Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze pytanie o przydomowa oczyszczalnię ścieków, kto z Was ma? Jaki rodzaj, gdzie kupował, jakiej firmy i czy to się w ogóle sprawdza? Z tego co wyczytałam gdzieś, jej koszt jest o wiele większy od tradycyjnego szamba, ale w późniejszej eksploatacji jest taniej, jakie macie zdanie na ten temat? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Radomiu nie ma ale na stronie lotniska znalazłam taką info:

 

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej AWAC 2010

 

6 sierpnia o godz. 19.00 na Placu Konstytucji rozpocznie się ceremonia otwarcia IX Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej AWAC 2010.

 

 

 

Mistrzostwa potrwają do 14 sierpnia. Wezmą w nich udział reprezentanci 25 państw, m.in. z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Republiki Południowej Afryki. Piloci będą rywalizować o palmę pierwszeństwa w 4 konkurencjach w ramach 3 programów: program Q – obowiązkowy znany, program dowolny, program nieznany.

 

 

 

Konkurencje rozgrywane będą na Lotnisku Sadków od 7 do 13 sierpnia, planowane są od godz. 9 rano do zachodu słońca. 14 sierpnia między godz. 14.00 a 17.00 odbędą się pokazy lotnicze – Mini Air Show, a o godz. 17.30 w centrum miasta, przy Łaźni zostaną wręczone nagrody zwycięskim zawodnikom i ekipom. Ceremonii zamknięcia będzie towarzyszył występ zespołu Cree.

 

 

 

Na wszystkie imprezy związane z mistrzostwami wstęp jest wolny. Wejście do sektora dla publiczności zlokalizowane jest przy ul. Lotniczej.

 

Wiecęj na temat AWAC 2010 na stronie http://www.awac2010.pl

 

2010-08-06

 

 

Ciekawie piszą.............. może jutro się wybierzemy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę głośno tam macie i czasami niebezpiecznie? Niedaleko nas(ok 60 m) mają budować obwodnicę Radomia, więc też już nie będzie tak spokojnie jak jest teraz:-x , pozdrawiam i uciekam, zasiedziałam się ..............jak zwykle:sleep:, miłego sobotniego wieczorku i niedzieli wszystkim.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy oczyszczalnię. Montowaliśmy ją sami. Nasza jest drenażowa z firmy Euro-Plast z Ciechocinka http://www.euro-plast.biz.pl/?oczyszczalnie=kontakt ale kupowana w Obi :D Całość z kruszywem wyszła nas połowę tego, co biorą firmy za takie oczyszczalnie (znam ceny bo sąsiedzi robili). U nas chodzi od 2007r i naprawdę, nie zamieniłabym jej w zyciu na szambo :D Tak naprawdę to nie wiemy co to znaczą ścieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa ja też kupowałam w systemach kominowych na Słowackiego 2szt. Jeden, ten na kominie od kominka jest nadal. Za to ten na kominie od pieca na ekogroszek wytrzymał jeden sezon!!! Po sezonie wiatr zdmuchnął nam z dachu istne sitko. Nie uwierzyłabym komuś, że tak moze wygladać nierdzewka po jednym sezonie. Potem zasiegnelam języka i dowiedziałam się, że przy ekogroszku nie montuje się tych strażaków. Wchodzą w reakcje z dymem i ulegają takim uszkodzeniom. Przy ekogroszku powinno się stosować nakładki ceramiczne. Ja obecnie nie mam żadnej :D

Forumowa wiolasz robiła nakładke na komin do ekogroszku samodzielnie tzn. kupili odpowiednia blache i zespawali kominek z daszkiem. Ta ich blacha wytrzymuje. Nie pamietam tylko jaki to jest rodzaj blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę radomską :)

 

Ja buduję się w okolicach Przytyka.

 

Mam pytanko o więźbę dachową... gdzie zamawialiście. Chodzi mi o zakład lub tartak gdzie dobre drewno maja i więźba jest za rozsądną cenę.

