Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

Witaj,

 

Lampki przyschodowe super ;) A ile tego kupiłaś? ja mam chyba siedem sztuk.., nie wiem czy to nie za mało, ale.. nie chciałam też na każdym schodku, bo... nie wiem, ale jakoś nie mogłam sobie wyobrazić.., ale wydawało mi się, że niefajnie będzie wyglądać...

 

Gres super, kolor super... a to, że polerowany? Ja bym się nie decydowała - mam wrażenie, że po kilku latach używania w miejscach w których będzie się często chodzić, żeby Ci się nie zmatowił i będzie wtedy niefajnie wyglądał... - poza tym - jak to czyścić? nie będzie smug po myciu? będziesz docierać do sucha 60m2? :jawdrop:- ja szukałam tak, aby jednak był półpoler ;)

Po mebelkach łazienkowych widzę, że to jednak będzie nowoczesny styl - wszystkie łazienki robisz od razu? ;)

 

I jak projekt łazienki? i której łazienki? ;)

 

Pytałam też właściciela mozaiki jak to czyści i twierdzi: "Mam uzdatniacz wody więc nie używam żadnych odkamieniaczy. Niczym tego nie impregnowałem. Poza tym kamienie wysychają bardzo szybko i praktycznie nic nie trzeba z tym robić by utrzymać w czystości. Muszę spytać żony czy je kiedyś myła he, he."

Stacje uzdatniania wody to i ja będę mieć.., wiem po koleżanki domku, że rzeczywiście nie ma kamienia - zobaczymy, bo podjadę do Nomi i poszukam czegoś takiego, no chyba że wyjdzie strasznie drogo ;)

 

A..., zmieniłam koncepcje do stylowej łazienki, będą takie płytki: http://www.peronda.com/upload/servicios/100.pdf

zrobię taką lamperię z tych płytek w paski do pewnej wysokości, a wyżej - biała płytka (kwiatków nie chcę) noi te: http://www.eurolazienki.pl/produkt/834/ na podłogę ;)

..oczywiście meble łazienkowe się nie zmieszczą, ale mężuch ma przenieść kaloryfer i wtedy wszystko fajnie wejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madzia1976,

oczywiście nie zrozumiałam, w którym miejscu jest ten pokój syna, bo.. mamy odwrotne rzuty i nie umiem sobie tego.. przełożyć na inną stronę ;):oops:

 

Mam nadzieję, że z kominkiem Ci wszystko wyjdzie ;)

 

..no dobra - muszę kończyć - jakieś spotkanie z kierownicą... :( - nie chce mi się!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!!

No widzisz bo ja pewnie tak tłumaczę z tym pokojem syna, zrobię zdjecie projektu i wrzucę to moze będzie lepiej widać, w każdym bądź razie pokój wyszedł piękny, po podłodze ma prawie 32 m2.

 

Lampek mam 5, nie chcaiłam zbyt dużego oswietlenia przy schodach i musi to wysatrczyć, jest chyba co 3 schodek, będa na czujkę.

 

Gres hmm, nie pomyślałam powiem szczerze o tym wycieraniu :jawdrop:i myciu, a przecież mam psa, cholera oj trzeba będzie z kimś porozmawiać na ten temat i chyba zakupię jedną płytkę i przejadę mopem zobaczę jak to będzie wyglądało, dzieki za podpowiedź.

 

Projekt robimy łazienki dolnej ( a tak wogóle u nas będą tylko dwie łazienki dolna i górna) zrezygnowaliśmy z kibelka na dole, bedzie tam spiżarka, nie chcieliśmy pomniejszać kuchni i stawić tam ścianki do spiżarki (w projekcie byłą taka wersja) a wiem ze takie pomieszczenie w domu jest bardzo potrzebne, mam teraz w mieszkaniu i nie wiem jak bym sobie bez tego mojego "kantorka" poradziła.

