Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzie można kupić dobre okna w Radomiu Czy coś możecie powiedzieć o Oknoplaście na Waryńskiego :wink:

tak jeżeli oni wykonuuą okna z profili Veka to polecam. dla porównania dodaje firmę Plastsystem na Czachowskiego. Profile Veka to solidne, sztywne profile wielokomorow - nikt z nimi nie ma problemów. Różnica to system okucia - Wink-Haus lub Maco. Nie wiem czym się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak wszyscy budujemy się lub mamy ten zamiar, ale mało kto zna się na wszystkim i musi zaciągnąć języka. Czy to pogadać z odpowiednimi ludźmi, czy też skorzystać z Neta ;-) co obecnie jest bardzo powszechne. Czy My Radomianie możemy częściej wymieniać się informacjami :

- murarze/dekarze/cieśle/kierownicy/firmy - którzy? , ile? , telefon

- materiały/transport - skąd?, ile?, namiary

- prawo/administracja - ile czekania? , do kogo uderzyć?, telefon

 

bo tak sądzę, że z naszą solidarnością i wymianą informacji coś krucho...

 

:D Witam, beton na fundamenty mieliśmy z ul. Mokrej 2, wszystko było ok- może dlatego, że w styczniu! :p Stal w VIMEXIE-Warszawska, matriały budowlane u Dziochy w Rajcu Poduchownym. Możemy podać namiary na koparkę. Ruszamy wiosną z budową- chętnie skorzystamy z namiarów na murarzy i dekarzy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to rozumiem, jeżeli można podać informację dot. materiałów czy ekipy to podawajmy (podajecie?? ... - ... podawają :lol:

trzeba sobie pomagać bo innaczej to nas tylko oskubają z kasy i domu nie ujżymy

Nam głównie na tym zależy , że by się wybudować.

Budójmy więc i nasze FORUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wam robił adaptację? Byłam na rozmowie u jednego architekta i szczerze mówiąc... nie powalił mnie kompetencją. Chyba mu nie ufam:))) Jakieś namiary na niedrogiego architekta adaptatora, który sprawnie zaadaptuje mi projekt?

 

Mieliśmy projekt indywidualny. A tak naprawde to powiedzieliśmy architektowi co chcemy, pokazaliśmy mu parter z jednego projektu, poddasze z drugiego i...połaczyl, dorzucił ciekawe pomysły i projekt gotowy :). Jeśli jesteś zainteresowana, mogę Ci podać do niego kontakt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wam robił adaptację? Byłam na rozmowie u jednego architekta i szczerze mówiąc... nie powalił mnie kompetencją. Chyba mu nie ufam:))) Jakieś namiary na niedrogiego architekta adaptatora, który sprawnie zaadaptuje mi projekt?

 

Proszę bardzo, Mścigniew Marciniak, 600-068-665 to obok na avatarze to jego a więcej tutaj: http://www.ats.pl/~piotrw/projekt/index.html

Ja natomiast poszukuję elektryka z uprawnieniami, na początek instalacja od skrzynki licznikowej w płocie do budynku. Tylko żeby był słowny, bo już będzie czwarty Dotychczasowi tylko obiecywać umieli "już jutro", "pojutrze napewno", "nie pan nie dzwoni, ja napewno dddzwonię" itd. itp. I tak zeszło pprawie 2 miesiące.

 

sam korzystam z biura OBA na ul. Piłsudskiego 5 , tel. 048 340-18-71, 340-18-72

kom. 0608-249-531 p. Izabela Cieplińska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :) Nie mam jeszcze elektryka i też bedę szukała. Ja jestem na etapie kopania w ziemi :lol: Narazie czekam na papier z urzędu wojewódzkiego bo coś się im papierki pogubiły miedzy Wawą a Radomiem. Pewnie w przyszłym tygodniu mi już przyślą ale niestety mnie nie będzie na miejscu :cry: I tydzień w plecy... Na otarcie łez zostaną mi wrażenia z krakowskiego Rynku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :) Nie mam jeszcze elektryka i też bedę szukała. Ja jestem na etapie kopania w ziemi :lol: Narazie czekam na papier z urzędu wojewódzkiego bo coś się im papierki pogubiły miedzy Wawą a Radomiem. Pewnie w przyszłym tygodniu mi już przyślą ale niestety mnie nie będzie na miejscu :cry: I tydzień w plecy... Na otarcie łez zostaną mi wrażenia z krakowskiego Rynku :wink:

