Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ZES-my tez czekamy, gmina Gózd-czyli jesteśmy na podobnym etapie, kiedy chciałłbys/ masz nadzieje zacząć budowe?

 

Cześć ;)

 

Wysłałem Tobie wiadomość na PW - przymierzamy się z żoną do tego samego projektu i chętnie, o ile to możliwe, zobaczylibyśmy jak wygląda Twój dom w trakcie budowy ;)

 

My planujemy w tym roku zakończyć papierkologię stosowaną i ruszyć z budową w roku przyszłym.

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Chętnie zapraszam ale u nie nawet szpadel nie został wbity w ziemię.

Jestem na etapie WZ, a w planach tego roku mamy zamiar postawić fundamenty.

A co do projektu - też UPB-233? - arch. Paweł Boduch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących lub dopiero mających to w planach. Niestety swoją inwestycję budowlaną już zakończyłem całkiem niedawno w okolicy osiedla Wośniki (wspominam ten czas naprawdę jako przygodę ekstremalną – pozytywnie) ale nadal udoskonalam i wprowadzam zmiany. Przedarłem się przez gąszcz wykonawców pogonią za dobrą ceną materiałów i majstrów którzy najczęściej mówią „że się nie da”. Posiadam sprawdzonych wykonawców chętnie się podzielę opiniami na tematy materiałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących lub dopiero mających to w planach. Niestety swoją inwestycję budowlaną już zakończyłem całkiem niedawno w okolicy osiedla Wośniki (wspominam ten czas naprawdę jako przygodę ekstremalną – pozytywnie) ale nadal udoskonalam i wprowadzam zmiany. Przedarłem się przez gąszcz wykonawców pogonią za dobrą ceną materiałów i majstrów którzy najczęściej mówią „że się nie da”. Posiadam sprawdzonych wykonawców chętnie się podzielę opiniami na tematy materiałów.

Witaj

Głównie z jakiej hurtowni korzystałes przy zakupie materiałów?

My zamierzamy budować " w okolicy" tzn Halinów. Chciałabym być na etapie "inwestycję budowlaną zakończyłem" .

Opinie na temat materiałow BARDZO mile widziane

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ktos wspominał o planach budowy oświtlenia ulicy co dalej w tej sprawie?

 

plan został złożony w gminie u Wujta. Ma na to przeznaczoną kasę- z naszej strony załatwiliśmy plan - ok.2200zł i wszystko. No prawie wszystko bo prawie 4 miechy bujaliśmy się od furtki do furtki żeby zgody na budowę pozbierać - ufff.

Plan złożony na jesieni 2006 - planowany czas rozpoczęcia inwestychi wiosna 2007 - ale to już zależy od gminy.

A gmina Zakrzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecnosci ależ ten czas leci , co prawda juz mieszkam w nowym domku ale cały czas go wykańczam , albo raczej siebie .Podobnie jak Zes gmina Zakrzew ,udało nam sie zrobić swiatło i drogę asfaltową ale sieci gazowej nie możemy przewalczyć ciągnie sie to jak ..... z olejem.Cały czas ktoś sie odwołuje i zabawa zaczyna sie od nowa.Co do materiałów to macie racje wełna twarda na elewacje i porotherm na zapisy ... coś o tym wiem... pozostałe rzeczy raczej dostępne.Słuchajcie teraz jest cyrk z cementem w cementowni stoi się po 48 godzin ...normalnie nadchodzą dobre czasy dla handlowców...Mam pytanie poszukuje wykanonawcy przyłącza gazowego do budynku mieszkalnego , mozecie mi kogoś polecić..?? :roll:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o hurtownie to korzystałem z Kadeksu bo najbliżej i z takiej na ul. Warszawskiej ale to nie ma znaczenia bo jeżeli się dogadasz z właścicielem droga celtorek to uzyskasz rabat na wyroby w Kadeksie miałem 15% a w Kim na całość 10 % a na wybrane towary nawet 20%. Podejrzewam że większość hurtowni pójdzie na taki układ jeżeli zadeklarujesz zakup materiałów na cała budowę. Materiały zamawiałem na bieżąco wyłącznie przez telefon a transport gratis. Pod koniec miesiąca jechałem do hurtowni z WZ kami i regulowałem. Naprawdę było to wygodne i sporo tańsze, a nie jakaś partyzantka z hurtowni do hurtowni.

