Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szkoda,że nie wiedziałem o tych ekipach wcześniej.Zaoszczędziło by mi to trochę nerwów na początku.

Teraz już wiem jak się przygotować do prac.

Moja ekipa u mnie już pracowała i mam namiastkę ich pracy,więc nie będę już kombinował i szukał nowej.

Jak na razie fundament wymurowany przez nich KB określił "pierwszo ligową robotą" choć ja to uważam za standard.

Po to przecież się ich zatrudnia,aby wykonali swą pracę min przyzwoicie.

Koszty dodatkowe nie są duże,ale czasami nerwy nie są warte tych kilku stówek więcej jak majster się pyta np. rano a gdzie koparka albo agregat prądotwórczy,itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Konrad prawie zgadłeś z tymi FACHOWCAMI.

To 2 murarzy i 2 pomocników.

Jakbyś zobaczył ich robotę to byś wiedzial czemu na 3 lata do przodu mają terminy.

Robią tylko kilka domów na rok ale robota na 6+ a ja wiem co mówię.

U ciebie zdaje się była ekipa z firmy Kosonóg

http://www.kosonog.pl/?page=kontakt

Ekipa dobra bo widziałem ich kilka realizacji i przyznam, że jako jedni z nielicznych potrafią dobrze zrobić wieńce pod więźbę.

Ulanka podeślij ten namiar na glazurnika.

Wysłałem Ci namiar na geodetę.

 

Konrad ta sam aekipa robiła ci K-G i ocieplenie poddasza? Jesteś z nich zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad prawie zgadłeś z tymi FACHOWCAMI.

To 2 murarzy i 2 pomocników.

Jakbyś zobaczył ich robotę to byś wiedzial czemu na 3 lata do przodu mają terminy.

Robią tylko kilka domów na rok ale robota na 6+ a ja wiem co mówię.

U ciebie zdaje się była ekipa z firmy Kosonóg

http://www.kosonog.pl/?page=kontakt

Ekipa dobra bo widziałem ich kilka realizacji i przyznam, że jako jedni z nielicznych potrafią dobrze zrobić wieńce pod więźbę.

Ulanka podeślij ten namiar na glazurnika.

Wysłałem Ci namiar na geodetę.

 

Konrad ta sam aekipa robiła ci K-G i ocieplenie poddasza? Jesteś z nich zadowolony?

Witam,

Dokładnie to ta firma. Co do czekania 3 lata na ekipę to lekka przesada, bo chyba nikt tyle nie chce i nie może czekać.

Z ociepleniem u mnie miałem wpadkę. Najpierw wziąłem znajomego który miał wszystko robić. W ubiegłym roku ułożył wełnę między krokwie. Na wiosnę wziął się za 2 warstwę i konstrukcje KG szybko się okazało, że nie ma o tym pojęcia i musiałem ich wygonić. Nowa ekipa musiała po nich zdemontować stelaże, poprawić wełnę i zrobić zabudowy KG. Tę ekipę generalnie mogę polecić choć skończyli 2 tygodnie później niż się umawialiśmy. Nerwy były też przy rozliczeniu bo trochę inaczej się umawialiśmy jeśli chodzi o kasę ale jakoś doszliśmy do kompromisu. Zrobili mi całe poddasze i gładź w całym budynku (mają agregaty, maszyny do szlifowania) więc gładź poszła szybko. Zabawa była przy KG bo wszędzie mam skomplikowane skosy. Kolejne ekipy które moge polecić to:

Cieśla, Dąbrowski - zgubiłem nr

Dekarze -NIE POLECAM !

Tynki, Borkowicz: 662233361- super ekipa, słowny szef (podwykonawca firmy KOSONÓG)

Wylewki, wiem tylko, że Rafał zrobili wszystko w 1,5 dnia (byłem w szoku), nawet numeru nie zapisałem (podwykonawca firmy KOSONÓG)

Łazienki, Kami: 604111619 (na oględziny zapraszam do mnie), będzie mi też robił płytki elewacyjne (uprzedzam, że tani nie jest ale bardzo dokładny i skrupulatny)

Izolacja poddasza, KG, gładzie, Dariusz Górski "Fachmann": 606118995 - wcześniej pisałem

aha i jeszcze super elektryk Piotr 601210993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i firma dobra, ale jak dostałam od nich wycenę mojego domu to prawie spadłam z krzesła. Swego czasu na W.Polskiego widziałam kilka reklam,że tu buduje ta firma, więc nie dziwi mnie fakt,że posiadają odpowiednie maszyny i inny sprzęt do tego typu prac. Ja ostatecznie wybrałam inną ekipę (polecona, doświadczona) i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Dom rośnie, właśnie będziemy robili dach.Dodatkowych kosztów nie poniosłam (zagęszczarka itp.). Piszesz, że stemple, szalunki to stracona kasa, ale zapewne Ty też nie dostałeś ich za darmo, pewnie wędrują z budowy na budowę a koszt ich użycia masz wliczony w cenę. Generalnie jeśli ktoś nie ma czasu bo dużo pracuje, albo nie zna się, albo nie umie, albo jakieś inne albo;) to decydując się na taką firmę ma to, że tak powiem z bani. Moja budowa jak dotąd mi nie dopiekła. Materiały typu cegły, piach , beton, stemple, deski są dostępne od ręki , jeden telefon i już są na budowie. Ekipa jest zorganizowana a jak im czegoś zabraknie to sobie sami dowiozą z pobliskiego składu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego kto czego chce i na co kogo stać a każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy:lol: Wysłałam zapytanie wczoraj do tej firmy zobaczymy czy się odezwą, nie ukrywam że to jest mój nr 1 ze wzgl. właśnie na brak czasu, mąż w rozjazdach a ja w W-wie, tylko weekendy mamy do dyspozycji, wesele udało nam się jakoś zorganizować weekendowo ale budowa domu -chyba nie przejdzie, będziemy musieli prosić o pomoc rodziców ale jednak chciałabym nie obciążać ich zbytnio. Kashia jeśli możesz wyślij namiary na swoją ekipę,pozdrawiam.

