Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie dlatego między innymi prosiłem o opinie osób, które być może korzystały z usług tej firmy. Za rozwiązania typu "na odwal się" dziękuje od razu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie. Gdybym miał taką wiedzę nie potrzebowałbym jego usług ;)

Skoro wykładam dużą kasę to oczekuję też dużego, profesjonalnego podejścia i zaangażowania.

 

Znajoma robiła projekt indywidualny(nie u nich) i jest bardzo zadowolona, przynajmniej na razie mimo, że wydała 10tys. Ma to co chciała.

 

Ja na pewno odwiedzę osobiście ATB a później się zobaczy.

Dziś przejrzeliśmy z żonką projekty z url'a, którego znalazłem w Twoim dzienniku T i A i kto wie... może coś z tego będzie... wizualizacje wnętrz sporo wnoszą :) Być może indywidualne podejście do naszego przypadku nie będzie potrzebne.

 

 

No tak - duza kasa za projekt indywidualny to wlasnie 10tys i tutaj mozna oczekiwac pełnego zaangazowania ze strony projektujacego - za to głownie sie placi - uwazam ze 4,5tys za projekt indywidualny to jest niewiele tym bardziej ze za typowke placi sie ok 1,5-1,8tys i tak czy siak trzeba go dostosowac - kazda typowke dostosowuje sie (zmienia ew. mozliwe do zmienienia scianki, przesunac okna, ew. je zamurowac) a to kosztuje aktualnie ok 1,5tys -wiec wychodzi roznica w cenie ok 1,5tys - przy projekcie indywidualnym jest naprawde duzo roboty i tylko laikowi wydaje sie ze jest to postawienie kilkudziesieciu kresek - jezeli jest to projekt indywidualny to np przy projketowaniu oswietlenia to wy musicie juz wiedziec gdzie co chcecie miec - a projektant moze wam podpowiedziec co moze byc lepszym lub gorszym rozwiazniem - czesto bywa tak ze projekt projektem a na budowie przychodza do glowy nagle rozne rzeczy - pewne rzeczy zaczynaja sie wizualizowac namacalnie i zaczynamy je postrzegac zupelnie inaczej niz na kartce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie.

 

No właśnie musiecie sugerować co chcecie - projektant musi wiedziec co jest wam potrzebne, w jakim stylu, jakiego rozmiaru, kształtu, jaki dach,-plaski czy z poddaszem - musicie o tym wsyztskim powiedziec i wlasnie mowic i sugerowac - my zrobilismy np tak ze znalezlismy projekt typowy i przeksztalcilismy go na wlasne potzreby

poszerzelismy dom z jednej sstrony - z innej zlikwidoawlismy wykusze - to my wiedzielismy ile chcemy miejsca przeznaczyc na przedpokoj, lazienke czy salon - moze tez dlatego ze robimy to zawodowo i zwracalismy na to uwage :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego między innymi prosiłem o opinie osób, które być może korzystały z usług tej firmy. Za rozwiązania typu "na odwal się" dziękuje od razu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której to ja mam sugerować czy uczyć fachowca co ma zrobić i jak wykonać zadanie. Gdybym miał taką wiedzę nie potrzebowałbym jego usług ;)

Skoro wykładam dużą kasę to oczekuję też dużego, profesjonalnego podejścia i zaangażowania.

 

Znajoma robiła projekt indywidualny(nie u nich) i jest bardzo zadowolona, przynajmniej na razie mimo, że wydała 10tys. Ma to co chciała.

 

Ja na pewno odwiedzę osobiście ATB a później się zobaczy.

Dziś przejrzeliśmy z żonką projekty z url'a, którego znalazłem w Twoim dzienniku T i A i kto wie... może coś z tego będzie... wizualizacje wnętrz sporo wnoszą :) Być może indywidualne podejście do naszego przypadku nie będzie potrzebne.

 

Nie do końca się zrozumieliśmy.