 

jak kopiesz to czym? i ile teraz się płaci za kopanie i sciągnięcie humusu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :) Nie mam jeszcze elektryka i też bedę szukała. Ja jestem na etapie kopania w ziemi :lol: Narazie czekam na papier z urzędu wojewódzkiego bo coś się im papierki pogubiły miedzy Wawą a Radomiem. Pewnie w przyszłym tygodniu mi już przyślą ale niestety mnie nie będzie na miejscu :cry: I tydzień w plecy... Na otarcie łez zostaną mi wrażenia z krakowskiego Rynku :wink:

 

jak kopiesz to czym? i ile teraz się płaci za kopanie i sciągnięcie humusu?

 

My kopaliśmy 150 m fundamentów (bliźniak) i zapłaciliśmy cos ok. 1000 zł. Troche po znajomości, to było taniej. Ale nie dopilnowalem :( , i humus muszę sam sobie wykopać na wiosnę... :cry: Kopane "Ostrówkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kopaliśmy 150 m fundamentów (bliźniak) i zapłaciliśmy cos ok. 1000 zł. Troche po znajomości, to było taniej. Ale nie dopilnowalem :( , i humus muszę sam sobie wykopać na wiosnę... :cry: Kopane "Ostrówkiem".

To drogo? A ile za godzine? bo słyszałem 80zł/godzine pracy koparki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kopaliśmy 150 m fundamentów (bliźniak) i zapłaciliśmy cos ok. 1000 zł. Troche po znajomości, to było taniej. Ale nie dopilnowalem :( , i humus muszę sam sobie wykopać na wiosnę... :cry: Kopane "Ostrówkiem".

To drogo? A ile za godzine? bo słyszałem 80zł/godzine pracy koparki.

 

Do 70 zl/h mozna stargowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kopaliśmy 150 m fundamentów (bliźniak) i zapłaciliśmy cos ok. 1000 zł. Troche po znajomości, to było taniej. Ale nie dopilnowalem :( , i humus muszę sam sobie wykopać na wiosnę... :cry: Kopane "Ostrówkiem".

To drogo? A ile za godzine? bo słyszałem 80zł/godzine pracy koparki.

 

Do 70 zl/h mozna stargowac.

 

Nie umawiałem się na godziny, bo wtedy bym zbankrutował. Ustaliłem cenę za metr, i nie obchodziło mnie ile to będzie trwało. Wtedy to wykonawcy zależy żeby szybciej skończyć. Przeliczając to na godziny - jaką mam gwarancję że wykonawca robi to w takim tempie w jakim powinien? Jemu zależy. żeby jak najdlużej, bo kasa większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
ZES-my tez czekamy, gmina Gózd-czyli jesteśmy na podobnym etapie, kiedy chciałłbys/ masz nadzieje zacząć budowe?

 

Cześć ;)

 

Wysłałem Tobie wiadomość na PW - przymierzamy się z żoną do tego samego projektu i chętnie, o ile to możliwe, zobaczylibyśmy jak wygląda Twój dom w trakcie budowy ;)

 

My planujemy w tym roku zakończyć papierkologię stosowaną i ruszyć z budową w roku przyszłym.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kopaliśmy 150 m fundamentów (bliźniak) i zapłaciliśmy cos ok. 1000 zł. Troche po znajomości, to było taniej. Ale nie dopilnowalem :( , i humus muszę sam sobie wykopać na wiosnę... :cry: Kopane "Ostrówkiem".

To drogo? A ile za godzine? bo słyszałem 80zł/godzine pracy koparki.

 

Do 70 zl/h mozna stargowac.

