Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

kakusku,

pewnie tak..., ach jak bym chciała już zobaczyć tą Jej natalkę ;)

 

z nowości u Nas - sprzedaliśmy mieszkanie, zajęło Nam to dokładnie dwa dni :jawdrop:..jesteśmy w szoku!

 

projekt wc'ta na dole zmienia się praktycznie co drugi dzień - już sama nie wiem czego chce..., koleżanka robi co może i... praktycznie każdy Jej projekt mi się podoba.., ciekawe jak wyjdzie z realizacją? co wybiorę?

 

..nawożą Nam też ziemię na działkę, bo musimy ją podnieść - przyjechało już 9 wywrotek 25 tonowych, jak będę mieć jakiś aparat to porobię zdjęć i wystawię..., ale zaczyna to w miarę normalnie wyglądać i po wywiezieniu śmieci z działki to okazało się, że MAMY trochę tych metrów ;) ..znaczy się będzie co kosić... ;)

 

W poniedziałek tatuś zaczyna układać płytki, więc... trzeba w końcu zdecydować jak wc ma wyglądać (?)

..ach.. i.. po rozmowie z koleżanką i ustaleniu co, gdzie i jak w łazience na górze - lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie prysznica tam gdzie wanna i odwrotnie, więc znowu hydraulikowi muszę powiedzieć o zmianie i się chłopak załamie, bo najpierw latałam z pralką, później z kaloryferem a teraz z prysznicem i wanną... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pieeetrzyyykiiiiii, Pieeetrzyyyykiiiiii, gdzie jesteście?!?!?!

 

Czy to jeszcze wasz dziennik czy drugie forum o Natalii? ;) ;) ;)

 

Chciałam tylko zaznaczyć, że czytam na bieżąco i śledzę postępy. Jestem wielbicielką Natalii ale ciąglę się nie mogę zdecydować na kupno tego projektu bo musiałabym wprowadzić trochę zmian i być może trzeba prosić o projekt indywidualny...

 

Pozdrawiam Madzię i inne natalkowe dziewczyny :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieeetrzyyykiiiiii, Pieeetrzyyyykiiiiii, gdzie jesteście?!?!?!

a może Pietrzyki nie mają dostępu do sieci? :rolleyes:

 

Wczoraj z mężem sprawdzaliśmy czy u Nas na wsi będzie możliwość wzięcia internetu z męża firmy i.. jak na razie kaszana :bash:

..no chyba, że gdzieś po drodze (znaczy między firmą a nami) postawią jakiś nadajnik dodatkowy to będzie sieć... pewnie firma coś będzie kombinować, bo mężuch jest administratorem ich sieci i często potrzebują jego pracy po godzinach, więc że się tak wyrażę czekamy na decyzję firmy... :cool:

 

Chciałam tylko zaznaczyć, że czytam na bieżąco i śledzę postępy. Jestem wielbicielką Natalii ale ciąglę się nie mogę zdecydować na kupno tego projektu bo musiałabym wprowadzić trochę zmian i być może trzeba prosić o projekt indywidualny...

musisz rozważyć wszystkie za i przeciw..., moje zdanie jest takie - jestem przed wykończeniówką i jak na razie przeraża mnie wielkość tego domu i to ile muszę jeszcze kasy szykować, ale jak się wszystko zrobi to... na pewno będzie fajnie ;)

 

Pozdrawiam Madzię i inne natalkowe dziewczyny :) :) :)

;) :wiggle:

 

Madzia1976,

mam nadzieję, że chociaż czasami czytasz swoje komentarze (bo rozumiem, że raczej nie masz czasu na nic więcej), więc chciałabym pochwalić się swoim projektem górnej łazienki..., płytki w takim kolorze, cegła w takim kolorze.., terakota w takim kolorze tylko chciałam terakotę wyglądającą jak drewno.., nie było w programie... generalnie... takie będzie ustawienie... - oczywiście pod prysznicem otoczaki o których wcześniej rozmawiałyśmy ;)

..mam nadzieję, że będzie ładnie ;)

magda gora 2..jpgmagda gora 1..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No wlasnie jakby ja wcielo w tym nowym domku ;) Magduska Ty nie srasz boja tylko powiedz od razu ze masz duzo wiekszy domek niz "zwykla" Natalka dlatego takie koszty ;):) Domek jest swietny wiec tylko brac sie za budowanie.

