Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ENEA-Przylacze elektryczne.


mamil

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące przylacza elektrycznego. Wniosek zlozylem w 2006r. w Grudniu wraz z pierwsza rata za przylacze energetyczne. Mija prawie 3 rok, az w koncu dostalem pisemko zawiadamiajace iz musze wplacic druga rate, inaczej bede obciazany kwota 2 zlotych za kazdy dzien zwloki. Spojrzalem w umowe i faktycznie jest napisane ze taka kwate bede musial zaplacic za nie wywazanie sie z umowy. Jednak w drugim punkcje jest napisane ze rowniez ENEA musi zaplacic kare,poniewaz mieli maksymalnie 2 lata, aby ten prad do mnie podciagnac. Mam pytanie do Panstwa,czy ktos juz mial doczynienia z taka sprawa i jak ja mozna wyegzekwowac zaplacenia kary za nie dotrzymanie umowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to z nimi jest.

Kali ukraść - o.k. Ale biada jak Kalemu....

Wyciągnęli łapę a sami mają nie odrobione lekcje.

Pisz, pisz, pisz i kompletuj.

Prawie trzy lata z nimi walczyłem...

W końcu nawet trafostację specjalnie dla mnie załatwiali i szybciutko robili sieć.

W umowie masz pewnie napisane, że jeżeli okres do wykonania przyłącza wynosi więcej niż 12 m-cy to płacisz połowę a resztę przed wykonaniem przyłącza. Powinna też być data wykonania tego przyłącza. Jeżeli nie wywiążą się z umowy należą ci się jakieś odsetki (teraz już nie pamiętam ile)

To ONI nie wywiązali się z umowy a nie ty.

No chyba, że sieć jest wykonana tylko Ty o tym nie wiesz? I czekają aby zamontować Ci skrzynkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie którą zawarłeś z ENEĄ masz podane terminy i jeżeli zakład energetyczny nie wywiązał się z terminu który jest w umowie to płaci Tobie karę za każdy dzień zwłoki. Z treści umowy powinno wynikać czy dniem zakończenia prac jest wykonanie przyłącza czyli ustawienie skrzynki w granicy działki. (A drugą część opłaty musisz zapłacić po wystawieniu faktury VAT w terminie 14 dni. - warunek ten też jest podany w umowie o przyłączenie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynke zamontowali mi, przed wakacjami. Ale od tamtej pory, zadnego pisma ani rachunku nie dostalem.W nastepnym tygodniu ide do ZE sie dowiedziec jakie sa przyczyny, prawie trzyletniego czekania na prad.Jezeli postawienie skrzynki jest rownoznacze z wywiazaniem sie z umowy przez ZE, to i tak spoznili sie pare miesiecy.Zobacze co powiedza, jak ich odwiedze.Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...