Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

Witaj.

Dzięki za docenenienie moich "ala kompozycji kwaiatowych". Co do kostki to jest to kostka firmy POZ BRUk o nazwie granit nowa. Mam u siebie trzy kolory. Wyglada na prawdę fajnie.

Jeśli chodzi o panele i ogrzewanie podłogowe to nie widzę różnicy miedzy panelami a kaflami grzeje tak samo. Moje panele to najzwyklejsze panele na świecie, mam tylko pod nimi podkłąd taki specjalny pod ogrzewanie podłogowe i to wszystko.

Pozdrwaiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Halo Madzia!!:) Coś niewiele się ostatnio udzielałaś na natalkowym forum:p

A ja dopiero dzisiaj się dopatrzyłam, że kostkę tarasową masz położoną na poziomie gruntu, a nie na poziomie posadzki w domu...Jak wyglądają twoje progi wobec tego? Czy mogłabyś wrzucić tu jakąś fotkę, na której byłoby widać tą zmianę poziomów? Bo od frontu masz schodki...Chyba, że z tyłu więcej ziemi sobie dosypaliście? :eek: Nie wiem jak mam rozwiązać problem wyjścia przez wykusz... Ze względu na rolety zew okno wykuszowe jest maksymalnie wysunięte na zew, więc dobrze by było gdybym też wychodziła od razu na jakiś dobrze utwardzony grunt (i też chce ten grunt w tym mscu pokryć kostką...może klinkierową? ) Co mi radzisz czynić w związku z tym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witaj

Gratuluję, świetny aranż, a ścianka kominkowa rewelacja. Czy mogłabyś wkleić zdjecie z ujęciem od wejścia po przekatnej w kierunku kącika wypoczynkowego? Sam dopiero planuję ruszyć w przyszłym roku z budową, ale to forum naprawdę motywuje.

 

Dziekuję za docenienie mojego salonu, czeka go jeszcze trochę zmian, ale wszystko pomalutku.

Bardzo proszę. Zdjęcie kiepskie robione z komórki.

 

http://img100.imageshack.us/img100/1521/dobra1211066.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Patrząc na projekt trochę sie obawiałem czy kącik wypoczynkowy nie jest trochę za mały jak dobrze pamiętam ściana wykuszu 330cm (do załamania) a tarasowa 270 od rogu do drzwi tarasowych. Chciałbym tam wkomponowac jakiś wiekszawy naroznik. Druga sprawa to odległość z tegoż potencjalnego narożnika do telewizora, mam 50 calowy ekran. Jeśli masz wymiary bez zmian to wygląda ok. Ktos na forum pisał, że przesuwał ściany i powiększał salon, ale nie ma chyba takich zdjęć. Żeby nie wyszła też stodoła i niepotrzebna kubatura do grzania.

Trochę mnie koszty stopują psychicznie, myslałem, że da się taniej niz w szacunkach, ale bez planu finansowego na pół bańki chyba nie ma co podchodzić. A zdrugiej strony jak po roku wychodzą koszty eksploatacji, ogrzewanie, prąd itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli chodzi o powiększenie salonu to ja byłam w takiej Natalce powiększonej o podcień tarasu i szczerze nie podobało mi sie to. Uwierz mi że salon w pierwotnym wydaniu Natalki jest wystarczajacy, a do tego jesli ktoś ma tak otwartą kuchnię jak ja to juz wogóle powstaje moloch. Dla mnie osobiście z lekka nawet za duży, ale to wedle gustu. Co do odległości tv od narożnika to nie ma problemu ja w obecnej chwili równiez mam telewizor 50 cali i ogląda sie bardzo dobrze. Gdyby miał 52 tez nie było by źle. Co do kosztów domu to cóż to żąlaerzy od regionu w jakim mieszkasz i czy budujesz sam systemem gospodarczym czy moze wszystko zlecasz firmie, ale nie będę oszukiwać bez pół bańki nie podchodź. To znaczy ja liczę z terenem (a mam zrobiony tył domu przodu jeszcze nie ruszałam). Ale dom jest dosyć duży wiec kosztować też musisz. A eksploatacja hmmm. Nie jest to mieszkanie 50 metrowe a dom prawi e 200 metrowy. Ja ogrzewam gazem i wychodzi tak średnio 800 zł w mrozach (muszę dodać ze ogrzewanie mam do przeróbki bo hydraulik je spier.....). Do tego dochodzi prad u mnie jakieś 150 zł miesięcznie (mam troche ledów ale i noramalnych żarówek do tego do oswietlony nocą). Powiem tak tragedii nie ma. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że u Ciebie Madzia1976 wcinam swoje trzy grosze, ale.. osobiście uważam, że u Ciebie jest pozornie więcej miejsca niż u mnie (choć mamy te same Natalki), bo:

