Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Dołączam się do grupy budującej w Radomiu.

Mój domek będzie wyglądał tak http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-20.12

w lustrzanym odbiciu i z garażem.

Buduje a raczej zaczynam na ulicy Krychnowickiej

Liczę na Waszą pomoc i wsparcie

Pozdrawiam

 

No to mamy niedaleko :) . Kiedy startujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my mamy "tylko" działkę :-? ciekawe czy wyrobimy sie z dookumentacja do wiosny/lata,zeby zacząć coś stawiać

ile trwało u Was gromadzenie zezwoleń i innych papierów?

 

Budowa w Radomiu? Co juz macie- jakie dokumenty? Na na WZiZT czekalem cos kolo 3,5 miesiaca. Potem juz lepiej, prad kolo 2 tyg, wodociagi tez mniej wiecej tyle, pozwolenie na budowe chyba po miesiacu od zlozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
problem w tym, ze nic nie mamy żadnych dokumentów, poza złożonym wnioskiem o warunki zabudowy Działke kupiliśmy kilka tygodni temu W gminie powiedzieli nam ze moze juz w marcu dostaniemy warunki, czyli z tego co piszesz jest szansa że wyrobimy sie do czerwca/lipca bo wtedy wstepnie umówilismy sie z murarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Budujemy bliźniaka w Groszowicach. Zaczęliśmy w styczniu - zalanie fundamentów :D . W tej chwili mamy zamówione materiały na początek. Chcę z sąsiadem zrobić jak najwięcej sami, ale szukam namiarów na murarza. Może macie kogoś sprawdzonego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Buduję dom nad zalewem w Siczkach :lol: Pozdrawiam wszystkich budujacych w okolicy :lol: Ugrzęzłam w pozwoleniach. Jeszcze krzątam się w papierkach ale w kwietniu już chcę kopać. Murarzy już mam i dekarzy chyba też. Będę szukać dobrego hydraulika i elektryka. Może kogoś polecicie? :wink: Z góry dziekuję :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że posucha okrutna na murarzy w okolicy. To się niestety potwierdza. Sama obdzwoniłam chyba z 8 ekip i każdy dawał mi termin za rok albo i później. Ostatecznie znalazłam ekipę i mamy podpisać niebawem umowę. Co do okien to PlastSystem na ul.Czachowskiego polecam. To chyba taki środkowy przedział cenowy a jakość b.dobra. Jesli zaś chodzi o dokumenty to ja załatwiam w Pionkach :wink: Wniosek o warunki złożyłam na początku listopada. W tym lub przyszłym tygodniu dostane już WZ. Mam juz mapki geodezyjne (400zł). Adaptator powiedział mi ok 1000zł.Zajmie mu to ok tygodnia-dwóch jak myślę. Brakuje mi też decyzji na zjazd z drogi wojewódzkiej. Wydają to w ciągu ok.1-2. Potem tylko pozwolenie na budowę. Wstepnie ustaliłam okes 2 tygodni w Starostwie :lol: Czy mi sie uda? Nie wiem :cry: Ale gonię bo kredyt czeka a i mam plan taki, by na Boże Narodzenie już się przeprowadzić :lol: Zachęcam wszystkich do dzwonienia do Urzędów i uprzejmego pytania o swoje sprawy, przypominania się. Warto!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZES-my tez czekamy, gmina Gózd-czyli jesteśmy na podobnym etapie, kiedy chciałłbys/ masz nadzieje zacząć budowe?

 

A kto to może wiedzięć nawet WZ-ki nie mamy ;-) mysle że do marca dostaniemy - bo złożyłem w grudniu przed Swiętami ;lol;

a z budową myślimy o fundamentach to pewne a dalej zobaczy sie jak bedzie z czasem i resztą (materialy, ludzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy budujemy się lub mamy ten zamiar, ale mało kto zna się na wszystkim i musi zaciągnąć języka. Czy to pogadać z odpowiednimi ludźmi, czy też skorzystać z Neta ;-) co obecnie jest bardzo powszechne. Czy My Radomianie możemy częściej wymieniać się informacjami :

- murarze/dekarze/cieśle/kierownicy/firmy - którzy? , ile? , telefon

- materiały/transport - skąd?, ile?, namiary

- prawo/administracja - ile czekania? , do kogo uderzyć?, telefon

 

bo tak sądzę, że z naszą solidarnością i wymianą informacji coś krucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...