Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

poszukuje opinii dot. blachodachowek (producentow) i namiaru na jakiegos sprawdzonego radomskiego dystrybutora. Tak sobie umyslilem ze zakupie blache w tym sezonie a poloze na wiosne

przynajmniej nie bede patrzyl na to szalenstwo cenowe na poczatku sezonu ...

 

A jeszcze 2 tygodnie urlop i wreszcie rusze z fundamentami juz nie moge sie doczekac

pozdrawiam

MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłam na ul. Kieleckiej w Termodachu ale zawalili mi termin dostawy :(

Co do ceny to zalezy co chcesz. Moja blacha nie jest tania bo kosztuje ok 40zł/m2. Ale możesz kupić już od 25zł/m2. Ja sie uparłam i na dany wzór i na kolor więc cena mnie nie odstraszyła :lol: Będzie Aria z Budmatu.

Siostra kupuje inną na ul. Warszawskiej. Cenowo ok. Mają dostarczyc w 2 tyg blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na powłokę 10 lat bo niestety ta z 15letnią gwarancją była tylko w połysku a mi to nie leżało.

Wybrałam czarną, matową. Do tego czarne rynny metalowe Lindab i antracytowe okna dachowe Fakro. Folia jakaś amerykańska, średni przedział cenowy :wink: :lol:

 

Plannja jest robiona w tych samych fabrykach SAAB co i Budmat. Też myslałam o Plannji ale bardziej podoba mi sie przetłoczenie tej Arii. Jest wyższy profil, bardziej podobny do dachówki.

 

Metr2 dachówki jest tańszy niz blacha (już od 22zł/m2), ale wykończeniówka wyrównuje tę różnicę. Poza tym, na dachówkę trzeba długo czekać bo są zapisy. W Termodachu zapisywali już na 2008rok :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie z tym oczekiwaniem na dachowke tak moze byc :roll: - ja cementowa zamawialam w maju i przywiezli mi teraz - ale na dach ok 400m2 zaplacialam 21tys z rynnami i wszystkim co mi jest potzrebne - dach jest bardzo prosty wiec nie mam duzo dodatkow wykonzceniowych wiec cena wydaje mi sie ok- ale ostatnio znajomy powiedzila ze robil dach z blachy to z powodu odpadow musial dokupic blachy za 7tys :o :o :o - ale mial dach z wieloma zalamaniami!!

szwagier z kolei tez ma dach z blachy - i jak mu facet zaspiewal ile chce za obrobki i polozenie to stwierdzil ze sam bedzie chyba kladl :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolakao minus blachy to odpady szczegolnie przy naszym dachu

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=388&IdKolekcji=

 

piateczek biore wolny takze pojezdze po firmach z projektem i popytam o ceny mam nadzieje ze cos sie wybierze

 

PS

mayland

ladna ta Twoja dachowka

faktycznie ma wyzsze tloczenia od plannji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak czytam wymiane.... to sie robie ogolnie zielona - myslalam ze jak poczytam to wyprostuje mi to w jakis sposob wybor pieca na ekogroszek i co nic juz nie wiem - wiec jezeli chodzi o pokrycie dachu zbierz wszystkie za i przeciw - istotne dla ciebie i podejmij diecezje :wink: - chociaz ja nie potrfaie takiej podjac jezeli chodzi o piec :lol: :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wybór pieca mamy już za sobą , teraz walczymy z projektem ułożenia kostki brukowej ..i szczerze mówiąc nie mogę sie zdecydowac na kolor ......bo rodzaj juz wybrałam ma być to nostalit z jadaru... Jaak sie uporany z projektę bede potrzebowała waszej pomocy dot.Poszukiwania dobrego wykonawcy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam dobrego pieca olejowego. Moze byc DeDietrich. Taki ok 25kW i 130 litrów zasobnik. Zbiornik na olej już kupiłam na Allegro :lol:

Do tego kominek ale bez bajerów. Tak żeby się dogrzać jak zabraknie prundu :lol:

 

Co do "wymiany" to wiele tam cennych informacji. Jednak zamiast ukierunkowywać dłuższa lektura wprowadza zamęt. :lol: Warto mieć dystans i jednak wspierać się informacjami od znajomych, rodziny itp, tych którzy przez to juz przeszli, użytkują i maja doświadczenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki piec macie ?? jezeli mozna wiedziec

my mamy piec z Zębca nie zawiódł nas juz przez trzy sezony i jest ok zero awarii.TEraz właśnie rozgladam sie za eko -groszkiem ...ale kurcze ciężka sprawa.. bo mają po składach ale wegiel płukany ...a to nie to samo...bardzo duzo zalezy od rodzaju eko-groszku juz nabralismy w tej dziedzinie doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...