Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

A dzięki, dzięki :) Trochę ta cała przeprowadzka mnie stresuje, ale co tam będzie jak na biwaku albo obozie harcerskim :):):).

 

Co do gresu to czytałam już duzo i impregnowac też będę, to na pewno, bo szkoda by było takiej pięknej powirzchni a u mnie będzie mocno widoczna.

 

Malinki hmmm ... jeszcze sie nie zdecydowałam, szukałam takich przeźroczystych szyb na forum ale jakoś nie wiele tego, a ja cały czas myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Muszę się pochwalić - MAMY WODĘ!!! :rotfl:

..jeszcze tylko kanalizacja i gaz...

 

..ależ się dziś ucieszyłam jak mnie mężuch powiadomił - cały dzień mam super fajny ;) choć rano zapowiadało się kiepsko, bo mi się samochód zepsuł :(

 

Hydraulik też dziś skończył układanie ogrzewania podłogowego, więc już czas na wylewki.. - i tu mniej radosna wiadomość, bo wylewki dopiero w poniedziałek, ale cóż - nie można mieć wszystkiego - poczekam ;)

 

Teraz odnośnie Twoich pomysłów Madzia1976 (przepraszam nie mogłam się oprzeć, żeby Ci się nie pochwalić) :oops:

 

Odnośnie malinek to mnie by się zaraz znudziło.., zresztą przemyśl dobrze, bo według mnie przy takiej fototapecie dodatkowe pierdółki zagracą całą kuchnie - ale to moje zdanie, zdanie osoby, która chatę będzie mieć w starym stylu...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie cieszę się razem z Tobą, woda tobardzo ważna rzecz na działce. U nas chyba właśnie woda będzie na końcu, przez cholerną biurokrację. Wszystkie przyłącza wykonane i co ??? i nic trzeba czekać aż parę papierków zostanie przełożonych z biurka na biurko i może ... może wtedy, ah jak o tym pomyślę to mnie normalnie trzęsie. Ale fajnie że chociaż Wy możecie wodą sie pochwalić a upały idą oj idą.

 

Co do malinek to cały czas się zastanawiam, miałą być czerwona szyba, ale pomyślałm że właśnie ona szybko mi się znudzi a malinki zawsze wymienić można. No jeszcze decyzji nie podjęłam do 20 lipca mam czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia mozesz mi napisac cos wiecej o rozprowadzeniu cieplego poeiwetrza z kominka na poddasze?Jakiej firmy macie turbine gdzie zamontowane sa "wywietrzniki" itd?Masz moze jakis projekt abym mogla zobaczyc jak leca rury?Rozumiem ze wszystko "upchane" jest po stryszku? Maz rozmawial z gosciem od kominkow i ten twierdzil ze po calym poddaszu bedzie lekki problem rozprowadzic cieplo.Chyba trafil na niezbyt kompetentnego goscia :bash:

Faktycznie juz masz bardzo blisko do przeprowadzki-niedlugo bedzies zpisac juz tylko o ogrodzie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kakusku:)

No cóż jesli chodzi o firmę turbiny to zabij mnie ale nie pamiętam, mąż wie ale nie ma go teraz, ale dowiem się i powiem. Projektu rozprowadzenia ciepła nie mam i nie miałam, przyjechali panowie powiedziałam i pokazałam o co mi chodzi i nie było żadnego problemu z rozprowadzeniem. Mamy je w każdym pokoju na górze i w pralnio - suszarni. Wszystkie rury idą po strychu a turbiny wogóle nie słychać i muszę przyznać ze faktycznie to działa, ciepło leci głowe można suszyć:)

 

Co do końcóki to u Nas długo, długo ogrodu nie będzie, jak na razie robimy doł więc pozostaje cała góra do wykończenia, a dopiero póxniej ogród, na pewno będzie to juz przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Madziu

 

Ja co chwilę tu zaglądam i ciągle nic... aż w końcu coś się ruszyło- w końcu ;)

Tylko tych zdjęć brakuje... tyle opisałaś,że już nie mogę się doczekać efektów :D

Ja też czekam na kuchnię... i też musiałam przesunąć montaż... z tym,że na początek sierpnia :cool:

DAWAJ KOBIETO TE ZDJĘCIA

 

Miłego wieczorku :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny obiecuję, ze w tym tygodniu jeszcze je wrzucę, wczoraj zabierałąm sie za zabawę z fotkami i Pietrzyk zgrał mi na komputer ale coś mu nie wyszło i weszły tylko cztery nie zbyt ciekawe, a drań nie sprawdził i wykasował z aparatu, ale trzeba chłopakowi wybaczyć DZIŚ MA OBRONĘ PRACY i jakoś od tygodnia chodzi zakręcony jak słoik wekowy.

Jadę jutro na działeczkę i cykam foteczki wszystkiego czego się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia1976,

czekamy na te zdjęcia! ależ jestem niecierpliwa :oops:

..za męża trzymam kciuki!

