Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej u nas tez przestój :( , czekamy na projekt, który robi nam znajomy architekt

bez niego nie wiemy ile pustaków mamy kupić a te drożeją z tygodnia na tydzień i z tego co wiemy do kwietnia co najmniej będą drożeć :( :evil:

do tego trzeci miesiąc czekamy na warunki zabudowy, a te z kolei potrzebne są do odlesienia działki Normalnie masakra z tymi papierami

ale mamy nadzieje do lata zebrać wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi przyszedł projekt. Leży u adaptatora. Mam nadzieję, że za tydzięń złożę już o pozwolenie na budowę komplet papierów. Pustaki zamówiłam, mają byc 3 kwietnia. W przyszłym tygodniu zamówię też stal i bloczki. No i beton łącznie ze stropem. Dobrze zamówić strop wcześniej bo belki lepiej wyschną. Chyba na Mokrej będę zamawiać wszystko :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Antoniówce. Jest to 8 km od Radomia w stronę Kozienic.

.

Pozdrawiam

 

 

Witam, wygląda na to, że zostaniemy sąsiadami. :D Nasz bliźniak powstaje około 400 metrów od Antoniówki w kierunku Groszowic.

Pozdrawiam. :D

.

W którym miejscu w Groszowicach budujesz? Ja z Groszowic mam ekipę murarzy.

.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Antoniówce. Jest to 8 km od Radomia w stronę Kozienic.

.

Pozdrawiam

 

 

Witam, wygląda na to, że zostaniemy sąsiadami. :D Nasz bliźniak powstaje około 400 metrów od Antoniówki w kierunku Groszowic.

Pozdrawiam. :D

.

W którym miejscu w Groszowicach budujesz? Ja z Groszowic mam ekipę murarzy.

.

Pozdrawiam

Tomek

 

Skręcając z drogi do Kozienic do Groszowic, przed przejazdem kolejowym w lewo, potem jakieś 200 metrów, i już jesteś na naszym ranczo :D . Jest to pierwsza działka za wybudowanymi już domami.

Też poszukuję (może niekoniecznie ekipy) ale sprawdzonego murarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland mam do Ciebie pytanko, bo widze że już robisz zamówienia i zakupy materiałów. Ja z tym wszystkim czekam aż dostanę pozwolenie na budowę, bo pani ze skarbowego powiedziała że aby móc odliczyć te 15% vat'u faktury muszą być z datą późniejszą niż pozwolenie na budowę. Może kobitki ze skarbowego nie wiedzą dobrze ? a moży Ty nie zamierzasz odliczać różnicy vat'u ?? jeżeli w skarbowym nie mieli racji to pójdę tam z kijem, bo pustaki chciałem kupić w grudniu i chyba żałuje że nie kupiłem :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomlolo albo źle zrozumiałeś albo źle Cię poinformowano. 8) Pozwolenie to musisz okazać w chwili składania wniosku VZM. Natomiast materiały możesz kupować juz wcześniej by odliczyć. Pewnie masz już WZ a to już świadczy o tym, że kupujesz materiały na budowę. Nie jest nigdzie napisane, że odliczeniu podlegają tylko zakupy dokonane po otrzymaniu pozwolenia!!! Na 100% 8) Więc kupuj!!! Pewnie zanim złożysz wniosek o zwrot to już bedizesz miał pozwolenie :lol: Jeśli masz watpliwości zadzwoń: IIUS 048-360-30-61 wew. 103. To komórka ds. zwrotów VZM :lol: Będziesz miał pewność :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotami VZM to byłabym ostrożna. Czasem lepiej taniej kupić niż kupić drożej i czekać na zwrot :roll: Ja też żałuję, że w styczniu kupiłam za mało pustaków. Kupowałam po 5,1 a teraz???!!!! Cenowy szok! No nic, trzeba iść do przodu i nie rozpaczać. Koszt ścian to podobno zaledwie 3% ceny całego domu :lol: Pocieszam jak potrafię i siebie i innych :D 8) Ale coraz bardziej sie obawiam, czy sama temu wszystkiemu podołam :roll: Narazie jakoś idzie :-? Troche niedosypiam tylko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W składzie na Ustroniu-Prędocinek ( końcowy 4,9 ) pustaki siwe 24 cm z Kozienic pan sprzedaje po 8,40 zł.

Może to obecnie "normalna" cena.