- ja mam mniejszą kuchnie, bo mam spiżarkę,

- w salonie mam kanapę trzyosobową i dwa fotele, które więcej miejsca zajmują niż Twój narożnik,

- i wydaje mi się, że obudowę kominka mam większą,

- już nie wspomnę o pianinie, które też zajmuje mi miejsce

Reasumując - u mnie nie ma takich przestrzeni i.. zirko przemyśl to już teraz jak chcesz by Twoja Natalka wyglądała i czy chcesz ją powiększyć o powierzchnię tarasu.. ;)

 

btw. nawet teraz nie zmieniłabym zdania o powiększeniu mojego salonu - mnie się podoba jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również spojrzeć z zwenątrz na dom powiekszony o podcień taras. Widzaiąłm i nie polecam traci on swój urok oczywiście według mnie. Podcień to jednak podcień, nie muszę latać i chowac krzeseł za każdym razem jak pada deszcz.

 

Magduska, a swoja drogą to dziasiaj ja bardzo żałuję że nie mam tej spiżarni. Gdybym miała budowac ten dom raz jeszcze to na bank spiżarnia by byłą kosztem kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również spojrzeć z zwenątrz na dom powiekszony o podcień taras. Widzaiąłm i nie polecam traci on swój urok oczywiście według mnie. Podcień to jednak podcień, nie muszę latać i chowac krzeseł za każdym razem jak pada deszcz.

gdzieś ktoś pokazywał zdjęcia powiększonej Natalki (ale nie pamiętam gdzie widziałam) - na żywo nie widziałam, więc trudno mi jest się wypowiedzieć..

Odnośnie podcienia jak w końcu zacznę z niego korzystać - mooooooooooooże w tym roku uda nam się ułożyć tam te dechy to.. w końcu się wypowiem - już nie mogę się doczekać napicia się porannej kawki na naszym tarasie.. ech kiedy to będzie? :rolleyes:

Magduska, a swoja drogą to dziasiaj ja bardzo żałuję że nie mam tej spiżarni. Gdybym miała budowac ten dom raz jeszcze to na bank spiżarnia by byłą kosztem kuchni.

powiem szczerze, że tak myślałam, że zmienisz zdanie, ale... jak się człowiek sam na swojej skórze nie przekona do pewnych rozwiązań to nie zmieni zdania - wiem coś o tym ;)

Tak sobie myślę Madzia, że jeszcze możesz tam dobudować ściankę i stworzyć sobie spiżarkę - moim zdaniem, to że zdecydowałam się na opcję ze spiżarką (przy kuchni - czasami w projektach są spiżarnie gdzieś np. pod schodami jak ma moja siostra) to najlepsza decyzja dotycząca tego domu - naprawdę jestem przeszczęśliwa, że ją mam, że mam ją blisko kuchni, bo wszelki sprzęt i garnki są tam trzymane, nie wspomnę o wekach, warzywach, mące, cukrze, makaronach, ryżach, kaszach, dodatkowej lodówce - po prostu mam wszystko schowane w tej spiżarce i nigdy bym z niej nie zrezygnowała nawet kosztem powiększonej, pewnie ładniej wyglądającej od mojej kuchni ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcień wolałbym jednak zachować, bo faktycznie z zewnatrz ta bryła jest fajna. I wygoda pod dachem a nie pod parasolem. Nie widzę dokładnie na projekcie jaka jest głębokość tarasu pod dachem. Wydaje mi się, że jakieś 2,3m. To chyba styka biorąc pod uwagę, że szerokość wykuszu na jadalnie to 2,6m. Ale, ale biorąc pod uwagę, że spiżarka jest wskazana to może przesunąć tą ściane z wykuszem o 1m. Będzie więcej miejsca na spiżarnię, a kąt wypoczynkowy 3,3 na 3,7. Co myślicie?