 

Nie umawiałem się na godziny, bo wtedy bym zbankrutował. Ustaliłem cenę za metr, i nie obchodziło mnie ile to będzie trwało. Wtedy to wykonawcy zależy żeby szybciej skończyć. Przeliczając to na godziny - jaką mam gwarancję że wykonawca robi to w takim tempie w jakim powinien? Jemu zależy. żeby jak najdlużej, bo kasa większa.

 

witajcie

Dokladnie tak. Na godziny problem z tempem pracy. I to znaczny. W ubiegłym roku braliśmy koparkę ok 70 zł/h. (późną jesienią już 80 zł). Przez pierwszą godzinę pracował ok, a potem ze wszystkim schodziło mu bardzo długo. Po czterech , czy pięciu godzinach zrezygnowalimy z usługi, mimo że robota nie była skończona. Tak, że najlepiej się umawiać za cołość, a nie na godziny. W październiku lub listopadzie 2006 roku za metr kopania fundamentów chciał 8 zł- to cena wyjściowa bez targowania.

Teraz nie ma jeszcze sezonu na usł koparką to może taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe radomską.

Zamierzam budować na Zamłyniu. Pierwszy krok mam za sobą, tzn. mam juz warunki zabudowy. Wniosek złożyłem w połowie stycznia a już w zeszłym tygodniu przynieśli mi do domu. A po tych wszystkich postach myślałem, że będę conajmniej czekał do wiosny. Ale i tak czeka mnie podzielenie działki z czym pewnie tak szybko nie pójdzie.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znaleźliśmy nawet niedrogi styropian po 140 zl/m3 (EPS 70) i 170 zl/m3 (EPS 100) firmy Styrmann spod Warszawy. Firma mało znana ale podobno maszyny mają te same co Termo-Organika, a ponieważ są świeżynkami, chcą się wbić na rynek.

Takie ceny są w składzie przy trasie na Wierzbicę po lewej stronie, kawałek za skrętem na Kotarwice. Nazwa składu zaczyna się jakoś na Jast ... czy coś takiego. bardzo miła obsługa.

Dziś jedziemy zamawaić.

 

A tak w ogóle to poszukuję dobrych, acz w rozsądnych cenach, ekip do wylewek, tynków, G-K, architekta wnętrz, kominka. Liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam wszystkich w sile Grupy Radomskiej :wink: :D

Amor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe radomską.

Zamierzam budować na Zamłyniu. Pierwszy krok mam za sobą, tzn. mam juz warunki zabudowy. Wniosek złożyłem w połowie stycznia a już w zeszłym tygodniu przynieśli mi do domu. A po tych wszystkich postach myślałem, że będę conajmniej czekał do wiosny. Ale i tak czeka mnie podzielenie działki z czym pewnie tak szybko nie pójdzie.

Pozdrawiam

Tomasz

 

Witaj :-)

mieliśmy podobną sytuację z podziałem działki. Dostalismy WZ, a potem... zamiast do notariusza - poszliśmy do sądu z wnioskiem o podział. Wysoki Sąd był bardzo zdziwiony tym, że dobrowolnie i bez "siekier" :D i zgodnie chcemy podzielic działkę wg projektu podziału sporzadzonego przez naszego geodetę. Na pewno wyszło nas to taniej niż notarialnie. Wniosek do sądu kosztował nas 300 zł. Od złożenia wniosku do prawomocnego postanowienia sądu czekaliśmy ok. miesiąca. Teraz musimy tylko złożyć wniosek do ksiąg wieczystych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zes koparkę zapewniają mi murarze i mam tę usługę już wliczoną w cenę murarki więc nie znam kwoty. Co do koparek to całkiem przypadkeim widziałam kilka u kogoś na podwórku w okolicach ul. Bakalarza i Nowej Woli Gołębiowskiej więc pewnie świadczy tego typu usługi. Musiałbyś popytać w okolicy, pewnie ludzie dokładnie wiedzą kto ma te białoruśki.

Co do drewna na dach to polecam Stoki koło Zadobrza. Ale też trzeba jechać i zapytać o gości którzy sie tym zajmują bo nie mam dokładnych namiarów. Sama też tak bedę robić. :lol: Parkiety pewnie będę kupować z Zadobrza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...