 

Ładne te płytki i pomysł całkiem ciekawy, kurcze jak Wy umiecie sobie to wszystko wyobrazić ja to chyba wogóle wyobraźni nie mam, nie mam pojęcia wogóle jak do tej pory ten dom zbudowałam.

 

O tych kamyczkach czytałam właśnie co Ci pan napisał, normalnie też do Nomi sie przejade i zerknę jak to wygląda.

 

A u nas jutro montaż bramy, i przyjedźa pan od kuchni na pomiary, a po południu sotknaie z kandydatem na kafelkarza dolnej łazienki, a zapomniałam napisać,niestety na razie robimy tylko jedną łazienkę-dolną (wogólne najprawdopodobniej zrobimy tylko dół - bo nie starczy nam pieniążków). Wolę zrobic teraz jedną a porządnie a nie dzielić pieniążki i rezygnować z tego co chciałabym mieć.

 

Dostaliśmy wycenę kominka wraz z obudową i rozprowadzeniem ciepła po domu 10 tyś. - nie weim czy to dużo czy nie, ale zaraz jeszcze gdzieś zadzwonie dla porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gresów na podłogę to zwracaj uwagę na klasę ścieralności. W takim miejscu jak kuchnia czy w ogóle powierzchnie mocno używane muszą mieć jak najwyższą klasę ścieralności. Niestety za to trzeba zapłacić. Fajnie by było gdyby jeszcze były barwione w masie, jak ci odpryśnie to nie będą rzucały sie w oczy takie ubytki. Polery optycznie powiększają powierzchnię bo odbijają światło, kolor wybrałaś bezpieczny więc się sprawdzi. Nie bierz kafli na styk tylko z zapasem bo później jak ci zabraknie będzie ciężko dobrać o tej samej tonacji i kalibracji.

Ja planuję kominek narożny, z jakiej firmy kominiarskiej korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gresów na podłogę to zwracaj uwagę na klasę ścieralności. W takim miejscu jak kuchnia czy w ogóle powierzchnie mocno używane muszą mieć jak najwyższą klasę ścieralności. Niestety za to trzeba zapłacić. Fajnie by było gdyby jeszcze były barwione w masie, jak ci odpryśnie to nie będą rzucały sie w oczy takie ubytki. Polery optycznie powiększają powierzchnię bo odbijają światło, kolor wybrałaś bezpieczny więc się sprawdzi. Nie bierz kafli na styk tylko z zapasem bo później jak ci zabraknie będzie ciężko dobrać o tej samej tonacji i kalibracji.

Ja planuję kominek narożny, z jakiej firmy kominiarskiej korzystasz?

 

Dziękuję bardzo za informacje, szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagi na nic prócz koloru i połysku, a ja się mają do siebie te klasy, jaka jest najlepsza??? U mnie gres bedzie własnie w kuchni, przedpokoju, wiatrołapie i częśiowo w salonie więc trochę powierzchni jest i to dosyć uczęszczanej. Dzisiaj właśnie dogadaliśmy się z firmą kominkową. Na początku miał byc kominek narożny ale w ostatecznosci zmieniliśmy koncepcję, będzie z przednią szybą Aristo z rozprowadzeniem ciepła przez turbinę po całym domu. Wyślę namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wyższa klasa tym lepiej jest od 1 aż po 5 (czyli higest transit). Doba klasa to 4 może byś 3 jak nie będziecie wnosili piachu i biegali po domu w szpilkach, ale nie wiem czy to ma sens i później się trząść nad każdą płytką to by mi się nie chciało. Najlepsze są płytki typu porcelanico. Są twarde i nienasiąkliwe i mają wysoką klasę ale też są drogie. Madziu dobrego gresu nie kupisz w hipermarkecie budowlanym i nie będzie on kosztował 30 PLN, niestety, chyba że co jakiś czas będziecie zmieniali okładziny no to wtedy kupowanie drogiej klasy gresu nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!!

