatnie załadowanie kominka przed snem.


niktspecjalny

Recommended Posts

To my wydziwiamy bo jak to dziadek mawiał ...ty to masz więcej w dupi..e jak w chałupie :D .Wszystko nam przeszkadza nawet kominek w salonie,który od wieków jest ostoją reprezentatywnego pomieszczenia.Niedługo to będziemy chcieć okno bez okna.

 

A kto powiedział że nam przeszkadza kominek w salonie ? - mnie nie przeszkadza ani trochę - dlatego go tam wybudowałem - i korzystam zeń z prawdziwą przyjemnością jak mogę najczęściej ...

 

Nie rozumiem natomiast oburzenia co niektórych jak im nazwą salon kotłownią - przeca on / salon / właśnie nią / kotłownia / jest .

 

To jest w znaczeniu tym ,że ci co go tak nazywają nie mają w ogóle kotłowni ani kominka.

 

Jestem w takim razie wyjątkiem / być może potwierdzającym regułę / - posiadam kominek i nie mam nic przeciw nazywaniu salonu kotłownią - tylko w tym kontekście rzeczjasna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Nie rozumiem natomiast oburzenia co niektórych jak im nazwą salon kotłownią - przeca on / salon / właśnie nią / kotłownia / jest .

 

mało tego, ja mam kotłownię i w kuchni i w salonie :D

a w kotłowni trzymam rowery :roll:

 

Ale Tobie podczas palenia/żarzenia drewna z zamkniętym dopływem powietrza nie wydziela się czad - nie jesteś więc miarodajny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my wydziwiamy bo jak to dziadek mawiał ...ty to masz więcej w dupi..e jak w chałupie :D .Wszystko nam przeszkadza nawet kominek w salonie,który od wieków jest ostoją reprezentatywnego pomieszczenia.Niedługo to będziemy chcieć okno bez okna.

 

Kominek, czyli

Przez ˝kominek z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym˝ należy rozumieć widoczne palenisko z naturalnym ciągiem, w którym powstające, w wyniku spalania drewna, ciepło oddawane jest do pomieszczenia w wyniku promieniowania.

mi nie przeszkadza - co więcej buduję też po to aby go mieć.

Nie chcę jednak robić z salonu kotłowni. Kominek służyć będzie jako swoista dekoracja i "poprawiacz" nastroju, na specjalne okazje, oraz jako awaryjne źródło ciepła - jak "prundu" albo kasy zabraknie. :lol:

 

Dla kotła przewidziałem miejsce w "kotłowni" - także mając na uwadze bezpieczeństwo swojej rodziny.

 

Jeśli komuś nie przeszkadza kotłownia w salonie, nic mi do tego i nie krytykuję takiej decyzji.

 

Mnie w moim salonie - przeszkadza, ale chyba mam do takiej opinii prawo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale Tobie podczas palenia/żarzenia drewna z zamkniętym dopływem powietrza nie wydziela się czad - nie jesteś więc miarodajny ...

 

tak mnie nastraszyliście że właśnie zakupiłem na allegro czujnik czadu z wyświetlaczem, jutro odbieram i sprawdzę ile tego czadu się wydobywa z mojego kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kominek z płaszczem wodnym zabudowany w kotłowni.

Wcale mi nie przeszkadza, że kotłownia ma 40 m2, że jest tam telewizor, sofa i fotele. Bardzo lubimy przesiadywać w kotłowni, wypić tam kawę czy coś jeszcze. Znajomym też nie przeszkadza, że zapraszamy ich do kotłowni i chętnie tam z nami przesiadują. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek Z to bylo naprawde dowcipne;)

 

Ja kupilam wkład supra temporis 3d.

Na razienie jest zimno na dworze wiec nie sprawdziłam go na supermrozach

na dzień dzisiejszy przy takich temperaturach jak 3-10 na dworze w srodku ma 24-26 stopni i musze opanowac sztukę takiego palenia zeby bylo troche jednak chlodniej

Wrzucam dziennie 5 szczap (polana przeciete na pol) dębiny - 2 lata schła.

na noc wrzucam 1 taką szczapę i przymykam dopływ powietrza na połowę ze skali 1-4 i nad ranem (8 rano) jest żar.

Grzane jest 105m2 w poziomie dgp grawitacyjne.

 

 

Czujkę kupiłam, zamontowałam przy kominku (ale cały czas myślę, że dobrze by też było w sypialni tam gdzie jest to dgp doprowadzone).

Jednak całkiem różowo nie jest - jak mocniej nahajcuje to śmierdoli jakąś chemią w tych sypialniach...mówią, że to jeszcze spala się farba ale mam coś złe przeczucia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kominek z płaszczem wodnym zabudowany w kotłowni.

Wcale mi nie przeszkadza, że kotłownia ma 40 m2, że jest tam telewizor, sofa i fotele. Bardzo lubimy przesiadywać w kotłowni, wypić tam kawę czy coś jeszcze. Znajomym też nie przeszkadza, że zapraszamy ich do kotłowni i chętnie tam z nami przesiadują. :wink:

 

Dawno się tak nie uśmiałem.Serdecznie Cię pozdrowię i podziękuję za tak dosłowne nazwanie problemu po imieniu.Dawno mnie nikt tak nie rozbawił a tekst czytałem familiji dwa razy,która też zrywała boki.

Nie to żebym się zachowywał jak chorągiewa ale na sobotę zaprosiłem znajomych do kotłowni bo zrobię pizzę.Potem wspólnie zagramy na desce barlineckiej w euro-biznes.A co.... mam w kotłowni deseczkę i to jesionową. :D :D :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...