Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgoc na scianie ?


turski

Recommended Posts

Zgadza sie, sciana nie byla ocieplona do tego roku, pozatym jest zastawiona szafkami.

 

Wilgotnosc jest raczej w normie, okolo 60%, staram sie czesto wietrzyc cale mieszkanie, temperatura ok 19-20 stopni.

 

Czy zanim zastawie to spowrotem szafkami, mozna jakos to zabezpieczyc/usunac ?

 

Pozdrawiam,

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli były robione jakieś prace remontowe wewnątrz (malowanie, gipsowanie) i szafki dosunięte wkrótce po tym, to mogło zaistnieć to samo co u mnie kiedyś. Ta wilgoć (a było jej sporo) nie miała szans się wydostać i tak się to kisiło bez wentylacji.

Ale tak jak sugeruje Barbossa, warto by się było przyjrzeć temu fragmentowi ściany od zewnątrz. Być może jest to trudne, ale nie niemożliwe. Zwłaszcza po intensywnych opadach, topnieniu śniegu przyjrzeć się, czy nie leje się po ścianie zewnętrznej. Lub gdzieś wyżej...

 

A na razie zrób tak, jak mówi FlashBack, zedrzeć ile się da (załóż maseczkę przeciwpyłową - to są pleśnie/grzyby), ja to malowałem takim czymś...Pufas sie nazywało, octem śmierdziało

http://sklep.transbud.elk.pl/_wmshop//sklep.php?md=products&id_c=1_3&id_p=7

I tak sobie to odsłonięte było przez jakiś czas, aż czułem wyraźnie, że ściana jest sucha. Szafki dosunąłem z powrotem, zadbałem o zapewnienie dopływu powietrza i już jakieś 10 lat spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rzeczowa odpowiedz!

 

Wczoraj zrobilem male natarcie na sciane po czym potraktowalem srodkiem grzybobojczym. Dla pewnosci powtorze zabieg no i zobaczymy jakie beda efekty.

 

Blok jak pisalem, byl tego lata ocieplany, mam nadizeje ze jesli dobrze ze wygrzeje to takie historie juz nie beda sie powtarzac.

 

A swoja droga - czy z tego zdjecia widac na 100% ze to jest jakies swinstwo, czy to tylko przypuszczenia ?

 

Pozdrawiam,

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamontować nawiewnik. Generalnie na rynku są dwie firmy wiodące :

- Brevis - Ventair - mają dobrą przepustowość do 24 m sześciennych /h *

- Aereco - EMM - do 35 m sześciennych / h *

 

*m sześciennych powietrza

 

W zależności od regionu Polski ceny montażu takich elementów mogą wahać się od 120 - 300 zł - w przypadku podstawowych modeli.

 

Myślę, że warto rozważyć taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...