Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

 

Dopiero teraz na was trafiłem....

Jestem na etapie końcówki papierologii......

Projekt:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=246

Budowa:

Piastów Kolonia

Jak dobrze pójdzie to chciałbym na jesień (albo szybciej) lać fundamenty.... ale jak się rozglądam mogą być problemy z ekipą...

Może macie kogoś godnego polecenia?

Szukam też jakiegoś konkretnego kierownika budowy.

 

Pozdrawiam wszystkich

Gelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam całą stolarkę od Urzędowskiego mija trzeci rok i naprawdę jest wszystko ok. Panowie przyjeżdzają co roku jesienią (oczywiście po moim telefonie) konserwują okna i regulują z drzwiami nigdy nie było prblemu. Jestem bardzo zadowolony i polecam ten wybór. Salon na Czachowskiego.

 

Czy ktoś miał do czynienia z rurkami wężami do podlewania trawy zakopanymi w ziemi, tzw system podlewania korzeniowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila załamania... Zagmatwałam się w papierkach. Mgprojekt ponad miesiąc przysyła mi projekt! Były już nerwy i zniecierpliwienie a teraz... nie wiem co robić :cry: Gdybym miała inny jakiś, który by mi pasował nie czekałabym dnia dłużej... Do tego doszedł mi zjazd z drogi wojewódzkiej. Znów kolejne zezwolenia, projekt... i tak w kółko. :cry: Bez projektu nie wiem jaki materiał kupować i ile. Bez pozwolenia na budowę nie dadzą mi kredytu buuu :cry: Chyba stoję w miejscu... I nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sie to zmieni :cry: Szkoda gadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszedł mi zjazd z drogi wojewódzkiej. Znów kolejne zezwolenia, projekt... i tak w kółko. ...

 

z tego co się orientuję to najłatwiej, najszybciej -trzeba iść do zarządu dróg (raczej Traugutta), i poprosić o namiar na projektanta z uprawnieniami, żeby było szybko. Pogadasz że masz problem STRASZNY to Ci coś "doradzą", przynajmniej powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia poprostu olała moje zmówienie :( Miało być 7-10 dni, choć to i tak długo jak na gotowy projekt. Zamawiałam 7 lutego. Pracują tam bardzo niekompetentni ludzie. Nikomu nie polecę tej pracowni! Wręcz przeciwnie!

Co do zjazdu to nie na Traugutta a na Mokrej dają zezwolenia. Już złożyłam wniosek i... czekam sobie. Pogoda ładna a ja ciagle czekam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłam o warunki bo nie wiem (oni zresztą też nie wiedzą jak to rozstrzygną) jakie dostanę. Mogę dostać na nowy zjazd lub na remont istniejącego. Zjazd bowiem istnieje, ale zarówno on jak i dorga nie są moją własnością :lol: No paranoja normalnie! Moja działka jest druga od ulicy. W poniedziałek mają tam jechać na oględziny bo sami nie wiedzą co z tym zrobić :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to ja miałam podobnie, z tą różnicą że zjazd z drogi gminnej ( o ile o drodze można mówić w moim przypadku)

 

I stwierdzili przy tych oględzinach -zjazd istniejącym zjazdem (ciężko im to szło). Trwało to ok 2 tyg tzn 5 dni zanim przyjechali i ponad tydzień zanim został podpisany

 

To może nie będzie problemu z robieniem projektu (kasa i czas).

 

A z kupowaniem projektu to jakieś nieporozumienie. Może przyjęli do pracy jakąś panienkę, która "nie ma czasu" na realizację przyjętych zamówień.

 

 

Moje doświadczenie z biurami projekt

 

1.Pierwszy projekt Bilbo miałam kupic z pracowni (chyba) -dom na horyzoncie

obsługa rewelacja przysłali moment darmowy katalog, plik archiwalny z projektem -było tam wszystko- czyli ok

 

2.Drugi projekt to M05 z Muratora zadzwoniłam w "sekundę" przysłali plik pokazowy czyli też ok

 

3.Trzeci projekt też z Muratora C117 i poczatek taki sam -zadzwoniłam, ale pani stwierdziła, że oni nie dysponują żadnymi plikami pokazowymi i nie będzie mi nic wysylać, po bardzo długiej rozmowie stwierdziła- to niech pani da ten adres-nic nie przysłala, następnego dnia taki sam problem. więc zadzwoniłam pod inny nr tel i druga pani przysłala plik bez problemu.

Miałam dać sobie spokój z tym projektem, przez tą leniwą panią z obsługi, ale nie chciało mi się szukać następnego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelus, zas, jak nadal jesteście zainteresowani ekipą i kierownikiem budowy/adaptatorem to dajcie znać dam namiary mojego super inspektora i ekipę którą wybrałem po długich poszukiwaniach.

 

Obecnie czekam na pozwolenie na budowę (wszystkie papierzyska złożyłem tydzień temu) i zaczynam się rozglądać za materiałami, planuje budować z suporeksu z Puław i pytanko do wszystkich gdzie zawitać w poszukiwaniu najniższych cen ??

 

Pozdr.Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój" Kierownik budowy/adaptator - pan Zdzisław Nosowski tel. ( 48 ) 3607869

Wszystko szybciutko i tanio załatwia aż miło, 100% sprawdzony bo już prowadził budowę moich rodziców parę lat temu.

 

Natomiast ekipa budująca - Andzej Szatan tel. ( 48 ) 3261642, kom. 502480612 Budowali znajomym moich teściów którzy bardzo ich chwalili, ekspresem, ceny umiarkowane, konkretny w rozmowie. Ja podpisałem z nim umowe w listopadzie zeszłego roku i zaczynamy w czerwcu ;) wątpie aby mieli sensowne terminy na ten rok.

 

Moge polecić jeszcze jednego fajnego murza z ekipą, Pryczkowski Krzysztof ( 48 ) 3811374

 

Pozdr.Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelus, zas, jak nadal jesteście zainteresowani ekipą i kierownikiem budowy/adaptatorem to dajcie znać dam namiary mojego super inspektora i ekipę którą wybrałem po długich poszukiwaniach.

 

Obecnie czekam na pozwolenie na budowę (wszystkie papierzyska złożyłem tydzień temu) i zaczynam się rozglądać za materiałami, planuje budować z suporeksu z Puław i pytanko do wszystkich gdzie zawitać w poszukiwaniu najniższych cen ??

 

Pozdr.Tomek.

Kupowaliśmy w Kadexie- Kielecka, jeszcze przed podwyżką cen w styczniu. Kadex jest dystrybutorem białego pustaka z Pulław. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...