Przegladnelam twoje projekty lazienki na gorze i jestem zaskoczona ze w tej wnece mieszcza Ci sie wc i bidet.Pamieam ze ja powiekszalas kosztem sypialni ale ile ona ma szerokosci?Nie przeszkadzaja tam skosy aby wygodnie podejsc i usiasc?:wiggle:

Ja walcze z doborem kominka i mam wielki dylemat zwlaszcza cenowy:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jakby ja wcielo w tym nowym domku ;)

Madziula,

Pokaż to swoje cudo...

Magduska Ty nie srasz boja tylko powiedz od razu ze masz duzo wiekszy domek niz "zwykla" Natalka dlatego takie koszty ;):) Domek jest swietny wiec tylko brac sie za budowanie.

oczywiście, że domek świetny, inaczej byśmy go nie budowali ;)

Przegladnelam twoje projekty lazienki na gorze i jestem zaskoczona ze w tej wnece mieszcza Ci sie wc i bidet.Pamieam ze ja powiekszalas kosztem sypialni ale ile ona ma szerokosci?Nie przeszkadzaja tam skosy aby wygodnie podejsc i usiasc?:wiggle:

wc i bidet mieszczą mi się dlatego, że podwyższoną mam sporo ścianę kolankową, ale wizualizacja jeszcze mi się zmieni, bo pisałam, że zamieniam prysznic z wanną, ale po zmierzeniu wszystkiego okazało się, że mąż mający 195cm będzie odstawiał niezłą gimnastykę (bo jest już skos) wchodząc pod prysznic.., dlatego.. zostaje tak jak jest teraz (hydraulik się ucieszy), aczkolwiek tam gdzie jest ściana oddzielająca wejście od prysznica - będzie ona wyburzona a w jej miejsce ma być szkło, żeby optycznie powiększyć tę łazienkę...

koleżanka ma mi to jeszcze zwizualizować...

Ja walcze z doborem kominka i mam wielki dylemat zwlaszcza cenowy:cool:

kominek wybrany... z kratki.pl zuzia19kw z płaszczem wodnym, a Ty jaki masz dylemat? (oprócz cenowego)..

 

No dobra.., u mnie ziemia nawieziona, aczkolwiek jeszcze będziemy nawozić, ale to później.., rezultat taki, że u sąsiada jest non stop oczko wodne :jawdrop:i chłopak nic z tym nie robi... - już mu mężuś mój chciał zorganizować odpompowanie wody z tej działki, na ile się da, ale mój sąsiad powiedział że słońce w końcu wysuszy :jawdrop:- od tygodnia jest 30 stopni i NIC, woda jak była tak jest...

..dziwny jakiś..

 

Stan na dziś - glazura układa się w kotłowni i garażu, kominek obsadzony, aczkolwiek jeszcze nie podłączony, bo kotłownia jeszcze nie obłożona płytkami do końca, więc hydraulik czeka z uzbrojeniem jej... ;)

Ludzie do ogrodzenia umówieni na następny tydzień - na razie grodzimy z trzech stron..., przód na sam koniec... ;)

 

Za kominek (murowany z cegły + belka drewniana) fachowcy od kominka zażyczyli sobie koło 5500 :jawdrop:

Szukałam też podłogi na górę i.. znalazłam piękny dąb krotoszyński - mąż też był napalony, widziałam już w sklepie.., teraz pytanie: czy stać nas na zapłacenie 20tys. za podłogę na piętro? :rolleyes: Trzeba się poważnie zastanowić...

 

No dobra..., na razie koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduska mam dylemat czy firma MCZ ma tak dobre wklady adekwatne do ceny (moj wkald kosztuje teraz okolo 10 tys i to po promocji -20 % :-(() Oprocz tego ciagle bije sie z myslami czy za tak duze pieniadze nie postawie sobie w salonie tylko drogiego mebla (nie jestem do konca przekonanan czy potrafi on dogrzac pomieszczenie .Jest tez kilka spraw technicznych (mam komin 200 a on ma podejscie na 250 ) i takie tam .Musze znalezc jakiegos sensownego kominiarza zeby zrobil mi pomiar cisnienia w kominie i bedzie juz cos wyjasnione .Wy przed kupnem wkaldu robiliscie takie badania?

