Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

Witaj magduska :)

Dawno Ciebie u mnie nie było, no niestety u mnie też coraz wolniej idą prace, leje i leje, ale przynajmniej środek troszkę sie rusza. Powolutku zaczynam sie niepokoić bo kurcze straszna wilgoć jest i nic w domku mi nie schnie, a przeprowadzka tuż tuż.

Ale jedna dobra wiadomość jest, budujemy wreszcie wodociąg i liczę na to ze niedługo popłynie nim woda i gazownia zaczęła budowe gazociągu, więc moze jeszcze troszkę i w domku będzie ciepełko, a przydało by sie bardzo bo z tego co wiem to przed kładzeniem kafli czy paneli należy troszkę wygrzać podłogi, a ja jak na razie nie mam czym. A no i moze na początku przyszłego tygodnia panowie kominkowi zamontują kominek oj będę nim chajcowaci to mocno.

Nie wiem co się z tą aurą dzieje, przecież to oszaleć idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj boja2401

 

Mnie sie te rynny też podobają, przynajmniej jest oryginalnie :) . Mam podłogówkę na dole w salonie, kuchni, przedpokoju, wiatrołapie i łazience. Oba pokoiki mają grzejniki (czytałam, ze podłogówka nie jest wskazana w miejscach gdzie sie śpi). W kuchni, przedpokoju i wiatrołapie będę miała gres, w łazience terakotę, a w salonie panele, ale nie wybierałam jakichś specjalnych. Z tego co wiem to nie ma to zanczenia jakie będą panele, podobno nadają sie wszystkie, powinno się tylko dobrze wygrzać podłogę przed ich położeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jestem pod wrażeniem postępów na budowie... Jeszcze pamietam że nie tak dawno podpytywałam ciebie o koszty projektu... A tu juz u Ciebie dom stoi! My zaczynamy w czerwcu... Super patrzeć na Twoją Natalkę. Bardzo mi sie podoba cokół wokół budynku.

..no to powodzenia ;)

btw. my też swoją zaczęliśmy budować w czerwcu ubiegłego roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no to powodzenia ;)

btw. my też swoją zaczęliśmy budować w czerwcu ubiegłego roku ;)

 

a dużo Wam zostało do wykończenia w środku? Ja jestem pod wrażeniem planów Madzi o wprowadzeniu w sierpniu (o ile dobrze pamiętam...)... To jest dopiero tempo! Ale jak patrzę na zdjęcia- to okazuje się że można! :) My chcielibyśmy dać radę w 1.5 roku- a więc Swięta spędzić juz u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo Wam zostało do wykończenia w środku? Ja jestem pod wrażeniem planów Madzi o wprowadzeniu w sierpniu (o ile dobrze pamiętam...)... To jest dopiero tempo! Ale jak patrzę na zdjęcia- to okazuje się że można! :) My chcielibyśmy dać radę w 1.5 roku- a więc Swięta spędzić juz u siebie...

powiem szczerze, że jak byśmy ciągnęli dalej to w 1,5 roku z palcem w.. się da wyrobić (o ile masz kasę).., ale ja zostawiłam na zimę SSO i zaczęłam dopiero w kwietniu..

..a SSO skończyliśmy dokładnie w połowie września czyli w trzy miesiące po wbiciu słupków.. ;)

 

..teraz tynkujemy dopiero.. - zdjęcia znajdują się w podpisie.. ;)

 

Madzia1976,

jak stan robót? nie zalało Was tam? brniecie jakoś do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że jak byśmy ciągnęli dalej to w 1,5 roku z palcem w.. się da wyrobić (o ile masz kasę).., ale ja zostawiłam na zimę SSO i zaczęłam dopiero w kwietniu..

..a SSO skończyliśmy dokładnie w połowie września czyli w trzy miesiące po wbiciu słupków.. ;)

 

..teraz tynkujemy dopiero.. - zdjęcia znajdują się w podpisie.. ;)

 

Madzia1976,

jak stan robót? nie zalało Was tam? brniecie jakoś do przodu?