No widzisz bo ja pewnie tak tłumaczę z tym pokojem syna, zrobię zdjecie projektu i wrzucę to moze będzie lepiej widać, w każdym bądź razie pokój wyszedł piękny, po podłodze ma prawie 32 m2.

u mnie też te pokoje wyszły w granicy 30m2, no tylko ta sypialnia na górze troszkę mniejsza.., ale to przez podwyższenie ściany kolankowej ;)

Lampek mam 5, nie chcaiłam zbyt dużego oswietlenia przy schodach i musi to wysatrczyć, jest chyba co 3 schodek, będa na czujkę.

U mnie tez będzie na czujki też miałam co trzy schodki..., to może nie mam 7? khm...

Gres hmm, nie pomyślałam powiem szczerze o tym wycieraniu :jawdrop:i myciu, a przecież mam psa, cholera oj trzeba będzie z kimś porozmawiać na ten temat i chyba zakupię jedną płytkę i przejadę mopem zobaczę jak to będzie wyglądało, dzieki za podpowiedź.

nooo..., nie wiem jak to jest jak się kupi lepszy gres - caretilla lepiej się na tym zna...

..mnie osobiście lepiej podoba się półpoler niż taka szklista powierzchnia ;)

 

caretilla,

..a klasa ścieralności 4 to już jest dobrze? ;) czy szukać już czegoś innego?

Projekt robimy łazienki dolnej ( a tak wogóle u nas będą tylko dwie łazienki dolna i górna) zrezygnowaliśmy z kibelka na dole, bedzie tam spiżarka, nie chcieliśmy pomniejszać kuchni i stawić tam ścianki do spiżarki (w projekcie byłą taka wersja) a wiem ze takie pomieszczenie w domu jest bardzo potrzebne, mam teraz w mieszkaniu i nie wiem jak bym sobie bez tego mojego "kantorka" poradziła.

ano widzisz... u mnie będzie 2 łazienki i wc + spiżarnia obok kuchni ;) ..tylko, że.. łazienka, która jest na dole ma wejście z pokoju obok, bo ja z teściową będę mieszkać i 2 pokoje na dole + łazienka będzie do jej dyspozycji... :)

Ładne te płytki i pomysł całkiem ciekawy, kurcze jak Wy umiecie sobie to wszystko wyobrazić ja to chyba wogóle wyobraźni nie mam, nie mam pojęcia wogóle jak do tej pory ten dom zbudowałam.

a jak to jak? widocznie umiesz sobie wyobrazić;)

..a te płytki to mój pomysł na start, a że mam przyjaciółkę, która powiedzmy zajmuje się dekorowaniem to.. pewnie skorzystam z jej pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych kamyczkach czytałam właśnie co Ci pan napisał, normalnie też do Nomi sie przejade i zerknę jak to wygląda.

właścwie.. chciałabym podjechać z moim mężuchem, ale mąż kończy doprowadzenie prądu w podprzybitce.., więc pewnie sama muszę jechać;)

A u nas jutro montaż bramy, i przyjedźa pan od kuchni na pomiary, a po południu sotknaie z kandydatem na kafelkarza dolnej łazienki, a zapomniałam napisać,niestety na razie robimy tylko jedną łazienkę-dolną (wogólne najprawdopodobniej zrobimy tylko dół - bo nie starczy nam pieniążków). Wolę zrobic teraz jedną a porządnie a nie dzielić pieniążki i rezygnować z tego co chciałabym mieć.

no tak... nam też kasy nie wystarczy - oj będę kombinować coś czuję :(

Dostaliśmy wycenę kominka wraz z obudową i rozprowadzeniem ciepła po domu 10 tyś. - nie weim czy to dużo czy nie, ale zaraz jeszcze gdzieś zadzwonie dla porównania

noi co? dzwoniłaś? porównywałaś? jest różnica? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, ponieważ jesteście na etapie wybierania okładzin i urządzania łazienek, warto skorzystać z projektanta. Dobre sklepy maja takie usługi na sklepie, do dyspozycji klientów są projektanci którzy robią koncepcje i pomagają dobrać odpowiednie płytki, mają na prawdę fajne pomysły i swoje triki. Umieją doradzić na co warto wydać więcej a na czym można przyoszczędzić. Czasami jak się kupi płytki w danym sklepie to odliczają te usługi projektowe od faktury, trzeba się podpytać.

