Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Natalkowy dziennik pietrzyków


Madzia 1976

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Boże Narodzenie wkrótce, więc życzę Ci szczerze:

Ciepłych chwil w rodzinie w Wigilijną Wieczerzę.

Wszystko w złocie, zieleni, czerwieni.

Niech Nowy Rok będzie pełen nadziei.

By spełniło się choć jedno z twoich marzeń.

Dużo szczęścia i niezapomnianych wrażeń!

 

http://lh4.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S1IAMZB0DsI/AAAAAAAAAbE/xxrfcFlLIg0/3955.jpg

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam poświątecznie ;)

 

..zajrzałam do Twojej Natalki, bo my też ją budujemy ;)

 

my od marca zaczynamy następny etap prac ;) na razie zamawiam, okna, drzwi i inne takie tam.., mąż zajmuje się.. szukaniem hydraulika, elektryka i.. od marca ruszamy ;)

 

trzymam kciuki za dalszy postęp prac ;)

 

WITAM w moich skromnych progach swoją imienniczkę budującą Natalkę :p :p :p

 

Cieszę się, że jest nas coraz więcej :lol:

 

Pozwoliłam sobie również ogladnąć zdjęcia Waszej Natalki, kawał chałupy z niej powstał. Jeśli można wiedzieć to gdzie budujecie ??? Bo w Szczecinie stoją już dwie Natalki wybudowane i moja będzie trzecia (chyba). NAM w środę leją strop i jesli pogoda pozwoli to lecimy dalej, szkoda czasu na wiosnę to już wykończeniówjkę czas zacząć. Chętnie będę do Was zagladać i śledzić postępy budowlane.

 

Pozdrawia Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie również ogladnąć zdjęcia Waszej Natalki, kawał chałupy z niej powstał. Jeśli można wiedzieć to gdzie budujecie ??? Bo w Szczecinie stoją już dwie Natalki wybudowane i moja będzie trzecia (chyba).

Radom.

a chałupy kawał :o

macie zamiar podwyższać ścianę kolankową?

NAM w środę leją strop i jesli pogoda pozwoli to lecimy dalej, szkoda czasu na wiosnę to już wykończeniówjkę czas zacząć. Chętnie będę do Was zagladać i śledzić postępy budowlane.

no myślę, że wykańczać będziemy razem, bo ja dopiero od marca zaczynam znowu.., większość robótek umówiona na marzec/kwiecień :-?

..ale mam plan wprowadzić się na następne święta Bożego Narodzenia, oby się udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie również ogladnąć zdjęcia Waszej Natalki, kawał chałupy z niej powstał. Jeśli można wiedzieć to gdzie budujecie ??? Bo w Szczecinie stoją już dwie Natalki wybudowane i moja będzie trzecia (chyba).

Radom.

a chałupy kawał :o

macie zamiar podwyższać ścianę kolankową?

NAM w środę leją strop i jesli pogoda pozwoli to lecimy dalej, szkoda czasu na wiosnę to już wykończeniówjkę czas zacząć. Chętnie będę do Was zagladać i śledzić postępy budowlane.

no myślę, że wykańczać będziemy razem, bo ja dopiero od marca zaczynam znowu.., większość robótek umówiona na marzec/kwiecień :-?

..ale mam plan wprowadzić się na następne święta Bożego Narodzenia, oby się udało ;)

 

Oj Radom to kawał, kawał drogi od Szczecina, ale na szczęście istnieje takie forum i możemy sobie podladać nasze poczynania.

 

Jeśli chodzi o ściankę kolankową to tak podnosimy ją ale nie zbyt wysoko wyjdzie jakieś dwa pustaki, a co za tym idzie wyciagam troszkę więźbę do przodu żeby dziwnie nie wyglądało. Widziałam juz takie domy z za wysoką ścianką były co najmniej nie symetryczne, poradzono nam ze ścianką kolankową nie przesadzać.

 

Jeśli chodzi o wrowadzkę to widzę że plany mamy podobne :lol: :lol: :lol:

Ja już zaproszenia na Wigilię 2010 rozesłałam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Radom to kawał, kawał drogi od Szczecina, ale na szczęście istnieje takie forum i możemy sobie podladać nasze poczynania.

no daleko, daleko mam do Was :-?