 

Potrzebuje rady w sprawie dachówki

1.gdzie kupowaliscie dachówke braas

lub

2.gdzie kupowaliscie dachówke ceramiczną

 

Brałam wyceny dachu w kilku miejscach, ale nie potrafię wybrać, bo ciągle jakieś ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowaliście skrzynki przyłączeniowe na gaz i prąd?

i po ile ;-)

 

Na prąd to chyba zakład energetyczny montuje ,a koszt tej skrzynki pokrywany jest z opłaty przyłączeniowej ( od 01.01.2006). Przynajmniej ja żyję w takim przekonaniu.

 

Odnośnie gazu to pan powiedział , ze mamy mieć wymurowaną podmurówkę pod skrzynkę w płocie i nic mnie nie interesuje.

 

Nie wiedziałam że trzeba kupić skrzynkę do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady w sprawie dachówki

1.gdzie kupowaliscie dachówke braas

lub

2.gdzie kupowaliscie dachówke ceramiczną

 

Forumowiczu Celtorek moze to zabrzmi jak antyreklama ale zrezygnuj z dachówki BRAAS jest po prostu (w tym miejscu jest słowo niecenzuralne) 1. jest to bardzo ciężka dachówka - cementowa - duże obciążenie dachu, musi być wzmocniona więżba. 2. porasta mchem w bardzo szybkim czasie nie jest anglezowana (to taka warstwa jak szkliwo) 3. jest bardzo kruchą dachówką (jak widze dach mojego sąsiada to mnie serce ściska, dwa lata temu spadła mu 1/4 pokrycia dachu - burze lipcowe - a teraz ma dziury w dachu do dachówka popękała)

Jezeli jesteś zdecydowana na dachówkę polecam Roobena mam ją u siebie i jest sprawdzona żadnych problemów jest droższa od Braasa ale nie porównywalna. Jeżeli uznasz że za droga to lepszym rozwiązaniem będzie dobra blacha niż Braas.

 

A jezeli chodzi o skrzynki gaz energia to wszystko załatwiają instalatorzy wiedzą gdzie i za ile można to kupić Jeżeli chodzi o gazową ja wkopałem w ziemie trzy bloczki z stropu teriva i na tym postawiłem skrzynkę. Nie trzeba nic murować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam sobie dziś do Praktikera. Drzwi antywłamaniowe zewnetrzne z blachy 799zł (całkiem niedrogo jak myslę). Trzy wzory i kolory do wyboru. Schody na stryszek do włazu - 289zł (albo coś koło tego :lol: ) Też się niektórym przydadzą... Wyprzedaż płytek podłogowych jest. Gresy już od 13zł za m2. Nie jest to najnowsza kolekcja ale do kotłowni czy pomieszczeń gospodarczych jak znalazł. Przecenionej jest też troche armatury i drzwi wewnętrznych. Pustaki szklane (luxfery) białe - ok. 6zł/szt również kilka wzorów. Całkiem niegłupi wkład do kominka - 999zł. Obudowy z różnego kamienia ok 2500zł. Promocje na kamień elewacyjny również.

To wynik niedzielnego spacerku :lol: Oglądałam też gonty. Coraz bardziej podobają mi sie takie pokrycia dachowe. Jeszcze nie zdecydowałam czym bedę kryć. Więźbę mam robioną pod dachówkę, więc wytrzymałą. Pełne odeskowanie i papa. Co na to? Jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę za cołość prac murarskich od ław fundamentowych (w tym zbrojenia) po szczyty (łącznie ze schodami i tarasem). Murarz zapewnia mi potrzebny sprzęt i pomocników. Dziś byłam na rozmowie z nim. Jak wszystko pójdzie pomyslnie to jeszcze w kwietniu zalejemy fundamenty :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wtrącenie...

Na ogół dachówka ceramiczna jest cięższa od cementowej Forumowiczu Agiles1978 :D

Serdecznie współczuję Twojemu sąsiadowi,ale Braas nic do tego nie ma.

Dekarze mu dach spie...li.

Zastanowiłbym się też dłużej nad zakupami w marketach.To nie jest mit,że reprezentują one "inną jakość".

Widzimy z żoną często te produkty po kilku-,kilkunastomiesięcznej eksploatacji.

Delikatnie mówiąc -najlepsze nie są.

Pozdrawiam budujących Radomian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pattaya.... o tym jakiej jakości są marketówki chyba każdy wie 8) Ale niektórzy budują tanio :roll: cokolwiek to znaczy...

Napisałam o tym tylko w celach informacyjnych, bez zachęcania czy promowania marki. Każdy swój rozum ma. Ceny niestety wokół rosną, a nie maleją :cry: To tak, ku pokrzepieniu miało być :wink: :lol:

 

Macie jakąś ekipę do dachu godną polecenia? Bo ja niby mam a nie mam :roll: Do pokrycia 330m2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...