andrzejj_ 10.01.2004 07:52 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 10 Stycznia 2004 agaton,podpisuje sie pod Toba.Mam mozliwosc porownania dwoch kotłowni w dwoch chałupach.Jedna gazowa druga kocioł hef 25k.oto wnioski.Jesli jest wlączony kociol gazowy calą dobe a tylko wtedy jest temp w domu ok 21st to dziennie spala ten kocioł gazu za ok40zł.40rzay 30dni to kwota 1200zł!!!!! Kocioł na wegiel przy pracy non stop spala od 1tony do 1,5 tany w duze mrozy a wiec koszt to ok 400zł czyli 3krotnie mniej jak gaz.Nie są to rozwazania teoretyczne gdyz te dwie chałupy są moje.Pisanie ze 400zł m-cznie za m-c grzania w chałupie to duzo to chyba nieporozumienie -wybaczcie.Obydwie chalupy mają ok 250m2 Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
andrzejj_ 10.01.2004 07:54 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 10 Stycznia 2004 jesli ustawie temp na kotle np55stopni to max podniesie ona sie do temp 56-57stopni.Automatyka jest bardzo stabilna.To nowy kocioł wiec siedzialem teraz czesto w kotlowni i obserwowalem hef.a.mozesz spokojnie do rurek plastikowych wpakowac hefa choc wiadomo ze temp musi byc w okolicy do 70-80st. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Krystian 10.01.2004 08:10 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 10 Stycznia 2004 Iro, 6 workow po 40 kg na tydzien, to wychodzi 240 kg wegla na tydzien. Przy cenie 340 za 1000 kg, kosztuje wiec niecale 82 zl / tydzien, liczac ok. 4.5 tyg./ miesiac to bedzie 367 zlotych. To jest duzo. Jezeli mam kupowac taki kociol, ktory kosztuje jak kondensat gazowy, to musialby spalac polowe tego, ale bez palenia w kominku. Jak masz ocieplony dom? Mirek Gościu przesadzasz , 367x7=2569zł, tyle za rok płaci sie za ogrzewanie w bloku... (75m2) przy temp 21st.C Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
msobanie 10.01.2004 21:49 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 10 Stycznia 2004 Krystian,Nie denerwuj sie, chce sie zorientowac w kosztach, ile mozna zaoszczedzic w stosunku do gazu. Jezeli mam zaoszczedzic 100 zl miesiecznie, czyli ok. 600 na sezon stosujac wegiel, to sobie odpuszcze i montuje gaz.Jezeli jednak (jak pisze andrzejj) 1200 vs. 400, czyli zysk 800 (3 razy mniej) to jedank warto. Sek w tym, ze jesli dom spala gazu za 1200 miesiecznie, to znaczy ze jest raczej zimny (tzn. slabo ocieplony). Jesli mamy dom dobrze ocieplony to zysk w zlotowkach bedzie znacznie mniejszy. Andrzejj, czy te dwa domy sa takie same lub podobne jesli chodzi o ocieplenie? Czy mozemy uznac ze na weglu uzyskamy 3 x taniej?Szczerze mowiac, troche w to watpie.Zalozmy 2 x taniej. Ludzie pisza o zuzyciu gazu (teraz - styczen) ok. 12-15 m3 na dobe, czyli cos pod 600 zl (nie znam dokladnych cen). Jezeli wiec weglem wychodz tona, czyli ok. 300, zaoszczedzamy 300. I tak przez 6 miesiacy to bedzie 1800. Poniewaz nie cala zime jest tak zimno, to zaoszczedzimy, powiedzmy ok. 1200 na sezon w stosunku do gazu. Im wieksza chata, tym bardziej sie oplaca.Czy w HEF'e mozna palic pelletami? Albo trocinami?PozdrawiamMirek Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
andrzejj_ 11.01.2004 09:44 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 11 Stycznia 2004 mirek.jest taka opcja.Oprócz przekladni slimakowej ktora podaje wegiel-groszek sa kotły z opcja -drugie palenisko.Z tym ze komfort palenia poprzez zasobnik i podajnik jest tak duzy ze wydaje mi sie to drugie palenisko zbedne.'ja uzytkuje hef 25kw i jestem bardzo zadowolony Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Gość 11.01.2004 20:45 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 11 Stycznia 2004 Andrzej,Wiem, te kotly maja wtedy dodatkowy ruszt. Chodzilo mi o to, czy do zasobnika mozna "zasypac" pellet i czy tez bedzie chodzil tak jak na weglu.Pellety sa czystsze i lzejsze, a kotly na pellety zdecydowanie drozsze.PozdrawiamMirek Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Gość 22.01.2004 19:16 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 22 Stycznia 2004 Czy ktos z urzytkowników moze mi powiedziec czy bardzo sie z takiego pieca kurzy {nie mam piwnicy a chce kupić taki piec} Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
w.darek 22.01.2004 19:18 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 22 Stycznia 2004 Czy ktos z urzytkowników moze mi powiedziec czy bardzo sie z takiego pieca kurzy {nie mam piwnicy a chce kupić taki piec} To moje w. darek Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Iro 22.01.2004 20:39 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 22 Stycznia 2004 Trochę się kurzy. Przy węglu raczej sterylności nie będzie. Wsypywanie węgla i wysypywanie popiołu daje trochę brudu. Teoretycznie co 1-2 miesiące trzeba piec przeczyscić. Robota szybka i prosta, ale kurzu sporo. Osobne pomieszczenie moim zdaniem niezbędne. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Romano 22.01.2004 21:02 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 22 Stycznia 2004 A czy ktoś użytkuje piec z podajnikiem z dodatkowym zwykłym rusztem(awaryjnym), czy warto go kupić i jak się sprwdza Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