 

Jeśli chodzi o ściankę kolankową to tak podnosimy ją ale nie zbyt wysoko wyjdzie jakieś dwa pustaki, a co za tym idzie wyciagam troszkę więźbę do przodu żeby dziwnie nie wyglądało. Widziałam juz takie domy z za wysoką ścianką były co najmniej nie symetryczne, poradzono nam ze ścianką kolankową nie przesadzać.

my musieliśmy podnieść o 3 cegły w górę (mąż ma 196cm wzrostu), ale też wyciągnęliśmy więźbę..

..i powiem szczerze pokoje na górze są dość obszerne i dla mężusia nie bardzo wkurzające przez te skosy ;)

 

Jeśli chodzi o wrowadzkę to widzę że plany mamy podobne :lol: :lol: :lol:

Ja już zaproszenia na Wigilię 2010 rozesłałam :lol: :lol: :lol:

mój mąż też zaprasza już :o , więc teraz nie ma innego wyjścia - MUSIMY się na święta wprowadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Radom to kawał, kawał drogi od Szczecina, ale na szczęście istnieje takie forum i możemy sobie podladać nasze poczynania.

no daleko, daleko mam do Was :-?

 

Jeśli chodzi o ściankę kolankową to tak podnosimy ją ale nie zbyt wysoko wyjdzie jakieś dwa pustaki, a co za tym idzie wyciagam troszkę więźbę do przodu żeby dziwnie nie wyglądało. Widziałam juz takie domy z za wysoką ścianką były co najmniej nie symetryczne, poradzono nam ze ścianką kolankową nie przesadzać.

my musieliśmy podnieść o 3 cegły w górę (mąż ma 196cm wzrostu), ale też wyciągnęliśmy więźbę..

..i powiem szczerze pokoje na górze są dość obszerne i dla mężusia nie bardzo wkurzające przez te skosy ;)

 

Jeśli chodzi o wrowadzkę to widzę że plany mamy podobne :lol: :lol: :lol:

Ja już zaproszenia na Wigilię 2010 rozesłałam :lol: :lol: :lol:

mój mąż też zaprasza już :o , więc teraz nie ma innego wyjścia - MUSIMY się na święta wprowadzić ;)

 

No to ja trzymam kciuki za Was i za nas :p

My już okna mamy wybrane i zaliczkę wpłaconą, a dziś dostałam ofertę wykończeniówki od naszego budowlańca i właśnie ją stusiuję, ale jeszcze nauk nie pobierałam z tynkowania, ocieplania, malowania, kafelkowania więc to czarna magia dla mnie. Zaraz wrzucę to na grupę szczecińsko (u was pewnie też macie ludzi z okolic Radomia z którymi możecie podyskutować na temat cen w regionie). Ja powiem, że mnie to bardzo pomaga bo jako budowlaniec to nowicjuszem jestem :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja trzymam kciuki za Was i za nas :p

oprócz kciuków przydałaby się studnia z kasą :lol: wtedy byłoby... o niebo łatwiej ;)

..no alęęęęęę... wtedy nie byłoby takiej zabawy z wyborem pomiędzy tym co nam się faktycznie podoba a ceną ;)

..zawsze trzeba znaleźć jakieś dodatnie strony takiej sytuacji ;)

 

My już okna mamy wybrane i zaliczkę wpłaconą, a dziś dostałam ofertę wykończeniówki od naszego budowlańca i właśnie ją stusiuję, ale jeszcze nauk nie pobierałam z tynkowania, ocieplania, malowania, kafelkowania więc to czarna magia dla mnie. Zaraz wrzucę to na grupę szczecińsko (u was pewnie też macie ludzi z okolic Radomia z którymi możecie podyskutować na temat cen w regionie). Ja powiem, że mnie to bardzo pomaga bo jako budowlaniec to nowicjuszem jestem :D :D :D