Nie bardzo widze na wizualizacjach ten wasz prysznic-to jest to jasne miejsce za kibelkami? Ja mam calkiem inny ksztalt lazienki dlatego ciezko mi sobie to zobrazowac.U mnie na prawo od drzwi bedzie wisiec umywalka (plaska sciana z mala wneka -ta w ktorej ty masz wc) Na lewo na scianie rownogleglej z drzwiami mam zrobiona wneke prysznicowa (kosztem garderoby) oraz dalej druga wneke na pralke i suszarke.Kibelek i bidet bedzie na ej scianie gdzie ty masz wanne (wysrodkowany) a wanna bedzie na scianie ze skosem (na wprost drzwi pod oknem dachowym) Chcialam dac wanne na ta sciane gdzie u Ciebie ale wtedy wc i bidet musialyby byc pod skosem no i rzucalyby sie w oczy zaraz po wejsciu do lazienki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduska mam dylemat czy firma MCZ ma tak dobre wklady adekwatne do ceny (moj wkald kosztuje teraz okolo 10 tys i to po promocji -20 % :-(() Oprocz tego ciagle bije sie z myslami czy za tak duze pieniadze nie postawie sobie w salonie tylko drogiego mebla (nie jestem do konca przekonanan czy potrafi on dogrzac pomieszczenie .Jest tez kilka spraw technicznych (mam komin 200 a on ma podejscie na 250 ) i takie tam .Musze znalezc jakiegos sensownego kominiarza zeby zrobil mi pomiar cisnienia w kominie i bedzie juz cos wyjasnione .Wy przed kupnem wkaldu robiliscie takie badania?

nie mam pojęcia czy robiliśmy takie badania, mąż mi nic nie mówił, ale On nie o wszystkim mnie informuje...

10tys. za kominek? a co On robi?

Nie bardzo widze na wizualizacjach ten wasz prysznic-to jest to jasne miejsce za kibelkami?

na wizualkach jest tam gdzie napisałaś..., za kibelkami, ale tam się mąż nie zmieści, a chcę żeby mu było wygodnie ;)

Ja mam calkiem inny ksztalt lazienki dlatego ciezko mi sobie to zobrazowac.U mnie na prawo od drzwi bedzie wisiec umywalka (plaska sciana z mala wneka -ta w ktorej ty masz wc) Na lewo na scianie rownogleglej z drzwiami mam zrobiona wneke prysznicowa (kosztem garderoby) oraz dalej druga wneke na pralke i suszarke.Kibelek i bidet bedzie na ej scianie gdzie ty masz wanne (wysrodkowany) a wanna bedzie na scianie ze skosem (na wprost drzwi pod oknem dachowym) Chcialam dac wanne na ta sciane gdzie u Ciebie ale wtedy wc i bidet musialyby byc pod skosem no i rzucalyby sie w oczy zaraz po wejsciu do lazienki ;)

Nieno, dobrze rozwiązałaś ;)

gdyby wc i bidet były na ścianie kolankowej to wchodziłabyś na najbardziej niemiłą część łazienki, a tak masz je schowane ;)

..u mnie będzie zamiana wanny z prysznicem, nic więcej nie zmieniam... tu jest zdjęcie prysznica (gdzie miała być wanna) http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2FP1030964.JPG tylko wywalę tę ścianę, która jest po lewej i wstawię tam szybę (za belką drewnianą) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny:(.

 

Długo się nie odzwywałąm, ale oststnio nie za bardzo ma nastrój do budowy. Nieststy nie przeprowadzilismy sie i jak na razie się nie przeprowdzimy:(. May problem ze sprzedażą mieszkania, w Szczecinie rynek nieruchomości stoi nieruchomo i nic nie idzie jest tragicznie, a nam skończyły się pieniążki i stoimy w miejscu. Na upartego w domku można mieszkać, ale teren wokół to masakra, teraz leje jak cholera i nie da się przejechać , a co dopiero przejść. Musimy nawieźć dużo ziemi a pieniążkó brak. mam doła. To tyle.:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia1976,

nie denerwuj się.., mieszkanie sprzedaż, choć Ty masz duże mieszkanko, więc może dlatego masz problem ze sprzedażą?

