Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek jako wyczystka


krakers003

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję w nowym domu kominek, który ma być vis-a-vis i stać pomiędzy salonem a jadalnią. Komin jest zakończony w suficie. Mam dylemat dotyczący dalszej realizacji - czy przedłużać komin do poziomu podłogi i wkład stawiać obok, czy też postawić wkład prosto pod kominkiem i podłączyć się do niego rurą. W drugim wariancie nie ma wyczystki, służy do tego sam wkład. W pierwszym dla odmiany są dodatkowe gabaryty, bo obudowa jest większa o szerokość komina.

 

Czy są jakieś inna za/przeciw tym dwóm rozwiązaniom ? Może macie doświadczenia w tym temacie, bo od fachowców usłyszałem na razie 2 sprzeczne opinie i mam dylemat.

 

Pzdr

M<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie wersje bez wyczystki, sadze wybieram przez wklad.

Nie jestem zadowolony z tego rozwiazania - rura od kominka na pewnym odcinku jest dosyc poziomo, w efekcie czego sadze potrafia sie tam zatrzymac.

Jest sporo brudnej "zabawy", zeby udroznic komin.

Planuje zrobic wyczystke przedluzajac pion kominowy o ok. 0.5m -drzwiczki beda te 0.5m ponizej miejsca, w ktorym rura od kominka wchodzi do komina.

Drzwiczki beda wiec na wysokosci okolo 2m od podlogi, bedzie mozna je zaslonic zegarem.

 

Moze u ciebie da sie zrobic podobnie. Sam wklad jako wyczystka to nie jest moim zdaniem najlepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...