a nie wiem czy mamy, mąż zajmuje się tynkowaniem, ocieplaniem, malowaniem - to sami umalujemy, zawsze to robimy sami ;) - a glazurnikiem jest mój tatuś, więc też damy radę ;)

okna też mam zamówione, dach też (niestety blacha, wyszło 415m2 blachy :o po tym jak wydłużyliśmy więźby), oczywiście okna dachowe i dziś miałam zamawiać drzwi i bramę - od razu mam zamiar zamówić drzwi wewnętrzne, ale namówiłam dziś mężucha na jeszcze jedną firmę i jutro mają odesłać ofertę.., zobaczymy jak to wyjdzie.. :roll: ..może będzie lepsza dla Nas oferta.. cenowo lepsza..., a jak nie to jutro może pojutrze jadę zamawiać drzwi..

..się rozpisałam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeśli chodzi o malowanie to my rwnież na dzień dobry ofertę odrzucimy (pomalowanie całego domu farbą tikkurila cena 15000 :o :o :o ) to ja już sama ten pendzel złapię i będę z nim zapindalać :lol:

no, ja jeszcze nawet nie pytałam, nasze mieszkanie w bloku umalowaliśmy sami.., mam nadzieję, że damy radę z taką chałupą, jak nie... będę wzywać posiłki ;)

..ale.. nie zapłacę 15 kafli za umalowanie!

NO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już biegam, oglądam, co prawda nie mam zamówionej ale... kto wie :lol: Jak na razie toczę walki z moim mężem co do koloru, mnie się podobają białe kuchnie (choć wiem że nie są praktyczne), a mój pietrzyk kręci nosem na taką :evil: :evil: :evil:

moja bardzo dobra koleżanka zrobiła sobie białą kuchnie i ja już nie zrobię.., bo niedługo się okaże, że powielę jej dom :o - taki mamy podobny gust...

..a te mebelki co ja wybrałam też mi się podobają ;)

..a i jeszcze.. przeważyło to, że mąż wolał jednak brązową ;)

..noi to, że mam kilka fajnych starych mebli w kolorze brązowym..

 

..noi dostałam wycenę za drzwi :-?

cena po rabacie 16976 :( za 12 drzwi wewnętrznych i 2 zewnętrzne..

..teraz zastanawiam się czy to dużo :roll:

 

drzwi PORTA Nova 7.1.

 

Madzia wyceniałaś już drzwi?

 

aaa... drzwi kompletne, z ościeżnicami, klamkami, opaskami, zamkami.. FULL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

 

No cóz z tymi drzwiami to nie mała sumka Ci wyszła, ale czemu aż 12 wewnetrznych bo nie za bardzo moge się doliczyć ??? U mnie pewnie będzie mniej bo zlikwidowałam jeden pokój na poddaszu zostawiając wolną przestrzeń ale i tak nie bardzo mi pasuje, chyba że uwzględniasz już garderoby.

 

Ja niestety jeszcze drzwi nie wyceniałam, ale zamierzam powolutku po nowym roku się tym zająć. W pierwszej kolejności czeka mnie wybór dachówki zaraz po 1 stycznia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz z tymi drzwiami to nie mała sumka Ci wyszła, ale czemu aż 12 wewnetrznych bo nie za bardzo moge się doliczyć ??? U mnie pewnie będzie mniej bo zlikwidowałam jeden pokój na poddaszu zostawiając wolną przestrzeń ale i tak nie bardzo mi pasuje, chyba że uwzględniasz już garderoby.

na dole: do wc, do dwóch pokoi i do łazienki = 4

na górze: 3 pokoje, łazienka, garderoba, garderoba w naszej sypialni = 6

na górze: z garderoby na strych = 1

na dole: do kotłowni = 1

 

dwie ostatnie pozycje to takiej gorszej jakości drzwi wzięłam ;)

noi + dwa razy zewnętrzne (do domu i między garażem i domem), a Ty ile masz tych drzwi?

 

Ja niestety jeszcze drzwi nie wyceniałam, ale zamierzam powolutku po nowym roku się tym zająć. W pierwszej kolejności czeka mnie wybór dachówki zaraz po 1 stycznia :lol:

a dachówka to jaka? na co się zdecydowałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...