..a może skorzystaj z jakiegoś biura nieruchomości, my tak zrobiliśmy i... mieszkanka już nie mamy :/

 

Trzymaj się dzielnie, na każde mieszkanie jest kupiec, tylko niektórzy muszą dłużej poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magduska

Mieszkanie jest w każdym biurze nieruchomości w Szczecinie, wywiesiliśmy nawet na oknach prywatny baner i nic. To fakt jest to duże mieszkanie i na czwartym piętrzei na pewno jset to minus miezskania, ale jest tez wiele plusów, chociażby fakt, że mieści się ono przy samym Parku. Tak czy siak stoimy w miejscu i tyle, a kredyt trzeba płacić. Zaczynam poważnie się zastanawiać nad wystawieniem domu na sprzedaż, bo zaraz przyjdzie zima i jak dalej tak pójdzie to dwóch mieszkań nie damy rady utrzymać.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia1976,

Powiem Ci na pocieszenie, że ja też miałam mieszkanie na 4 piętrze i sprzedaliśmy w przeciągu dwóch dni, a może cena jest za wysoka? Pomyśl nad tym i się nie denerwuj, bo jeszcze bardziej się wtedy człowiek nakręca i gorzej myśli...

 

U Was problem nie jest w czwartym piętrze a w wielkości mieszkania..., z tego co pisałaś masz tam ponad 100m2 - na takie mieszkanie po prostu musi znaleźć się kupiec...

..i na razie nie myśl o tak drastycznych posunięciach jak wystawienie domu na sprzedaż.., na to zawsze przyjdzie czas...

 

A czy w ogóle nie ma zainteresowania tym mieszkaniem? ktoś oglądał? pytał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądają i owszem, dzwonią pytają, ale na tym się kończy, dal niektórych nie powierzchnia jest problemem tylko właśnie piętro. Jak usłyszą przez telefon że czwarte to rezygnują bo szukają na pierwszym, a co do ceny to już zmniejszyłam i to znaczenie więc nie sądzę żeby była aż taka niska, ale wszędzie zaznaczam, że gotowa jestem negocjować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia no co ty z ta sprzedaza domu:jawdrop:Tak jak pisze magduska jedni sprzedaja szybciej a drudzy wolniej ale nie wierze ze nie uda Wam sie sprzedac.Faktycznie masz duzy metraz wiec i cena jest na pewno wieksza jak np mieszkania 2 pokojowego dlatego trudniej Ci go sprzedac.A nie mysleliscie o ewentualnym wynajeciu i dalszym szukaniu kupca?Wtedy nie utrzymywalabys dwoch nieruchomosci a i jedna splacalaby Ci kredyt przez jakis czas.Wg mnie sprzedaz domu to najprostsze ale wcale nie jstem przekonana czy najlpsze wyjscie.Zreszta wcale nie masz pewnosci ze na dom predzej znajdziesz kupca.Szkoda Twojego serca wlozona w ta budowe zwlaszcza ze nawet nie pomieszkalas w nowym domku.Zobaczysz ze wszystko sie wyklaruje .Teraz podchodzisz do tego bardzo emocjonalnie .

 

Magduska kominek spala drewno;)Niesteyy taki urok kosztowy wkladow z duza szyba vis a vis .I tak jestem z siebie dumna bo nie upieram sie np przy Sparthermie ktory kosztuje 16 tys :cool:

Ja tez poszezalam we wnece wejscie aby dac jak najwieksze przeszklenie i mam tam teraz otwor na 120 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia no co ty z ta sprzedaza domu:jawdrop:Tak jak pisze magduska jedni sprzedaja szybciej a drudzy wolniej ale nie wierze ze nie uda Wam sie sprzedac.Faktycznie masz duzy metraz wiec i cena jest na pewno wieksza jak np mieszkania 2 pokojowego dlatego trudniej Ci go sprzedac.A nie mysleliscie o ewentualnym wynajeciu i dalszym szukaniu kupca?Wtedy nie utrzymywalabys dwoch nieruchomosci a i jedna splacalaby Ci kredyt przez jakis czas.

..a może właśnie wynajem będzie lepszym rozwiązaniem? Pisałaś kiedyś o wynajmie, próbowaliście? ;)

Magduska kominek spala drewno;)Niesteyy taki urok kosztowy wkladow z duza szyba vis a vis .I tak jestem z siebie dumna bo nie upieram sie np przy Sparthermie ktory kosztuje 16 tys :cool:

o maaaatko..., a co Ty tam masz w tym wkładzie szybę balkonową? ;) nieno, nie nabijam się, ale jak dla mnie to strasznie drogo..., mój kosztował niecałe 3900, ale mam na prawdę zwykły kominek z płaszczem wodnym, ze zwykłą podwójną, prostą szybą.. po prostu zszokowała mnie ta cena... ;)

kakusku, pytałam męża i nie robił pomiaru ciśnienia w kominie..., a po co się to robi? mam standardowy wkład ceramiczny i hydraulik kupujący i podpinający nam kominek nic nie mówił o jakiś badaniach ciśnienia...

btw. oprócz spalania drewna będziesz mieć go podpiętego do Twojego c.o.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądają i owszem, dzwonią pytają, ale na tym się kończy, dal niektórych nie powierzchnia jest problemem tylko właśnie piętro. Jak usłyszą przez telefon że czwarte to rezygnują bo szukają na pierwszym, a co do ceny to już zmniejszyłam i to znaczenie więc nie sądzę żeby była aż taka niska, ale wszędzie zaznaczam, że gotowa jestem negocjować.

