Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

magduska a w tej cenie mieliście też rynny, okna i obróbki kominów ? A tak w ogóle to fajny ten Wasz domek.

Pozdrawiam z melodii:)

cholercia, źle Ci napisałam.. 8400 zapłaciliśmy za łacenie i układanie blachodachówki + rynny + okna + obróbki kominów - deskowanie i papowanie wykonywała nam firma,która budowała chatkę ;)

sorry.., mąż mi przypomniał jak to było... ;)

 

..a domek mam nadzieję, że będzie fajny ;) jeszcze długa droga przede mną ;)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No u mnie te 24 zł za metr to tez z obróbką, oknami chyba do nich jutro zadzwonię żeby zaczynali jak tylko skończy się ten potop.

Dziś rozglądałem się za papą i sporo składów proponuje mi papę firmy TES ( 58zł za rolkę - Matizol 75zł ) kładł może ktoś z was tą papę?

 

Zdecydowanie Matizol .Cena która podałes to strasznie wysoka.Można kupić już po 70 zł za rolke brutto..Przy większej ilości jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałam, ze duzo zapłaciłaś. Od 3 lat ceny praktycznie takie same są za robociznę. Rożnica jedynie taka, ze o materiał duuuuużo łatwiej.

Dotychczas wyceny dachu z jakimi się spotykały zawsze takie rzeczy jak obróbka okien dachowych i kominów, rynny oraz obróbka dachu były liczone i wyceniane oddzielnie. Np. obróbka szczytowa krokwi moze być bardzo różna. W zalezności od trudności wykonania jej cena moze być nawet 2x wyzsza niż np. wykończenia na gładko. Dlatego warto to dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko no nie mów, ze wchodziłeś na dach i pilnowałeś jak kładą blachę? :D

Tak naprawdę to najlepszym sprawdzianem takie roboty są...... deszcze :D Wtedy widać gdzie przecieka i co spierniczone. No chyba, że dekarze wogóle doniczego i nawet tłoczenia blachy sie im nie zgrywają na dachu. Wtedy to widać już od wjazdu na działkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok.300m. dachu, rynny, dwa kominy, dziewięć okien i wycena10 tys, więc wychodzi coś trzydzieści parę złotych za metr. Dach jest już przykryty papą. Więc jeśli te 24 zł jest z full obróbkami to jest to dobra cena.

 

:jawdrop: O jej!!! skąd bierzecie takich tanich dekarzy? U nas będzie też 300m dachu (dach kopertowy, połamany, dwie lukarny) i I ekipa krzyknęła 60zł/m II ekipa 50zł/m III ekipa właśnie robi wycenę, ale powiedzieli że będzie w granicach 40-43zł/m. A dach też będzie odeskowany i przykryty papą, dekarze będa tylko kładli dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Rodzaj dachówki ma bardzo intotne znaczenie przy wycenie.

Zreszta nie tylko rodzaj ale i kształt i wielkośc.

Najtańsza w połozeniu jest dachówka betonowa ale i najwięcej z niej odpadu.

Z ceramiki Roben będzie najtańszy, następnie drozszy będzie Koramik a najwyższa półka to Creaton i Meyer-Holsen (jakoś tak się to pisze).

Robena wychodzi np. 10szt. na m2 a koramika np. 12 lub 14 szt. na m2 stąd i cena za połozenie rzecz jasna musi być wyzsza..

Roben jest stosunkowo kruchy i łatwo się go tnie natomiast Meyer-Holsen jest piekielnie twardy i koszmarny do cięcia.

Dlatego dobry dekarz zapyta was najpierw jaką dachówkę chcecie kłaść na dach. Najlepiej sami mu pokazcie. Unikniecie później niespodzianek

w stylu, że on nie wiedział że to taka twarda dachówka.

Zapomniałbym dodać że na dachu deskowanym i papowanym jast taniej kłaśc dachówkę niż na samych krokwiach +folia.

Blacha jest najtańsza w położeniu bo są długie arkusze i szybko się kładzie. Przy dachu kopertowym nie polecam blachy bo jest bardzo dużo odpadu.

Sąsiad kładł blachę na kopertowym i później płakał ile to on musiał na złom wywieźć.

Z rynien polecam Galeco. Okna Fakro.

Na forum mamy kolege ze skladu budowlanego wiec po znajomosci bedzie podobno taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie do Was na temat dachu. Wczoraj duże grono znajomych przekonywalo nas żeby sobie darować deskowanie+papę. Że lepiej będzie polożyć folię i dachówkę, ponieważ chodzi o paraprzepuszczalność i żeby za jakiś czas deski np. nie zgniły. Nie wiem juz kogo słuchać, bo czytałam wiele razy FM i wydawalo mie sie ze nasza opcja będzie dobra, (przecież robimy to dla siebie!) Rozumiem że z folią będzie to tańsze rozwiązanie dla naszej kieszeni, ponieważ tera szacujemy ze dach wyniesie nas grubo nad 60tyś (więźba+deski+papa+dachówka BOGEN+rynny metalowe+okna FKRO+ekipa dekarzy) ale czy lepsze? Edytowane przez bugmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez się wahałem co wybrać folie czy pełne deskowanie i papę ale akurat znajomy wstawiał niedawno okno dachowe no i miał dach deskowany i papowany i obejrzałem sobie te deski jak wyglądają po wycięciu dziury na to okno i nigdzie nie zauważyłem żadnych objawów gnicia i to przesądziło o tym ze wybrałem deskowanie i papowanie. Najważniejsze żeby pomiędzy wełną a deskowaniem była szczelina którą będzie mogła być wywiewana wilgoć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...