 

Witaj magduska

No brniem, brniemy powolutku. Prace troszkę przystopowały, a wpłynęło na to parę czynników

- pogoda - mokro i nic nie chce schnąć

- i budują nam wodociąg, a że gleba kiepska i po koparce cały torf się wymieszał i nie można było dojechać na działkę

Do nas wielka woda jeszcze nie doszłą i chyba nasze tereny raczej są bezpieczne, a jak u Was czy domek cały i zdrowy??? Mam nadzieję że tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :)

trafiłam tu przypadkiem i teraz wiem,że będę zaglądać :D bo zapowiada się super!!!

piękna elewacja... no i łazienka będzie też ciekawa...

pozdrawiam :lol:

 

Witam i zapraszam:)

Co do łazienki to niestety jeszcze się nie zdecydowałam a do jutra muszę podjąc decyzję i dylemat straszny.

 

Zaraz skoczę do Was pooglądać:) bo chyba na podobnym etapie jesteśmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapraszam:)

Co do łazienki to niestety jeszcze się nie zdecydowałam a do jutra muszę podjąc decyzję i dylemat straszny.

 

Zaraz skoczę do Was pooglądać:) bo chyba na podobnym etapie jesteśmy:)

 

Dziękuję za miłe przyjęcie ;)

U nas już finish... w sierpniu wracam na stałe do Pl. Ale oczywiście do pełnego wykończenia jeszcze wiele brakuje :( kostka, ogrodzenie, w kilku pokojach mebli, wielu dodatków itp... ale wiem,że z czasem wszystkiego się dorobimy :)

 

Wybór kafli jest bardzo ciężki, więc wiem o czym mówisz!! Mam nadzieję,że bez większych problemów podejmiesz właściwą decyzję i już niebawem pokażesz nam zdjęcia :D

pozdrowienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magduska

No brniem, brniemy powolutku. Prace troszkę przystopowały, a wpłynęło na to parę czynników

- pogoda - mokro i nic nie chce schnąć

- i budują nam wodociąg, a że gleba kiepska i po koparce cały torf się wymieszał i nie można było dojechać na działkę

Do nas wielka woda jeszcze nie doszłą i chyba nasze tereny raczej są bezpieczne, a jak u Was czy domek cały i zdrowy??? Mam nadzieję że tak:)

No nas na szczęście nie ma co zalać, oprócz po prostu podmokłego terenu to nie mamy u siebie żadnej rzeki, by Nas mogła zalać ;)

..a jak u Was? mam nadzieję, że Natalcia stoi! ;)

 

..u nas wreszcie mamy tynki na górze.., a na dole mają robić od poniedziałku, bo teraz jakiś długi łikęd tynkarze mają.., noi niby mają skończyć do piątku, nie wiem - zobaczymy ;)

 

..podrzybitka się już umalowała, docięła, więc w sobotę wstępnie kumpel ma zaczynać, nie znam szczegółów bo znowu jestem na wyjeździe.., ale podprzybitka to osobna sprawa i nie jest od niczego uzależniona, więc kiedy zrobi to będzie ;)

 

..pisz co u Was - jakiś przestój macie? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam i dziękuję.

Niestety ostatno nie mam wogóle czasu na uzupełanienie dziennika, a wprowadzka tuż tuż. Mamy zamiar zamieszkać w naszej Natce 01.08.2010.