 

Madzia nie załamuj mnie

My też mamy adaptację poddasza w kamienicy Szczecinie, wprawdzie nie taki duży metraż tylko 64 m, ale po twoich wypowiedziach zainteresowałam się rynkiem nieruchomości i się załamałam, bo liczyłam że po stanie surowym zamkniętym na kredyt sprzedamy mieszkanie i się wykończymy. A tak to nie wiem czy się tak gładko da sprzedać nie mówiąc że ceny w ogłoszeniach też mnie zaskoczyły, bo liczyłam na 50 tys. więcej niż pewnie dostaniemy jak się ktoś w ogóle zainteresuje

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduska tez wolalabym zeby wklad kosztowal 4 tys ;)Zastanawiam sie nad tym Forma Puro B 95 http://wentor.com.pl/Produkt.aspx?id=140&kat=135

lub http://www.szalonymax.pl/product-pol-13058-91113058-Wklad-kominkowy-Hajduk-10-5kW-Volcano-DFD-dwie-szyby-vis-a-vis-1-przesuwana-do-gory-wysokosc-520-mm-ramka-Lx-mosiadz-.html Moze nie maja szyby wielksoci balkonu ale sa dosc szerokie :rolleyes: Firma z ktora rozmawialam nt ewentualnego podpiecia kominka "zyczy" sobie ekspertyzy kominiarkiej i potweirdzenia na pismie iz mozna do danego komina podlaczyc urzadzenie opalane drewnem Dla nich jest niezbedna ale i dla mnie jest potwierdzeniem prawidlowego wykonania komina i bezpiecznego jego uzytkowania.I tak to trzeba zrobic wiec dla mnie bez roznicy teraz czy przed odbiorem domu.Sprawdzenie ciagu jest dodatkowa sprawa bo moj komin ma mniejszy przekroj niz zaleca producent wkladu (wklad ma wyjscie na fi 250) dlatego musze sprawdzic ciag czy urzadzenie podola.

Nie bede miala nic popodpinane do kominka gdyz mam zamiar palic nim tylko w celach nastrojowych ;)Zreszta do takich wkladow vis a vis nie byloby sensu cokolwiek robic (nawet DGP) bo one z racji dwoch szyb nie akumuluja zbytnio ciepla .Licze jednak ze w okresach przejsciowych dogrzeja mi temperature w salonie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać kakusku, że fajne te kominki, ale... tak sobie myślę, że jak na kominek za 10 kafli to... wolałabym, żeby dogrzał mi temperaturkę w całym domku a nie tylko w salonie ;)

..a widzisz u mnie firma zajmująca się podpięciem nie mówiła o takich badaniach.., więc jak na razie olewam... btw. jacyś kominiarze sprawdzali komin... - coś mąż o tym wspominał ;)

 

Dziś mieli dowieźć glazurę do całego domku..., nie wiem nie było mnie tam jeszcze.., ale mam nadzieję, że przywieźli już ;)

Dziś też zamówiłam drewno na piętro - 100m2 dębu krotoszańskiego oraz 30m2 Lifestyle Ottawa i jakieś 10m2 Solidfloor Bermuda - potrzebne mi będzie jeszcze 55m2 sosny litej i przemiła Pani z ParkettService ma się dowiedzieć czy mają i ewentualnie ściągnąć... - jak na razie 17 tys. muszę zapłacić :o!

 

No więc tak, dziś mi się kończy urlop i oprócz drzwi wewnętrznych i kolorów na ścianach z czym pewnie będę mieć problemacje i przejścia z mężem to.. już wszystko mam wybrane i zaliczki powpłacane...

..a jeszcze schody, ale to koleżanka ma z kimś przyjechać, nie wiem.. umówiła Nas już, ale... szczerze powiem, że nie wiem na kiedy :/

 

No! Prace trwają...

 

..a ja mam nadzieję, że u Madzia1976 się wszystko wyklaruje i też będziesz wykańczać Natalcie ;) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...