Wilko wysłałam Ci kontakt do glazurnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja moge polecić:

pana od schodów (dzięki Wilko)

geodetę

i panów od kostki brukowej

a jeżeli ktoś szukje sie do dobioru i potrzebuje audytu energetycznego to gorąco :-) polecam mojego tatę, który jest wpisany na ministerialną listę audytorów energetycznych

Wszystkie namiary wyślę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mamy poleconych wykonawców i ekipy to może teraz tanie hurtownie,sklepy zareklamujemy lub ostrzeżemy w naszym regionie.

Np;

-miła nie po komunistyczna obsługa

-gdzie jest dowóz gratis i zawsze na czas

-brak kaucji za np.palety

-itp.

 

 

I tak ja ostrzegam przed firmą CENTROSTAL -bardzo niesłowny sprzedawca,w razie problemu kłamiący jak z nut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i firma dobra, ale jak dostałam od nich wycenę mojego domu to prawie spadłam z krzesła. Swego czasu na W.Polskiego widziałam kilka reklam,że tu buduje ta firma, więc nie dziwi mnie fakt,że posiadają odpowiednie maszyny i inny sprzęt do tego typu prac. Ja ostatecznie wybrałam inną ekipę (polecona, doświadczona) i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Dom rośnie, właśnie będziemy robili dach.Dodatkowych kosztów nie poniosłam (zagęszczarka itp.). Piszesz, że stemple, szalunki to stracona kasa, ale zapewne Ty też nie dostałeś ich za darmo, pewnie wędrują z budowy na budowę a koszt ich użycia masz wliczony w cenę. Generalnie jeśli ktoś nie ma czasu bo dużo pracuje, albo nie zna się, albo nie umie, albo jakieś inne albo;) to decydując się na taką firmę ma to, że tak powiem z bani. Moja budowa jak dotąd mi nie dopiekła. Materiały typu cegły, piach , beton, stemple, deski są dostępne od ręki , jeden telefon i już są na budowie. Ekipa jest zorganizowana a jak im czegoś zabraknie to sobie sami dowiozą z pobliskiego składu. Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o koszty to ze mnie nie zdarli. Dwa lata temu budowali 2 kolegom - też rozsądne kwoty (ja zapłaciłem 29000zł). Dom średniej wielkości 220m2 po podłogach. 150m2 pow użytkowej. Być może teraz szaleją z cenami bo mają dużo zleceń i przeginają. W każdym razie polecam tego typu firmy osobom które dużo pracują i nie mogą pilnować budowy. Ja jestem w pracy 10 godzin dziennie i na nic nie mam czasu, żona podobnie. Stan surowy zamknięty poszedł błyskawicznie ale potem to już się zaczęło.... Jak to mówią wykończeniówka wykańcza :). Przez telefon wszystkiego się nie załatwi :(.

Przy okazji wspomnę o projektantce wnętrz z której także jesteśmy bardzo zadowoleni (zaprojektowała łazienki oraz kuchnię).

http://www.kingaszwedo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Czy ktoś z Was ma namiary na sprawdzonego, słownego studziennego??? ;)

 

Bardzo chętnie się podłącze do pytania bo też poszukuje studziennego.

 

p.s.

znalazłem gościa w anonsach,który podobno bardzo dużo już wykopał studni w mojej okolicy.

Cenowo tani bo chce 130zł/m jak dla mnie ( woda jest na około 55m) do tego upust w wysokości 4m gratis.Po rozmowie telefonicznej miły gość,ale takimi zazwyczaj są problemy.

Na szczęście nie w 100%.

Wszyscy chcą od 150zł/m w górę i to mnie zastanawia.

Jak nie znajdę żadnego poleconego studniarza to go zatrudnię i zobaczymy.

Muszę się zdecydować max do 10 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mhk, jak nazywa się Twój projekt czy to może jest indywidualny? Podpatrzyłam zdjęcia Twojego domku i wizualnie jest on b.zbliżony do mojego, gdyby to nie była tajemnica to napisz w jakiej okolicy mieszkacie, chcielibyśmy zerknąć na Wasz domek, wczoraj byliśmy w Muratorze kupić projekt i jak zobaczyłam makietę to tr. się przeraziłam, kurcze on będzie wyglądał tr. dziwnie wśród tych piętrowców wokół nas:cry: Dla nas ten projekt jest idealny ale..................ach te wątpliwości:x . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...