Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak pionu wentylacyjnego w łazience.


Recommended Posts

mam zastosowane pcv w lazience przewod wyprowadzony jest na dach i polaczony z dachowka wentylacyjna, nie ma problemu zadnego - przewod jest poprowadzony w gazobetonie od wewnetrznej strony budynku poprzez poddasze i na dach ( polowa niby ocieplona temp. wewnetrzna budynku a polowa juz nie ). nic sie nie skrapla i nic nie wyplywa

 

No to gratuluję udanej wentylacji :)

Ja wcale nie twierdziłem, że nie da się zrobić wentylacji z pcv w taki sposób ,żeby wyciągało a przy tym nie kapało z kratki.

Ważna tutaj jest długość takiego przewodu, czyli nie mniej niż 2m. Wyprowadzenie go oczywiście ponad dach. Ocieplenie rury, jeżeli przechodzi przez nieogrzewany strych. Czasami trzeba jeszcze zamontować pod odcinkiem nieocieplonej rury wentylacyjnej, zbiorniczek na skropliny.

I będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z wyprowadzeniem na nieogrzewane poddasze było kiedyś dopuszczalne, pod warunkiem że to poddasze jest dobrze wentylowane. Mam takie rozwiązanie. Początkowo chciałem wyprowadzić rurą spiro do wywiewki w kalenicy, ale bałem się skropliń więc zostało tylko przejscie przez sufit, w którym zamontowałem dodatkowo wentylator kanałowy. Z tej łazienki akurat rzadko korzystam przy kąpieli, ale nic złego się nie dzieje. Jeśli ktoś włącza wentylator to przez pomyłkę (wyłącznik jest porzy oświetleniu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...