Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiejszego ranka mój mąż pojechał na budowę bo doszły nas słuchy że przyjechały tam jakieś cegły Jakie ceły ??? Przecież my niczego nie kupowaliśmy. Pietrzyk spotakła się z naszym p. Krzysiem i faktycznie normalnie rosną nam mury na naszej Natalce . Pan budowniczy stwierdził, że jest taka ładna pogoda, że szkoda mu czasu, a przecież my i tak ten kredyt dostaniemy (skoro tak mówi to pewnie tak będzie) i postanowił skredytować naszą budowę jak miło. A więc mając nie mając budujemy dalej, oby panowi z banku poczytali mój dziennik bo ja już jestem zadłużona, wiec proszę pospieszcie się z tymi decyzjami, bo w końcu zima przyjdzie

 

Nie wszyscy budowlańcy są źli. :wink:

 

Oby tylko jakość prac była dobra. :)

 

Przy takiej pogodzie to płytę bedziecie mieć na mikołaja. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jolapp2 :D

 

No cóz jesli chodzi o okna to od tych współczynników szyb i całej reszty boli mnie już głowa :cry:

 

Co firma z oknami to mówią co innego, masakra. Mam wyceny jak narazie od pięciu firm, zaraz umieszczę je w swoim dzienniku. Niestety u nas nie ma dostępu do producentów - sami przedstawiciele i u nich wycenialiśmy. Zastanawiam się między trzema: AVANTE, OKNOPLAST, MS. Ale wybór trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia

Trzymam kciuki za pogodę. Co najmniej do końca roku ;-)

Co do okien to zwróć uwagę na ramy. My wzięliśmy nowość z Oknoplastu i teraz musieliśmy zrezygnować z rolet drewnianych, bo mamy zaoblone krawędzie. Okna piekne i pewnie tak zrobione aby ich nie zasłaniać. Więc tak zostało.

A w temacie do szprosów to muszą pasować do całego wystroju wnętrza. Ale jak widzę to gustujesz w takim właśnie stylu angielsko- rustykalnym. Odradzam metalowe. Po 3 latach u znajomych zeszła wierzchnia warstwa i wygląda to b. brzydko. Drewniane wyglądają pieknie...ale..... męka przy myciu okien. Dla mnie jakoś nie do przejścia było patrzenie przez kraty we własnym domu całe życie. :wink: 8)

 

Piękną okolicę macie. Taka wielka przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reniu :D

 

Mnie też podobają się okna drewniane są przesliczne, ale wiem jakiego miałabym nerwa przy ich myciu, no i oczywiście cena jest wyższa od pcv. My już powolutku zaczynamy chyba odchodzić od tych szprosów, prezentują się naprawdę nie ciekawie. MS zaproponował nam swoją nowość - okno tytanowe, tak czytam o tym i czyta i sama już nie wiem :roll:

 

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kakusku :D

 

Oj leciemy lecimy z tymi ścianami tak szybko że panowie ostatnio przy murowaniu nadproży zapomnieli o roletach i trzeba teraz poprawiać, no ale podobno to nie wielki problem. Co do okien to słyszałam o Jezierskim że dobre są, ale u nas w Szczecinie nie ma chyba ich przedstawicielstawa (przynajmniej ja nie znalazłam) za to MS zaproponował nam okno tytanow (nowść) podobno i tak ku temu chyba skłaniamy. Okna, ocieplenie, dach to są elementy na których nie nalezy oszczędzać nawet kosztem poźniejszej wykończeniówki i tak chyba zrobię.

Pozdrowionka Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Madzia masz swietna ekipe skoro dala Ci taki duzy kredyt zaufania :) Dobrze ze i bank uznla wasza zdolnosc :lol:

Co do mrozow to faktycznie nie byloby ciekawie lac beton w taka pogode ale moze podczas dnia temperatury jeszcze utrzymaja sie dodatnie i uda Wam sie to wszystko spokojnie zalac-trzymam kciuki.

Jaki robicie strop teriva czy monolit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nasz budowlaniec włozył kupę forsy w naszą budowę nie mając pewności, że kredyt dostaniemy. Ale na szczęście pierwsza tranasza już na koncie i możemy być spokojni i my i on :lol: .

 

Troszkę obawiam się tego mrozu, ale w tej chwili jest w nocy -2, a w dzień +3, więc chyba nie najgorzej. Robimy terivę tak jak było w projekcie, uznaliśmy że nie ma ptrzeby tego zmieniać. Nasz Wykonawca uspakaja nas co do stropu i mówi, że taki mróz to nie mróż a do betonu dodadzą specjalny środek na mróz. Nie pozostaje mi nic innego jak mu zaufać i liczyć na to, że mi sufit na łeb nie spadnie :roll:

 

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...