 

No to teraz tak - ja znalazłam taki żyrandol http://www.leroymerlin.pl/produkty/zyrandol-soffiati,1252649575,1252384964.html# do salonu, ze zdjęć mi się podoba - teraz mam letki problem - u mnie na wsi nie ma LM, więc muszę w Polskę wyruszyć by go zobaczyć :(

Wyszukałam też panel prysznicowy - będzie ten: http://www.allegro.pl/item1093221964_kludi_zenta_dual_shower_deszczownica_termostat.html

 

..i ciągle zastanawiam się nad podłogami na piętro - bambusowe raczej odpadają - za dużo negatywnych opinii.., więc generalnie znów mam dylemat :/

..do salonu to: http://sklep.podlogi-kopp.pl/d4254_kasztan.html

 

Na razie jestem na etapie wybierania.., jeszcze koncepcje mogą ulec zmianie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No posypały posypały, muszę się pochwalić Pietrzyk zdał i to na 5 :)))))))))))). Teraz spokojnie moze zająć sie dokańczaniem nszego domku bo godzina 0 coraz bliżaej.:)

 

Magduska u mnie LM jest, jak będę to mogę ten Twój żyrandol podpatrzeć i powiemCi czy ładny czy nie koniecznie, zle będzie to tylko moja poinia, ale zawsze jakaś opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No posypały posypały, muszę się pochwalić Pietrzyk zdał i to na 5 :)))))))))))). Teraz spokojnie moze zająć sie dokańczaniem nszego domku bo godzina 0 coraz bliżaej.:)

GRATULUJĘ!

Mężowi mgr`a, a Tobie męża z mgr`em ;)

 

Magduska u mnie LM jest, jak będę to mogę ten Twój żyrandol podpatrzeć i powiemCi czy ładny czy nie koniecznie, zle będzie to tylko moja poinia, ale zawsze jakaś opinia :)

o super, jakbyś miała czas i ochotę to chętnie przeczytam Twoją opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduska jak tylko będę w LM to spojrzę czy takowy żytandol wisi :)))

 

A miałam Was zapytać. Co myslicie o cegle rozbiórkowej, zasatanawiam sie czy nie zbudować z niej ściany kominkowej (pierwotnie miał byc klinkier) ale wnęka wydaje mi sie za duża i znaleźliśmy blisko cegłę rozbiórkową i myślimy czy by jej nie wykorzystać na tę ścianę i ogrodzenie z przodu domu. Nie specjalnie sie znam na takich cegłach, ale usłyszałam gdzieś ze dobra stara cegła musi "dzwonić" jak sie niąstuknie o drugą, moze ktoś już gdzieś zasiegała opini na temat starych cegiełek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia1976,

To czekam na Twoją opinię odnośnie mojego żyrandolu ;) btw. jest na stanie w Twoim mieście ;)

 

A propo cegły rozbiórkowej to.. khm.., właśnie od tygodnia jeżdżę i rozmyślam nad ogrodzeniem z przodu domku.. i jak nie kręcić i kombinować, żeby mieć coś fajnego to mi cena nie schodziła poniżej 15tys. :(

..a ta cegła rozbiórkowa to wcale nie jest zły pomysł.., bo widzisz.. chciałam niewysoką podmurówkę i sztachetki - z taką podmurówką z cegły rozbiórkowej to może nawet fajnie wyglądać (i pewnie cena mnie tak nie zabije).., tylko czym się impregnuje taką cegłę? zorientowałaś się już? ;)

 

..i za jaką cenę znalazłaś, jeśli można zapytać? ;)

 

ps. ciągle czekam na fotosy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj rozmawiałam z naszym budowlańcem na tema cegły rozbiórkowej, podobno są specjalne impregnaty do takich cegieł a po zaimpregnowaniu taką cegłę się lakieruje. Powiedział nam że za robociznę za płot z takiej cegły płaci się trochę wiecej bo jest trudniejsza w ułożeniu ale efekt końcowy jest naprawdę pozytywny:) co mnie baardzo cieszy. W okolicy naszej Natki widziałam dwa różne płoty z takiej cegły i muszę przyznać że wyglądają super, mocno się zastanawiamy nad takim płotem. My znaleźliśmy cegłę rozbiórkową w naszej okolicy za 50gr sztuka, ale jeszcze jej nie widziałam, jak nie pomacam to się nie zdecyduję.

 

Uwaga wklejam foty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcie Madzia1976 ;)

 

ja myślę, że będzie fajnie wyglądać podmurówka z takiej cegły i te moje sztachetki na całym 30 metrowym przodzie ogrodzenia.., nie chciałabym też słupków, wolałabym taką jednolitą powierzchnię.. - oj chyba taki płot sobie zapodam ;)

Wczoraj rozmawiałam z mężuniem i widziałam, że sam pomysł mu się podobał ;)

 

Twoja Natalka wygląda przecudnie! Bonie - super ;)

Drzwi mimo szybki, za która ja jakoś niespecjalnie przepadam, też mi się podobają ;)

 

U mnie prąd wygląda tak - http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-500.jpg

mam nadzieję, że jakoś to mężuch poupycha i pochowa w piękną skrzynkę i będzie cud miód malina!

 

Madzia1976,

odnośnie kominka to mój też będzie tak mniej więcej jak u Ciebie oddalony od balkonu - jeszcze nie mam obudowanego, ale to wygląda tak: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-553.jpg - teraz spojrzałam i chyba u mnie troszkę dalej jest... jednak ;)

 

Z tym pokojem u syna to fajnie to wymyśliłaś - chyba dla siebie to wymyśliłaś bardziej niż dla syna ;)

 

Garderóbki strasznie małe, ja mam tam ściany na całą długość ;)

 

A grzejniki od dziś poszły w górę, dlatego ja wczoraj zakupiłam już wszystkie do swojego domku ;)

 

Do Twojej przeprowadzki tuż, tuż.. a ja trzymam kciuki za to byś jak najkrócej mieszkała na budowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...