I czy ktoś z Was miał styczność z firmą Paciorek z Przytyka? Chciałbym ich wynająć do dachu i tynków i ciekaw jestem czy ktoś ich wynajmował?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa ja też kupowałam w systemach kominowych na Słowackiego 2szt. Jeden, ten na kominie od kominka jest nadal. Za to ten na kominie od pieca na ekogroszek wytrzymał jeden sezon!!! Po sezonie wiatr zdmuchnął nam z dachu istne sitko.

 

Kurcze to niezle - ja poki co mam i nic sie z nim nie dzieje, ciagnie juz 3 sezon z tym ze pierwszy to lekkie przepalanko bo nie mieszkalismy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wspomnę o projektantce wnętrz z której także jesteśmy bardzo zadowoleni (zaprojektowała łazienki oraz kuchnię).

www.kingaszwedo.pl

jakby ktoś chciał skorzystać z projektantki to ja też polecam, na priv mogę podesłać namiary telefoniczne - generalnie projekty całego domu: kuchni, łazienek, doboru kolorów na ścianach, ułożenia podłóg, światło, dekoracje okien... - cała chata.. lub to na co macie ochotę ;)

ulanka26, skorzystałaś z jakiś moich namiarów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałam magduska, dzwoniliśmy do murarza i jesteśmy wstępnie umówieni na rozmowę, wycenę na przyszły tydzień , napiszę co i jak, na architekta dostalismy namiary też od znajomych i dzwoniłam dzisiaj ale niestety chyba bez tych pozwoleń się nie da nic zrobić na naszej działce w tym roku,ze wzgl. na planowaną budowę obwodnicy w naszej okolicy, każdy odradza robienie czegokolwiek bez papierka, nie ma możliwości przyspieszenia- a miałam nadzieję, no cóż możemy póki co robić częściowo ogrodzenie, kupić materiał bo podobno ma zdrożeć i................... to byłoby na tyle z moich marzeń o wylaniu chociaż fundamentów w tym roku.

 

Mayland dzięki za namiary na tą firmę od poś, jak będzie bliżej już tego etapu będę miała na pewno więcej pytań jeśli chodzi o instalację itp bo firma solidna, z tego co podpatrzyłam, no i Twoja opinia jako użytkownika tej poś też BARDZO DUŻO znaczy, więc tą sprawę mam już " załatwioną":D

 

Dzisiaj byliśmy po papierki w Starostwie, potem w gminie, potem znowu w starostwie i .....................nic nie załatwiłam,dowiedziałam się za to że na załatwienie tego mają m-c ale mają się postarać na przyszły tydzień jeśli ta Pani która się tym zajmuje wróci ze zwolnienia w piątek:mad: Oj, uczą cierpliwości w tych urzędach, masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałam magduska, dzwoniliśmy do murarza i jesteśmy wstępnie umówieni na rozmowę, wycenę na przyszły tydzień , napiszę co i jak, na architekta dostalismy namiary też od znajomych i dzwoniłam dzisiaj ale niestety chyba bez tych pozwoleń się nie da nic zrobić na naszej działce w tym roku,ze wzgl. na planowaną budowę obwodnicy w naszej okolicy, każdy odradza robienie czegokolwiek bez papierka, nie ma możliwości przyspieszenia- a miałam nadzieję, no cóż możemy póki co robić częściowo ogrodzenie, kupić materiał bo podobno ma zdrożeć i................... to byłoby na tyle z moich marzeń o wylaniu chociaż fundamentów w tym roku.

no daj, daj znać..., ciekawa jestem jak Cię wyceni ;)

..odnośnie pozwoleń to ja bym nie robiła nic bez papierków - trochę strach jak dla mnie i trochę za poważna inwestycja... a w razie czego wszystko będzie zależało od tzw. "baby w urzędzie" i jej dnia cyklu...

szkoda by było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...