Co do kosztów zaczynam wrzucać na kalkulator kredytowy trochę wiekszą kwotę niż zakładałem i dodaję średnio na miesiąc 800 na koszty bieżące, wychodzi mi 1 średnia krajowa wypłata netto. Chyba nie aż taki dramat, ale czy jak będę miał 67 lat to też tak bedę myślal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Hej Madziu, wpadłam z rewizytą:bye::lol:

No kochana cudny domek macie i jak pięknie zaaranżowany ogród:eek::eek: Gratuluję:)

W sprawie tej mojej tapety, to niestety fioletowo-szara nie jest już dostępna- może jakieś resztki w sklepach, ale w necie nie ma...:bash: jest tylko jaśniutko-szara tez ładna, ale efekt będzie już inny... Może znajdziesz coś jeszcze ciekawego?:rolleyes:

Pozdrawiam:D

 

 

http://ototapety.pl/2126-soft-velvet-706703-tapety-scienne-rasch.html

http://ototapety.pl/2126-66394-large/soft-velvet-706703-tapety-scienne-rasch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje bardzo za uznanie.

Właśnie nie mogłam znaleźć nigdzie tej tapety. Chyba będę musiała poszukać coś innego ale podobnego.

Co do ogrodu to dziekuję bardzo to dopiero początki. ale jak sobie przypomne jak wygladał on w zeszłym roku to jestem zadowolona ze teraz wyglada tak, jeszcze dużo dużo pracy przed nami ale odkryłam ze bardzo lubie jeździć po różnego rodzaju sklepach ogrodniczych i wybierać roślinki.

Obecnie zaczęliśmy troszkę górę urzadzać (póki mróz na zewnatrz), ale myśle ze jak przyjdzie wiosna wejdziemy spowrotem do ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu - obejrzałam Twój domek i bardzo mi się podoba. Zwłaszcza ściana kominkowa. Mam podobny kominek i układ, i ciągle się zastanawiam - obkleić tylko kominek a ściany zostawić bez, czy odwrotnie, tak jak u Ciebie. Jedno i drugie mi się podoba. :) Mam pytanie - co to za cegła (murek przy kuchni) i chyba licówka na ścianie?

Nie wiem, czy pisałaś, czym masz wyłożony taras, bo całkiem fajnie wygląda?

No i żałuję, że nie pokazałaś zrobionej łazienki na poddaszu. A może po prostu czeka jeszcze na zrobienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu - obejrzałam Twój domek i bardzo mi się podoba. Zwłaszcza ściana kominkowa. Mam podobny kominek i układ, i ciągle się zastanawiam - obkleić tylko kominek a ściany zostawić bez, czy odwrotnie, tak jak u Ciebie. Jedno i drugie mi się podoba. :) Mam pytanie - co to za cegła (murek przy kuchni) i chyba licówka na ścianie?

Nie wiem, czy pisałaś, czym masz wyłożony taras, bo całkiem fajnie wygląda?

No i żałuję, że nie pokazałaś zrobionej łazienki na poddaszu. A może po prostu czeka jeszcze na zrobienie?

 

Witam Cię Viga w moich skromnych progach. I dziekuję bardzo za pochwały.

Cegłą na ścianie tv, za kominkiem oraz murek przy kuchni to zwykła cegła rozbiórkowana kupowana u lokalnego sprzedawcy.

Blizej tarasu byłą cieta i są to cieniutkie paseczki na zasadzie klinkieru.

Taras wyłożony kostka granit nowa z poz-bruku, jestem z niej bardzo zadowolona.

A łazienki nie pokazałam bo jej po prostu jeszcze nie mama, tz. mam ale golusieńkie ściany. Na obecną chwilę zabieramy sie za poddasz ale łazienka zostanie chyba na koniec bo muszę znaleźć na nia pomysła a jest to dosyć duzy pokój kapielowy. Myśle o stylu taki troszke rustykalnym coś jak mają Diabły (białe kafle i te sprawy) ale jak wyjdzie to sie jeszcze okarze. Na arzie to zaczynają kłąść nam podłogi i wstawiamy drzwi (oczywiście jestem mało oryginalana i bedą białe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu dziękuję bardzo za odpowiedź.

No my też etapami wykańczamy dom, żeby samemu się nie wykończyć. ;) Chciałabym w lutym/marcu ruszyć z łazienką i siedzę jak ta głupia w dziale "łazienki nasze", bo nie do końca wiem, jak ma ona wyglądać.

A domek Diabłów też mi się podoba. :)

Jeśli chodzi o drzwi, to czemu piszesz, że jesteś mało oryginalna, bo białe wybrałaś? Jednemu pasują do koncepcji białe, drugiemu kolorowe. I to jest najważniejsze. A myślę, że przy białych drzwiach łatwiej urządzać wnętrza. Ja mam koloru "złoty dąb" i nie wszystko do nich pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...