MY NIE KORZYSTALIŚMY Z USŁUG TEJ FIRMY.

Projekt robił nam kolega architekt,którego znam już troszkę.Niestety współpraca z nim nie była profesjonalna.

Ogólnie jest co chcieliśmy,ale dużo nerwów mnie ten projekt nadal kosztuje.

Dlatego napisałem,abyś zapytał czy jest jakiś czas próbny współpracy który Was nic nie będzie kosztował.

W tym czasie będziesz widział podejście architekta do pracy.

 

10tys zł za projekt to sporo,z tego co wiem to pracownia "domy z wizja" tyle bierze za projekt indywidualny.

W ich projekt chodzą również wizualizacje wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie musiecie sugerować co chcecie - projektant musi wiedziec co jest wam potrzebne, w jakim stylu, jakiego rozmiaru, kształtu, jaki dach,-plaski czy z poddaszem - musicie o tym wsyztskim powiedziec i wlasnie mowic i sugerowac - my zrobilismy np tak ze znalezlismy projekt typowy i przeksztalcilismy go na wlasne potzreby

poszerzelismy dom z jednej sstrony - z innej zlikwidoawlismy wykusze - to my wiedzielismy ile chcemy miejsca przeznaczyc na przedpokoj, lazienke czy salon - moze tez dlatego ze robimy to zawodowo i zwracalismy na to uwage :rolleyes:

 

Wy wiecie co chcieliście,macie też doświadczenie zawodowe.

My natomiast nie mieliśmy pojęcia o masie rzeczy i liczyłem,że przy projektowaniu architekt mi je wyjaśni.

Np:

-mamy kilka rozwiązań schodów i wtedy architekt powinien mi pokazać np. na zdjęciach rodzaje tych schodów oraz ich wady i zalety.

U nas było jakie chcecie schody i .....,......,.....,......?

To popatrzcie w necie i mi napiszcie co chcecie a ja takie zrobię.

Robił wszystko o co go poprosiliśmy ,ale nic od siebie,brakowało mu tego czegoś.

Projekty ma ładne,ale super trudno się z nim współpracowało i to dlatego ja już nie jestem za indywidualnym projektem u przypadkowego architekta.

Też przepatrzyliśmy dużo projektów,ale z naszym ustawieniem działki tylko z 5 projektów się nadawało z czego tylko jeden nam się podobał,ale po rozmowie z kolegą(architekt) nie dałoby się go zaadoptować z naszymi podstawowymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to idzie sie do projektanta zeby to on zasugerował nam wiele rzezcy i w nich pomógł, ale Inwestorzy też muszą przyjść z jakąś wiedzą - projektant może wam powiedziec co sie da z waszych pomysłów zrealizowac a co nie, albo tez jakim kosztem :) - przy projekcie potrzebna jest współpraca obu stron - hm mysle ze to nie jest niemożliwe :wiggle: - Potrzeba chciejstwa obu stron na współpracę :)

Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My natomiast nie mieliśmy pojęcia o masie rzeczy i liczyłem,że przy projektowaniu architekt mi je wyjaśni.

Np:

-mamy kilka rozwiązań schodów i wtedy architekt powinien mi pokazać np. na zdjęciach rodzaje tych schodów oraz ich wady i zalety.

U nas było jakie chcecie schody i .....,......,.....,......?

To popatrzcie w necie i mi napiszcie co chcecie a ja takie zrobię.

Z tymi sugestiami to dokładnie o to mi chodziło. Jesteśmy w analogicznej sytuacji. Oczywiście wiemy mniej więcej co chcemy osiągnąć i czego potrzebujemy. Ale wizja to za mało. Potrzeba jeszcze kogoś kto oceni, poprawi, podpowie alternatywne (być może lepsze) rozwiązania no i na koniec wykona projekt.