 

Klasa 4 ścieralności oznacza że można kłaść je na powierzchniach po których się chodzi w obuwiu normalnym, nadaje się do wszystkich pomieszczeń w prywatnym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, ponieważ jesteście na etapie wybierania okładzin i urządzania łazienek, warto skorzystać z projektanta. Dobre sklepy maja takie usługi na sklepie, do dyspozycji klientów są projektanci którzy robią koncepcje i pomagają dobrać odpowiednie płytki, mają na prawdę fajne pomysły i swoje triki. Umieją doradzić na co warto wydać więcej a na czym można przyoszczędzić. Czasami jak się kupi płytki w danym sklepie to odliczają te usługi projektowe od faktury, trzeba się podpytać.

..nie mam zdania - moja siostra skorzystała z projektanta i.. nie była zadowolona..

abstrahując od tego, że to był tylko JEDEN projekt - siostrze się nie spodobał i... generalnie.. dup... - postawiona była w sytuacji - albo ten projekt, albo żaden.. oczywiście za projekt musiała zapłacić tudzież jak napisałaś kupić płytki w danym sklepie...

 

a ja osobiście mam wrażenie, że jak się spodoba klientowi projekt to jest wszystko dobrze, a jak nie? to zaczynają się problemacje..

ja na szczęście mam koleżankę, która projektuje.. i będzie robić aż nam się spodoba ;)

Klasa 4 ścieralności oznacza że można kłaść je na powierzchniach po których się chodzi w obuwiu normalnym, nadaje się do wszystkich pomieszczeń w prywatnym domu.

dziękuję za opinię ;)

 

Madzia1976,

widziałam otoczaki, są one w takich plastrach 30x30cm i taki plaster kosztuje (co ten Pan miał w brodziku) 17,99 - 11 plastrów wchodzi na 1m2, więc cena za 1m2 to 197,89 ;)

 

..a więc tak - jakby chcieć zrobić brodzik w prysznicu 120cmX90cm to wychodzi jakieś 214 zł za otoczaki + klej + fuga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, ponieważ jesteście na etapie wybierania okładzin i urządzania łazienek, warto skorzystać z projektanta. Dobre sklepy maja takie usługi na sklepie, do dyspozycji klientów są projektanci którzy robią koncepcje i pomagają dobrać odpowiednie płytki, mają na prawdę fajne pomysły i swoje triki. Umieją doradzić na co warto wydać więcej a na czym można przyoszczędzić. Czasami jak się kupi płytki w danym sklepie to odliczają te usługi projektowe od faktury, trzeba się podpytać.

 

Klasa 4 ścieralności oznacza że można kłaść je na powierzchniach po których się chodzi w obuwiu normalnym, nadaje się do wszystkich pomieszczeń w prywatnym domu.

 

Hej dziewczyny :)