Tynk jest w firmy KOSBUD a nr to AK 136 ( z tym że same bonie beą, albo już są nie byłam dziś na działce w innym kolorze)

 

P.S. Magduska sorki że nie odpowiadam, zdjecia w aparacie już mocno mi zalegają i zupełanie nie mam czasu tego wszystkiego uzupełanić, ale obiecuję poprawę. Im blizej przeprowadzki tym bardziej dopada mnie stres że będę mieszkać w warunkach budowlanych ( całe szczęście że jest lato) bedziemy kąpac sie w deszczóce bo robią nam właśnie kanalizacje deszczową:)

 

Pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Madzia1976,

no skoro się macie wprowadzić do sierpnia to nie dziwię się, że nie masz czasu na uzupełnianie dziennika.., ale ciekawość mnie zżera ogromnie :oops:

Mam nadzieję, że kominek wyszedł Ci tak jak planowałaś - przesunięty, prosty i ceglany.. - interesuje mnie też ile Cię wyniósł ten kominek, jestem właśnie na etapie wyboru kominka - u Nas opcja z płaszczem wodnym i w kratki.pl wycenili nam zuzie 19kw - 6700 za komplet, znaczy się z całym oprzyrządowaniem.. - czy to taka normalna cena, czy przegięta? tego nie wiem :|

 

Zastanawiam się też nad wyborem podłóg, szukam i szukam i.. myślę nad podłogami bambusowymi - nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale cenowo najbardziej mi odpowiadają... chciałabym je ułożyć na piętrze czyli tam gdzie nie mam ogrzewania podłogowego...

 

U nas skończyli tynki i weszli hydraulicy... zaczyna się więc układanie ogrzewania podłogowego i później wylewki..

Koncepcja górnej łazienki praktycznie nie uległa zmianie, natomiast na dole w wc mam tysiące pomysłów i nie wiem na co się zdecydować :| Kumpela ma teraz więcej czasu, więc pojeździmy i może w końcu podejmę jakąś decyzję...

 

Na razie u mnie tyle.. Mam nadzieję, że u Was bezproblemowo brniecie do przodu ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj magduska :)

Strasznie ale to strasznie zaniedbałam swój dziennik, ale cóż muszę przyznać rację tym którzy mówią, że wykończeniówka wykańcza i to mocno. Kominek amy skończony ale efektu nie widać bo cegiełki jeszcze brak i będzie się montować cgyba po wprowadzce. Mamy teraz sporo potrzebniejszych spraw do załatwienia żeby można było jako tako zamieszkać w naszej Natalce. Co do funkcjonowania to nie mam zastrzeżen (przynajmniej jak na razie). Nasz nie ma płąszcza wodnego, ale rozprowadzone rury po całej górze i na strychu zamontowana turbina, wszystko działą i grzeje. Koszt tego co zostało zrobine : czyli kominek ariston z rozprowadzeniem po domu ze sterownikiem, turbiną obudową, kosztował 8500 zł. Jeśli dobrze zrozumiałam to u Was z płaszczem wodnym 6700 ??? to chyba dobra cena, chyba że źle przeczytałam.

 

Muszę faktycznie się poprawić i zdjątka pozamieszczać bo już mam kartę pamięci mocno zapchaną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia1976,

My mamy plan wprowadzenia się na Boże Narodzenie, ale nasz hydraulik wczoraj powiedział, że.. raczej trudno będzie się na grudnia wyrobić.. - chciałabym skończyć w całym domku roboty budowlane i ewentualnie malować pokoje na piętrze po wprowadzeniu się.., ale zobaczymy jak to wyjdzie..

Nasz kominek to ten: http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=1048&osCsid=966bhmaddr3h80oqrf1tl3uca1 i dobrze zrozumiałaś, cena 6700 ze wszystkim ;)

Na zdjęcia czekam z niecierpliwością ;) ..a ja zaraz ubieram się i jadę na działkę zamknąć okna.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Dyrekcja zadowolona z postępów na budowie.

Gratulacje.

Co tam bez wody , zrobisz prysznic z deszczówki na zewnątrz , a naczynia w piasku jak traperzy.

 

Zwracam uwagę na gres polerowany.

Poczytaj trochę na forum i instrukcję producenta.

Nie wiem jak twój ale my w firmie impregnujemy go przed ułożeniem. Franca potrafi zabarwić się nawet od kleju przy układaniu .

 

Co do malinek .

 

Ja starej daty, i takie coś to dla mnie:jawdrop:, ale jak tobie się podoba, to w końcu twój domek. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...