 

A gdybyśmy jednak wybrali gotowca to, które pracownie architektoniczne na rynku radomskim polecacie jeśli chodzi o adaptacje? Które natomiast omijać z daleka? Myślę o lokalnym wykonawcy, żeby w razie czego był pod ręką ;)

mayland pisała o Panu Psyku. Wiem, że drogi a poza tym? Jak u niego ze współpracą i poradami, o której pisał T i A i której ja też potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec ze ATB projekt to dobrzy fachowcy, ktorzy doradza i zaprojektuja, p.Balińska to bardzo spokojna i rzeczowa osoba - z nia sie głównie rozmawia na tematy koncepcyjne a z mezem na problemy zwiazane juz na budowie - sprobujcie, odwiedzcie - czasami potrzeba tego pierwszego kontaktu i bedzie wiadomo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę o namiary na dobrego, sprawdzonego murarza lub całą ekipę na przyszły rok, nie orientuję się zbytnio ale trzeba chyba zaklepać sobie taka ekipę wczesniej:eek: Projekt gotowy z muratora Cichy Zakątek ok 90 m2 użytkowej oraz jeśli ma ktoś dobrego geodetę i architekta to tez bardzo dziękuje za namiary. Budowa 7 km od Radomia, pozdrawiam. Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę o namiary na dobrego, sprawdzonego murarza lub całą ekipę na przyszły rok, nie orientuję się zbytnio ale trzeba chyba zaklepać sobie taka ekipę wczesniej:eek: Projekt gotowy z muratora Cichy Zakątek ok 90 m2 użytkowej oraz jeśli ma ktoś dobrego geodetę i architekta to tez bardzo dziękuje za namiary. Budowa 7 km od Radomia, pozdrawiam. Ula

 

Jak sprawdzi się moja ekipa to dam Ci znać.

Jak na razie zrobili fundamenty u mnie i robota zrobiona dobrze,zawsze na czas,ale był jeden minus nie posprzątali po sobie.Będą murować ściany w sierpniu chyba,jak dadzą dobrą ofertę.Zapowiem im,że mają posprzątać po sobie.Będzie to większa praca więc będzie można już coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę o namiary na dobrego, sprawdzonego murarza lub całą ekipę na przyszły rok, nie orientuję się zbytnio ale trzeba chyba zaklepać sobie taka ekipę wczesniej:eek: Projekt gotowy z muratora Cichy Zakątek ok 90 m2 użytkowej oraz jeśli ma ktoś dobrego geodetę i architekta to tez bardzo dziękuje za namiary. Budowa 7 km od Radomia, pozdrawiam. Ula

 

Ula mogę polecić geodetę. Nie jest przesadnie drogi jak reszta. Co do ekipy murarzy to mam dobrych ale terminy mają na 3 lata do przodu więć lipa:-(

Z dobrym architektem może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T i A czekam w takim razie na Twoja opinię po wymurowaniu ścian, ciężko chyba będzie ze znalezieniem solidnej ekipy za rozsądne pieniądze, jeśli się nie uda znaleźć sprawdzonej trzeba będzie zaryzykować:cry: A co tam ........

Fundamenty póki co planujemy wylewać wrzesień-październik, nie do końca czekając na pozwolenia, przyjdą później, a chcemy żeby zimę odleżały. Papierologia jest wykańczająca, geodeta który zajął się zniesieniem współwłasności naszej działki

( 6 m-cy) poprzedni który się podjął robił rok puściły nam nerwy, oddał zaliczkę, przeprosił i powiedział ze za dużo roboty nabrał,cóż rok do tyłu przez idiotę:x zgoda wójta na podział działki- (prawie m-c już czekamy) a gdzie jeszcze warunki zabudowy i pozwolenie na budowę( pewnie pół roku co najmniej), nie ma wyjścia, kolejny rok do tyłu- nie ma takiej opcji.

A mam jeszcze pytanie z jakiego materiału najlepiej Waszym zdaniem postawić dom?Będe wdzięczna za każde podpowiedzi.

