Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

Madzia, co do sprzedaży mieszkania, ja borykałam się z podobnym problemem. Miałam duże mieszkanie czyli tkz "niechodliwe" i na prawobrzeżu. Sprzedawałam je 8 mieś. + 3 miesiące załatwiana formalności kredytowych przez kupca. Miałam mieszkanie równiez puszczone przez biura, ale powiem Ci że to nic nie daje. Oni tylko mielą je w swojej bazie danych i nie zajmują się nim w żaden inny sposób. A na moje pytania o zainteresowanie i uwagi miotali się nic nie wiedząc i jedyna radę jaka mi potrafili dać do "trzeba obniżyć cenę!" Im nie zależy abyś dobrze sprzedała mieszkanie, tylko szybko aby można było skasować prowizję. Musisz niestety zająć się sprzedażą na własną rękę: sama, indywidualnie musisz dawać ogłoszenia w KONTAKTACH i portalach internetowych, nie ma innego wyjścia jak chcesz wziąć sprawy w swoje ręce. I nie podpisywać nie wiadomo ile umów z agencjami bo to nic nie da. Ja na swoje ogłoszenia wydałam z 800 zł + baner na balkonie, no i w końcu znalazł się kupiec i na Twoje mieszkanie też się znajdzie. Wszystko jest tylko kwestią czasu. Ucz się na moich błędach i nie za bardzo polegaj na agencjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki caretilla za informacje. Niestety one wszystkie się sprawdzają. Ja wiem ze biura nieruchomości generalni mają mnie w d...e to widac. Przychodzą podpisują umowę wrzucają w bazę danych (często mylą informacje) i tyle z tego jest. Oczywiście wiadomo że zajęłam sie sprzedażą mieszkania sama, kontakt to chyba mój drugi dom tyle razy w tygodniu tam jestem, ogłaszam sie też na infoludku i mam przeogromniasty baner wywieszony na oknie tz. wczorajszy wiatr mi go zerawał ale dzis zawieszą go spowrotem. Problem u mnie jest tego typu ze jest to adaptacja poddasz(uwżam ze bardzo ładna) włozyliśmy z mężem w to mieszkanie całą swoją duszę. Nie wymaga zadnych

nakłądów pieniężnych jest tam zrobione wszystki tylko sie wprowadzać. Ale największym problemem jest piętro ludzie dzwoniąc słyszą ze 4 i już nie dają sobie szansy nawet na zobaczenie go. Oczywiście ja zdaję sobie sprawę ze jest to mieszkanie dla ludzi młodych ale w końcu głównie tacy teraz poszukują i cena jak na taki metraż i standard równie że uwazam ze niewysoka. Czasem mam wrażenie że ludzie za takie pieniadze poszukują mieszkania 100m, w nowym budownictwie i najlepiej na pierwszym piętrze, ale trzeba patrzeć też realnie ze takie mieszkanie było by o połowe drozsze. Ahhhh szkoda gadać, a ja nadal w swoim domku nie mieszkam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, każde mieszkanie znajdzie swojego amatora to jest pewne. Jak patrzę po swoich znajomych to średni czas sprzedaży mieszkania wynosi koło roku. Tez miałam kiedyś mieszkanie na czwartym piętrze i dałam rady je sprzedać więc ty tez sprzedaż tym bardziej że masz bardzo dobrą okolicę. Z tego co pamiętam to moje mieszkanie kupiec wypatrzył na gratce.

 

Czytałam Twój wpis że jeszcze nie mieszkasz, nic na siłę, przyjdzie i czas i na Ciebie i na sprzedaż mieszkania tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość a to jest najtrudniejsze jeśli jest taka perspektywa jak dom. No ale z tą sprzedażą domu to mam nadzieję że to był raczej akt chwilowej desperacji niż poważne rozważania. No zobacz, jak blisko celu już jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kominem wentylacyjnym w kuchni i na piętrze

nie idą w pionie jak je rozwiązałaś czy są to u ciebie pustaki wentylacyjne betonowe czy może rury, ja chciałem dać dachówkę wentylacyjną ale kominiarz się nie zgadza i nie będę miał odbioru, help bo nie wiem co mam robić (projekt jest nie dopracowany w tym temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, ale z tego co wiem to nie mam tego komina (czy dobrze myślę że chofzi o ten który miał znajdować sie w przedpokoju w miejscu szafy?). z kuchni mam wyprowadzone dwie rury spiro pod okap i wentylacyjną i na dachu zamontowane dwa grzybki a tych kominów wogóle nie mam mój wykonawca sam tak zarządziła a odbiór kominiarski już mam i bez problemu. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam ale jeśli nie to pytaj a ja popytam wykonawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Magda, jestem u Ciebie po raz pierwszy i jesli pozwolisz to zostane na dłużej:)

zachwyciła mnie wasza elewacja, dokładnie taka chcę zrobic na swojej koniczynce, zainteresował mnie też wkład kominkowy, mogłabyś Madziu powiedzieć co to za model?? Tez myslałam o takiej zabudowie więc bedę śledzic jak będziecie robić u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Madzia tak dobrze poradzilisice sobie z tak trudna rzecza jak budowa domu to i ze sprzedaza mieszkania dasz rade :) .Jak pisala wczesniej caretilla czasem trwa to tylko troszke dluzej niz czlowiek oczekuje.Glowa do gory i nawet sie nie waz sprzedawac tak slicznego domku-to Ty bedziesz w nim urzadzac ogrod -zobaczysz :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Madzia1976 - kakusek ma rację, dacie radę.., ja tam trzymam kciuki... ;)

 

a mnie zrobili kominek... http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-745.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-746.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-750.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-752.jpg http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa-754.jpg

Paweł twierdzi, że straszna szafa wyszła..., porównywałam z obudową kominka Madzi1976 i... chyba jest większy...

..nie wiem czy ten kominek nie zdominuje mi wszystkiego znajdującego się w salonie..., kurczę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

no wreszcie....., a ja wiedziałam że będzie good :rolleyes:

 

Trzymałam kciuki żeby się udało i trzymam nadal żebyście się zadomowili.

Będzie dobrze, co tam dobrze - będzie wspaniale. Spełniają się wasze marzenia, a że nie wszystko od razu - to dłużej się będziecie cieszyć finałem

Pozdrawiam serdecznie:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...