Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie budowlańcy. Dochodzą mnie informacje z coraz szerszych kręgów, że w związku z sytuacją jaka jest obecnie na rynky materiałów budowlanych coraz cześciej zakupy w tym asortymecie dokonywane są u naszych sąsiadów i nie tylko. Cegła i steropian u Czechów i Słowaków a cegła nawet z Holandii ludzie kupują. I podobno to wychodzi nawet taniej. Czy ktos ma informacje na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszło na to, że wszędzie oczywiste, że to podwyżka. Jeszcze trochę i beton komórkowy będzie materiałem z górnej półki, tyle że cenowej.

 

 

Może wyceniał ktoś dach w dachówce rupp ceramika. Gdzie dostaliście dobre ceny??

 

Ruppa zamawialem w Kronie kolo stacji Jet. Wyszlo najkorzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Radomianie

 

Ja już całe szczęście po wszystkich formalnościach, pozwolenie jest, projekt jest, działka jest - fotki poniżej

 

pozostała tylko jedna najważniejsza niestety formalność - kredyt :-?

 

Lada dzień mam się spotkać z ekipą i ustalać co następuje... mam nadzieję, ze ruszę w tym roku 8)

 

Pozdroffka i Powodzenia

 

 

http://www.tkdami.net/~electro/dom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary :lol:

A czy może ktoś kupował ten styropian z Jeżowej Woli? Warto kupić czy może lepiej zapłacić za markowy i mieć pewność?

 

 

 

Witam

Byłem wczoraj na Jeżowej Woli w sprawie styropianu

Do ocieplenia 12cm 160zł0m3 z frezowaniem, myślę że to dobra oferta, czas oczekiwania ok 1 tydzień.

Czekam tylko jak ktoś potwierdzi jego jakość

Pozdrawiam

Gelas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary :lol:

A czy może ktoś kupował ten styropian z Jeżowej Woli? Warto kupić czy może lepiej zapłacić za markowy i mieć pewność?

 

 

 

Witam

Byłem wczoraj na Jeżowej Woli w sprawie styropianu

Do ocieplenia 12cm 160zł0m3 z frezowaniem, myślę że to dobra oferta, czas oczekiwania ok 1 tydzień.

Czekam tylko jak ktoś potwierdzi jego jakość

Pozdrawiam

Gelas

 

Zimą kupiliśmy po paczce styro z

1.Jeżowej Woli

2.Austrotherm

3.Swisspor

4.Styro w składzie na Ustroniu końcowy 4,9 nie pamiętam producenta

 

Chcieliśmy zobaczyć czym się różnią. Dla mnie były jednakowe. Podobno bardzo ważna w styro jest równość tafli, ale to najlepiej porozmawiać z ludźmi wykonującymi ocieplenia.

 

My w końcu kupiliśmy austrotherm (skład ul Strycharska), dlatego że już nie chciało nam się dłużej zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celtorek-a duze są różnice w cenach styropianu miedzy tymi firmami?

 

jak sadzicie lub słyszeliście-lepiej teraz kupować,czy bardzo ma zdrożeć? bo ja spotkałam sie nawet z opinia że w zimę tanieje nieco Juz sami nie wiemy...

 

my jesteśmy na etapie pustaków-wciąż :( w sobotę ma być ostatnia dostawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celtorek-a duze są różnice w cenach styropianu miedzy tymi firmami?

 

jak sadzicie lub słyszeliście-lepiej teraz kupować,czy bardzo ma zdrożeć? bo ja spotkałam sie nawet z opinia że w zimę tanieje nieco Juz sami nie wiemy...

 

my jesteśmy na etapie pustaków-wciąż :( w sobotę ma być ostatnia dostawa

 

Koniec lutego/początek marca 2007, styropian frezowany na zakładkę ceny były takie

1.austrotherm- 152 zł

2.Jeżowa Wola - 140 i do negocjacji

3.swisspor ok 153 zł cena po drobnym upuście Warszawska nr ok 86

4.końcowy autobusów 4,9 cena ok 140 zł.

 

Teraz nie wiem jakie są ceny. Zimą styropian zawsze był tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jesteśmy na etapie pustaków-wciąż :( w sobotę ma być ostatnia dostawa

 

To powinna być taka mina :lol: :lol:, mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

 

 

Ja jestem na etapie kupowania dachówki. Upusty w składach dają kosmicznie. Np na dach podstawową 18%, a na dodatki 0%. A w innej wersji na całość 12%. Dość dobrze mają to skalkulowane, przy takich upustach różnica ok 200 zł na całości. Mówię o dachówce roben.

 

Okna już zamówiłam Plastsystem Czachowskiego- też mi zeszło długo zanim wybrałam ofertę , przeczytałam inf o profilach itd.

Wycenę okien brałam też Oknoplast Waryńskiego cena była porównywalna, troszkę wyższa,ale montaż droższy o 600 zł.

 

Jak sie uporam z dachówką, to zajmę się zakupem wełny na ocieplenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, że sie kręci :lol: ja złożyłam papiery o kredyt. Dziś miałam wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę. Jak tylko przyznają mi kredyt to praktycznie wydaję całą kasę na materiały :lol: W pierwszej kolejności pokrycie dachu. Obłęd i łapanka co w ręce wpadnie :lol: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Widzę że zaczął sie ruch na naszym forum... tak jak i w całej budowlance ..jest szaleństwo co do styropianu to ja jestem jednak za markowym... tylko oczywiście bez przesady.. chodzi przede wszystkim o to by nam na ścianie sie nie skurczył...musi być sezonowany.Ceny styropianu, wełny z każdą dostawą sa inne ,ale ja myślę że to sie uspokoi tak bylo w zeszłym roku na wiosnę styropian był bardzo drogi a w lipcu spadły ceny.Co do cementu to jest problem z dostepnościa tzw.czystego I z Ożarowa w cementowniach cała produkcja idzie na drogi(ciekawe które).ale tu cena raczej jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk puk :wink: Zaglada tu ktoś czasem? Jakoś tak cicho... :-?

W temacie budowy to u mnie się nic nie dzieje, no oprócz kołków które zostawił geodeta :lol:

Mam natomiast świetnego kierownika budowy :lol: Sprawdzony już parokrotnie przez znajomych. Mnie urzekł i choć nie mam z nim wielkiego doświadczenia to wart jest polecenia. Sypie kontaktami z rękawa. W godzinę załatwił mi więźbę, pokrycie, hydraulika i oczyszczalnię. :lol: Reszta namiarów w trakcie budowy :lol: W dodatku nie lubi głupiego wydawania pieniedzy i do budowy ma podejście oszczędnościowe :lol:

Służę kontaktem... :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...