Wilko proszę o namiary na tego geodetę jeśli możesz.

Z góry wielkie dzięki wszystkim , pozdrawiam, Ula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T i A czekam w takim razie na Twoja opinię po wymurowaniu ścian, ciężko chyba będzie ze znalezieniem solidnej ekipy za rozsądne pieniądze, jeśli się nie uda znaleźć sprawdzonej trzeba będzie zaryzykować:cry: A co tam ........

 

Ja moich znalazłem w anonse,bardzo mi zależało na wolnym terminie.Pracę wykonują dobrze.Cenowo nie są najgorsi w porównaniu do innych polecanych ekip,choć i tak jak dla mnie z kosmosu.

Jest teraz widzę moda na drogich wykonawców.Emigracja dużej liczby budowlańców w latach 2005-2006 sprawiła,że pojawiło się na rynku ekip typu jeden dobry murarz,który ma kilku "pracowników" którzy zazwyczaj siedzą w domu i nie maja nic wspólnego z budowlanką.

Zauważyłem,że solidnej ekipy za rozsądne pieniądze nie znajdziesz.

Czy 20.000zł za pracę 4 osób na max 2 tygodnie to rozsądne pieniądze?Jeden murarz+trzech pomocników bez faktury.

A to jedna z najlepszych ofert jakie dostałem.Z fakturą to min 30.000zł,a nawet jak zapłacisz 40.000zł nie będziesz miała gwarancji najwyższej jakości prac.

Tłumaczenia,że murarze pracują tylko sezonowo i dlatego są takie stawki to czysta bzdura.

90% robi po sezonie tynki,które też nie są tanie.

Jak jesteś ma miejscu masz gdzie mieszkać(czas na budowanie) i potrafisz się zorganizować to pomyśl o systemie gospodarczym.

Nie mieszkając w Polsce nauczyłem się jak ważne jest wspieranie rynku lokalnego,ale przy tych stawkach 85% pseudo firm budowlanych to lepiej się zastanowić nad zatrudnieniem rodaków z zachodu,którzy teraz siedzą na zasiłkach i czasie boomu budowlanego na zachodzie nie mieli takich stawek jakie są teraz w PL.

Ewentualnie czekać na obiecana przez premiera Tuska Irlandię i wtedy będzie taniej.

Edytowane przez T i A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są teraz realia. Kto wyjechał to jego sprawa. Skoro się nie opłaca wyjeżdzać to po wyjeżdżają? Ci co zostali sie cenią. Ja się im nie dziwię. Wykorzystują dobry moment.

Budowa systemem gospodarczym nie jest równoznaczna z tym, że samemu robi się wszystkie prace. O murarce trzeba mieć jakieś wyobrazenie, żeby badź co badź ściany-podpory domu stawiać. Ja przy moim wielkim zapale i zaangażowaniu bałabym się samej za to zabierać choć wykonywałam dużo różnych prac na budowie, o których wczesniej pojęcia nie miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są teraz realia. Kto wyjechał to jego sprawa. Skoro się nie opłaca wyjeżdzać to po wyjeżdżają? Ci co zostali sie cenią. Ja się im nie dziwię. Wykorzystują dobry moment.

Budowa systemem gospodarczym nie jest równoznaczna z tym, że samemu robi się wszystkie prace. O murarce trzeba mieć jakieś wyobrazenie, żeby badź co badź ściany-podpory domu stawiać. Ja przy moim wielkim zapale i zaangażowaniu bałabym się samej za to zabierać choć wykonywałam dużo różnych prac na budowie, o których wczesniej pojęcia nie miałam.

 

 

Zgadza się w 80%,tylko widać po nawet doświadczeniach inwestorów z tego forum,że nawet drogie ekipy nie gwarantują poprawnie wykonanych prac.Czym się to różni od systemu gospodarczego?Można też poszukać murarza i pomocnika w anonsach za 1/4 kasy która chcą "ekipy" i ryzyko spierdzielenia wielu prac będzie takie samo.