 

 

Jeżeli chodzi o instalację gazowa to polecam pana Kobielę nie pamiętam nazwy firmy można go znaleźć w informacji telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o hurtownie to korzystałem z Kadeksu bo najbliżej i z takiej na ul. Warszawskiej ale to nie ma znaczenia bo jeżeli się dogadasz z właścicielem droga celtorek to uzyskasz rabat na wyroby w Kadeksie miałem 15% a w Kim na całość 10 % a na wybrane towary nawet 20%. Podejrzewam że większość hurtowni pójdzie na taki układ jeżeli zadeklarujesz zakup materiałów na cała budowę. Materiały zamawiałem na bieżąco wyłącznie przez telefon a transport gratis. Pod koniec miesiąca jechałem do hurtowni z WZ kami i regulowałem. Naprawdę było to wygodne i sporo tańsze, a nie jakaś partyzantka z hurtowni do hurtowni.

 

Dziękujemy bardzo. Zbieram z zapałem opinie na temat hurtowni, cen i rabatów. Też mam do Kadexu najbliżej, nawet baardzo blisko. Jeszcze raz dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wracając do pytania jakie postawiłem w sprawie oświetlenia ulicznego. Czy ktos orietuje się jaka droge pokonać by na mijej ulicy jest to obszar miasta Radom energetyka podpieła kabelk z pradem. Zaznaczam że ulica nie jest przekazana w zasoby miasta jest utwardzona kostką, grunty pod ulicą nalezą do mieszkańców i są postawione latarnie uliczne tyle że zasilane indywidualnie z każdej posesii - co powoduje że wogule nie są właczane bo niestety trochę energii pochłaniają. Co uczynić by ZEORK połozył kabel i podpioł prąd do tychże latarni?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wracając do pytania jakie postawiłem w sprawie oświetlenia ulicznego. Czy ktos orietuje się jaka droge pokonać by na mijej ulicy jest to obszar miasta Radom energetyka podpieła kabelk z pradem. Zaznaczam że ulica nie jest przekazana w zasoby miasta jest utwardzona kostką, grunty pod ulicą nalezą do mieszkańców i są postawione latarnie uliczne tyle że zasilane indywidualnie z każdej posesii - co powoduje że wogule nie są właczane bo niestety trochę energii pochłaniają. Co uczynić by ZEORK połozył kabel i podpioł prąd do tychże latarni?????

 

Jeżeli miasto Radom - to starostwo i zapytanie o położenie kabla - Czy nic nie maja na przeciwko? No bo prawnie musi to być jakoś rozwiązane. Rozumiem że fizycznie są słupy, tylko aby światło było od miasta a nie swoje - za które należy płacić;-)

A ZEORK? podejrzewam że nie będą się sprzeciwiać jak Starostwo postanowi - w końcu to oni będą poźniej płacić za światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mojej ulicy, miesiąc temu, jeden gościu podłączył sie do gazu.

Wszystko było by O.K. gdyby nie rozkopana uliczka i związane z tym problemy.

Jacy to ludzie są podli. Sam na tej uliczce mieszka i takie numery odwala.

No normalnie nie da się przejechać - istne jedno grzęzawisko. Nawet prośby sąsiadów nic nie pomagają.

Skąd tacy się biorą :evil:

I co tu począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZES wyluzuj właściciel posesii chciał mieć gaz, a sprawę zawalił wykonawca i to jego trzeba scigać za rozkopanie i nie utwardzenie drogi.

 

No tak, tylko ja nie płaciłem wykonawcy więc nie ja powinienem dopilnować całej sprawy , tylko właściciel posesji. Co mogę mieć do wykonawcy który zrobił jak mu pozwolono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...