No ja wałśnie skorzystałam z projektanata w sklepie z kafelkami, ogólnie projekt mi się podoba, siedzieliśmy z panem ze 3 godziny i tak kombinował aż mi się spodobało i efekt jest fajny tyle tylko że .... na sam koniec kiedy juz pan drukował projek zobaczyłąm w kącie za pana plecami taki śliczny dekor a do niego dwie piękne płytki i już nie byłam taka pewna czy chcę tamte kafelki z projektu. Myślałam że Pietrzyka szlag trafi jak mu to powiedziałam, ale wyluzował, no w końcu mnie zna :). Co ja poradzę że chodziliśmy tylko po ekspozycjach a te to nowość i jeszcze nic z nimi nie zrobili po prostu tak sobie leżały. Dzisiaj pojechałam jeszcze raz zeby się upewnić i pan powiedział ze może zmienić projekt, ale powiedział że jeszcze mu się nie zdarzyło zeby ktoś robił projekt z jednych kafelek a kupił inne .... no to ja chyba będę pierwsza. W sobotę jadę do Stargardu bo podobno tam mają te płytki na ekspozycji i muszę je zobaczyć.

 

Co do gresu to powiedzieli nam że ten polerowany nie ma klasy ścieralności, nic z tego nie kumam.

 

Mieliśmy dzisiaj pomiar mebelków, już taki pod zamówienie, bo projekt robiliśmy w styczniu, w sobotę podpisujemy umowę i w połowie lipca mamy kuchnię.

 

No i przyjechałą brama ....... powiem Wam ze jest prześliczna, normalnie jestem zachwycona zraz wrzucę w dziennik zdjątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magduska z tymi otoczakami to nie taka tragedia, myslałam, ze ta zabawka będzie droższa i widzaiłąś je w Nomi ???Jeszcze tam nie dojechałam, bo jest na drugim końcu miasta u nas, ale do prysznica uważam ze pomysł super i tragedii cenowej nie ma.

no właśnie - nie ma ;) i dlatego jestem zadowolona ;)

..widziałam je dziś w Nomi, były też inne mozaiki, mniej więcej w tych samych granicach cenowych, ale mnie jednak urzekły te otoczaki ;)

mąż powiedział - "jak Ci się podoba to kupuj" ;) więc kupie, tylko niech mi nałożą tynki i postawią ściankę z luksferami to zmierzę ile mam metrów i chyba wezmę też na tą ścianę z kominem w górnej łazience, chooooooooć jutro jadę po koleżankę i powiem jej jak ja tę łazienkę widzę i.. może mi jeszcze coś podpowie ;)

 

hyhy, co do wyboru płytek to mój mężuch już ze mną nie chce jeździć, bo ja co nowe kafle ujrzę to zmienia mi się koncepcja :oops:

ostatnio mówię:

ja: zmieniam płytki i kupujemy teraz te!

mąż: do czego te płytki?

ja: no do łazienki

mąż: przecież do łazienki wybrałaś już płytki!

ja: ale teraz te mi się podobają!

 

..i za dwa dni zmiana koncepcji! hyhyhy

właściwie to sama nie wiem jak On za mną nadąża jak sama czasami się w tym gubię :cool:

 

Gres nie ma klasy ścieralności? khm... dziwne...

..ale nie decydowałabym się na taki... chyba..

 

..noi czekam na fotki bramy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrzuciłam fotki bramy i kawałek projektu kuchni, może nie najlepszej jakości ale zawsze coś, zaraz wrzuce jeszce te płytki które mnie tak mocno urzekły i z powodu których mam taki dylemat a i mamy już piękny cokolik, tez właduję zaraz fotkę w dziennik tylko muszę pieska wyprowdziać :). Ale do Nmi też skoczę w sobotę obglądne na żywo co za cudo wynalazłaś:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga co do gresów i klasy ścieralności

Jeśli sprzedawca mówi że płytka podłogowa nie ma klasy to widzę cztery wyjścia:

- albo sprzedawcy nie chciało się szukać takiej informacji

- albo to nie jest płytka podłogowa tylko ścienna

- albo jest to gres strukturalny pełny w masie i wtedy producent nie podaje klasy ścieralności ale takie gresy absolutnie nie są szkliwione: są to popularne gresy typu pieprz z solą

- wszystkie płytki szkliwione podłogowe (polery, maty, półmaty) MUSZą I MAJą określoną klasę ścieralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...