Troszkę się zapędzili Ci murarze z tymi cenami.Nie miałbym nic przeciwko gdybym miał pewność,że wszystkie prace robione przez taką ekipę będą wykonane zgodnie ze sztuką budowlana a tu nigdy nie ma pewności.

 

Owszem o murarce trzeba mieć troszkę pojęcia,ale można je zdobyć bardzo szybko.Ja po roku spędzonym na budowie nie obawiał bym się wymurować sobie samemu dom.

Niestety w moim przypadku jest kilkanaście ograniczeń nie do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę o namiary na dobrego, sprawdzonego murarza lub całą ekipę na przyszły rok, nie orientuję się zbytnio ale trzeba chyba zaklepać sobie taka ekipę wczesniej:eek: Projekt gotowy z muratora Cichy Zakątek ok 90 m2 użytkowej oraz jeśli ma ktoś dobrego geodetę i architekta to tez bardzo dziękuje za namiary. Budowa 7 km od Radomia, pozdrawiam. Ula

>ulanka26

Witaj,

U mnie budowa już prawie zakończona. Ja wybrałem średniej wielkości firmę budowlaną (30 pracowników) która robi większe inwestycje (całe kamienice, bloki, budynki średnich firm) Budową domków łatają sobie luki w terminach.

Przestrzegam Ciebie przed tzw 'fachowcami'. Miałem porównanie jak szła budowa u mnie i u sąsiada. Ja za stan surowy otwarty (bez więźby i dachu) zapłaciłem 29000 zł pod koniec2009r. Sąsiad 27000 zł. Budowa trwała 2,5 miesiąca. U niego 4 miesiące. Moi mieli swoją swoją koparkę, profesjonalne narzędzia (niwelatory, tachiometry geodezyjne itd) zaopatrzeniowca. Sąsiad musiał dodatkowo za to płacić (załatwić koparkę, ubijarkę do piachu itd) Byli mega słowni. 0 opóźnień. Fundamenty zrobili głębsze i szersze niż w projekcie. U sąsiada nawet humusu nie ściągnęli, wlali beton do ziemi, parę bloczków w górę i koniec. Terminy myślę że do 6 miesięcy mają. Ktoś pisał o kimś, że 3 lata trzeba czekać, to chyba jakiś żart (pewnie 1 murarz i 2 pomocników) robią 2 domki na rok i tyle.

Jeśli chcesz mogę dać na prv namiary. Byłem z nich zadowolony na 95% (bo na 100% to jeszcze z nikogo :)). Aha nie interesują Cię także szalunki, stemple itd, nie tracisz kasy na drewno które jest potrzebne tylko raz. Ważne tylko aby mieć dobrego kierownika budowy który nadzoruje ekipę. Mój na początku budowy (fundamentu, mury) był u nich codziennie. Przykład ich pracy:

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/IMG_0218_2.jpg

http://www.imagic.pl/files/15086//thumbs/IMG_0240_1.jpg

Edytowane przez KonradRak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję kontakt na ekipę do wykończeniówki. Chcę wykończyć strych w k-g, wyrównać deski i płyty na podłodze, położyć wykładzinę, zamontować schody gotowe i przenieść drzwi. Szukam takiej ekipy, żeby to sprawnie i szybko zrobili bo w końcu my już mieszkamy i nie uśmiecha mi się pomykać w kurzu całe miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduska dzięki za namiary, napewno skorzystam :). Proszę też o namiary na tą ekipę od KonradRak i również wielkie dzięki za pomocną podpowiedź . Fajnie, że jest takie forum a raczej tacy forumowicze, może ja też posłużę pomocą w przyszłym roku;)........pozdrawiam Wszystkich....... A przypomniałam sobie mam namiary na solidnego fachowca od układania płytek z Radomia, gdyby ktoś chciał telefon to służę pomocą:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...