Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zadana temperatura na OG2-Vaillant


Śliwka

Recommended Posts

Sezon grzewczy na dobre się zaczął, a u mnie nie grzeje podłogówka. Popatrzyłam sobie na regulatorze pogodowym i znalazłam, że na OG2 zadana temperatura wynosi 21 stopni. Powiedzcie czy to chodzi o to, że taka jest zadana temperatura wody w podłogówce? Jeśli tak, to przecież podłoga się nie rozgrzeje. Jeśli dobrze kombinuję, podpowiedzcie proszę, jak można zmienić zadaną temperaturę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki masz regulator, najczęściej lewym przeskakujesz ustawienia, zazwyczaj 1. dane wyjściowe, 2. og1 czyli grzejniki-ustawienia dzienne tygodniowe do wyboru i godziny regulujesz prawym przyciskiem, og2 (najczęściej podłogówka)czyli drugi obieg- regulacja jak obok, 3.woda użytkowa, 4. cyrkulacja, 5. temperatura obniżona og 1-czyli jaka ma byc gdy nie działa og1-najcześciej w nocy, 6. temperatura obniżona og2-tak samo jak obok.Jak nie masz instrukcji do regulatora to zobacz jaki masz typ i ściągnij z netu. 21 stopni to teperatura zadana dla podłogówki całkiem optymalna zrób więcej i zobacz róznicę , 21 zupełnie wystarczy, ale to zależy od indywidualnych upodobań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie chodzi o to, że 21 stopni ma być w domu, tylko, że taka jest temperatura wody w rurkach od podłogówki. Nie piszcie mi, że to wystarczy, bo 21 stopni to zimna woda, mniej więcej taka jak w Bałtyku latem. Instrukcję regulatora pogodowego przeczytałam dokładnie i nie ma tam podpowiedzi jak zmienić zadaną temperaturę zasobnika OG2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie chodzi o to, że 21 stopni ma być w domu, tylko, że taka jest temperatura wody w rurkach od podłogówki. Nie piszcie mi, że to wystarczy, bo 21 stopni to zimna woda, mniej więcej taka jak w Bałtyku latem. Instrukcję regulatora pogodowego przeczytałam dokładnie i nie ma tam podpowiedzi jak zmienić zadaną temperaturę zasobnika OG2.

To masz problem, podpowiedzi z forum muratora pomogły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...