Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprzedaję swoje mieszkanie w bloku na Ustroniu. 62m2, 4/4, 3-pokojowe, przy przedszkolu, gimnazjum, M1, środkowe, miejsca parkingowe pod klatką, ciche. Kilka zdjęć zamieściłam w moim dzienniku budowy. Chcę sprzedać ze wszystkim. Zabieram tylko ubrania, szkło i zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce glebinowke, musze jeszce podjechac do firm ktore sie tym zajmuja i zobaczyc co powiedza, no i musze je jeszcze znalezc :)

 

witaj

ja lekko nie w temacie chociaz moze kiedys i głepbinówka narazie jestem na etapie bloczków i mam pytanie czy lepiej lac plyte zanim postawia sciany czy najpierw sciany a potem wylewka? ekipa proponuej drugie rozwiazanie a widzialamz e uciebie byla najpierw wyleweczka jak Stół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o to co lepiej to nie mam zielonego pojecia - tak powiedzieli murarze ze beda robic i tak robili - a jak jest lepiej to nie wiem, moj szwagier tez stawial teraz dom i nie robil wylewki ale teraz mowi ze bedzie taczkami wozil -srednia przyjemnosc, mi przyjechaly gruchy a pan marek naprawde wylewke zrobil pieknie jak od noza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o to co lepiej to nie mam zielonego pojecia - tak powiedzieli murarze ze beda robic i tak robili - a jak jest lepiej to nie wiem, moj szwagier tez stawial teraz dom i nie robil wylewki ale teraz mowi ze bedzie taczkami wozil -srednia przyjemnosc, mi przyjechaly gruchy a pan marek naprawde wylewke zrobil pieknie jak od noza

pozdrawiam

 

dzieki

jestem pod wrazniem tempa prac i wogole tego jak sobie radzisz z budowa:) przyznam ze korzsytam duzo czytajac twoj dziennik ;) a mzoe polecisz mi hydraulika ?z góry dzieki

ps. w którym rejonie sie budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam najpierw wylewany chudziak a potem ściany. Nie zrobiłabym teraz inaczej!

 

 

dzieki za rady rozmawiałam własnie z kierownikiem i teztak doradza tym bardziej ze strop lany:) no ale wkipa pewnie miala pomysł zeby im było lepiej:) dzieki kobitki trzymajcie kciuki dzis budowa stoi bo padało zobaczymy co powiedza jutro:)

 

mayland dom sliczny okolica rewelacyjna zazdroszcze rychłej wyprowadzki

ps. mieszkamy po sasiedzku (prawie) heheh mam takie samo mieszkanie ale w jednostce M:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnej rozmowie z hydraulikiem. :-? I wiem, że nic nie wiem :o Tzn wiem co chcę ale jakoś nie do kazdego to dociera i na siłę próbuje mnie przekonać do swojej wersji :lol: Ech... juz nie wiem czy brać firmę do coałości czy babrać się w kupowanie materiałów i płacić od punktu jakiemuś hydraulikowi? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnej rozmowie z hydraulikiem. :-? I wiem, że nic nie wiem :o Tzn wiem co chcę ale jakoś nie do kazdego to dociera i na siłę próbuje mnie przekonać do swojej wersji :lol: Ech... juz nie wiem czy brać firmę do coałości czy babrać się w kupowanie materiałów i płacić od punktu jakiemuś hydraulikowi? :-?

 

witaj

Też "uwielbiam" jak wykonawca ma GARŚĆ swoich mądrości i sypie nimi na każdym kroku jak z rękawa. Geniusze :wink: się zdarzają.

 

Wiem, że hydraulicy mają duuuże upusty w hurtowniach, więc korzystniej jest jeśli to on robi zakupy. I oni bardzo często dodatkowo zarabiają na tych upustach.

 

pozdrawiam

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przechodziłam przez kosztorysy. Wiem już, że kazdy bank wymaga co innego. Jedne banki chcą jakikolwiek kosztorys a inne dość szczegółowo to sprawdzają. Ja musiałam zrobić taki kosztorys, z którego wynikałoby, że kwota kredytu jaka biorę starczy mi na zakończenie budowy a środki które miałam zostały juz wydatkowane. Bank wymagał wydatkowania najpierw środków własnych. Pan w banku powiedział mi sam jak i co wpisać by było dla nich dobrze :lol: To nic nie szkodzi, że szczerze mówiąc, był ten kosztorys oderwany od rzeczywistości :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...