andrzejj_ 22.01.2004 21:07 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 22 Stycznia 2004 Cenę 260zł/t podał mi gość z KWK Knurów oczywiście luzem. wczoraj kupowałem groszek luzem .placilem 270zł/tone brutto kalorycznosc 28000cal Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Gość 23.01.2004 06:35 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 23 Stycznia 2004 Andrzjj,Powiedz ile zaplaciles za transport?A ile kosztowalby transport z tamtad pod Warszawe?PozdrawiamMirek Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
andrzejj_ 23.01.2004 09:15 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 23 Stycznia 2004 mirek...najlepiej pod W-we kupic cale 20ton.Najlepiej dogadac sie z kierowca ktory ma ladunek w jedna stronę . Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
andrzejj_ 23.01.2004 09:19 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 23 Stycznia 2004 Trochę się kurzy. Przy węglu raczej sterylności nie będzie. Wsypywanie węgla i wysypywanie popiołu daje trochę brudu. Teoretycznie co 1-2 miesiące trzeba piec przeczyscić. Robota szybka i prosta, ale kurzu sporo. Osobne pomieszczenie moim zdaniem niezbędne. zgadzam sie ,ale co tam kurz jak w chałupie ciepło a koszty ogrzewania niskie.W innym domu mam viessmana na gaz ktory nie kurzy ale koszty ogrzewania bardzo wysokie .A taki komfort to ja mam ...wiecie gdzie Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Gość 23.01.2004 09:30 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 23 Stycznia 2004 Andrzej,Ja nie neguje ogrzewania weglem. Przy duzych domach oszczednosci beda duze. Jednak jesli jednak mamy dom ok. 150 m2 i dobrze ocieplony, to koszt przywozu i roboty przy weglu moze byc wyzszy niz oszczednosci z tytulu tanszego paliwa (czyli tony wegla na skladzie).Doliczajac transport ok. 50 zl za tone (nie wiem ile - napisz), to juz daje 18.5 % drozej, w sumie 310. Czy za 100 zl oszczednosci na miesiac oplaca sie "bawic"?Rozpatrywalem mozliwosc grzania groszkiem, ale on to juz kosztuje 400 zl/tone + dowoz + robota i wychodzi znacznie drozej niz gaz!Wiec jesli na Slasku - to tak, gdzie indziej - nie.PozdrawiamMirek Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Iro 23.01.2004 10:22 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 23 Stycznia 2004 Mieszkam w okolicach Łodzi, więc do Śląska kawałek. Groszek 340 zł dowóz ok. 10zł/tonę na lokalnych składach. Przed kupnem bałem się nieco roboty przy piecu, ale jest jej smiesznie mało. Na dobrą sprawę jak już wszystkie parametry są dograne, mozna nie witac się z piecem przez 3 dni. I żadną miarą nie wiem jak policzyłeś, że gaz wychodzi taniej od groszku. Ale już wyżej pisałem, że mój kolega ogrzewa olejem i wynosi go to tak mało, że dziwi się ludziom którzy mają gaz, a co dopiero węgiel! Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Gość 23.01.2004 10:52 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 23 Stycznia 2004 Iro,Mowisz o groszku luzem, w workach kosztuje 400 zl/tona.Lord Vader w watku o ogrzewaniu gazem pisze, iz dostal rachunek za 42 dni (przelom grudzien/styczen) na 493 zl, w tym ogrzewanie (170m2, cwu i gotowanie). 493/42dni = 11.73 dziennie x 31 dni to daje 363.8 zl.Troszeczke drozej niz groszek luzem z przywozem, taniej niz groszek w workach.A wklad pracy wlasnej? Powiedzmy 10 godzin na miesiac x twoja stawka godzinowa - nie oplaca sie.PozdrawiamMirekA piece na groszek kosztuja tyle co gazowy kondensacyjny, nie ma tak dobrze! Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Gość darkus 24.01.2004 17:40 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 24 Stycznia 2004 Ponawiam pytanie. Czy można Palić pelletami w hefie ? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
darkus 24.01.2004 17:50 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 24 Stycznia 2004 Mam jeszcze jedno pytanie. Mieszkam w Sieradzu (centralna Polska). Gdzie kupujecie ekogroszek w workach ? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
andrzejj_ 25.01.2004 14:52 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 25 Stycznia 2004 Chciałam jeszcze dodać, że w kwocie 300zł zawiera się przygotowanie ciepłej wody. Ciepła woda nie zuzywa duzo paliwa Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.