Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

co do wody

 

ja mam 116 metrow przyłącze, najdrozsze z tego to robocizna bo sa ekipy co biora 35 pln za m2 wiec latwo policzyc

 

... ale klaruje mi sie wlasnie samodzielny hydraulik i ojciec na pomoc wiec chyba w polowie sie zmieszcze

 

btw: ustawowo do 15 metrow masz bez studzienki na wodomierz itp..., ale wodociagi przymykaja oko i daja-przepuszczaja do 30-40 metrow (info z 1 ręki)

 

,moze dasz rade sie zmiescic bez studzienki ktora kosztuje 1400 pln :evil:

 

 

Dzięki za informacje, czyli jak sam (lub z pomocą) zrobie wykop to bedzie taniej?

zapłace tylko za przyłączenie i te wszystkie wodomierze i studzienki??

Oczywiscie to jest wszystko liczone do granicy działki? czy juz gdzies w poblize domku. Bo domek kiedys bedzie stal na drugim koncu dzialki to doszloby jeszcze 20-25mb.

I jeszcze jedno, za naszą działką jest jeszcze 5 takich samych dzialek (też nie uzbrojonych) Na logike ci którzy są za mną napewno będą zainteresowani przeciągnięciem mediów. Z doswiadczenia powiedzcie mi, czy po cichu liczyc na sąsiadów z tyłu, że się dorzucą czy robić swoje i się nie oglądać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj

 

Gratuluję działki.

Odnośnie kosztów doprowadzenia wody- to zależą od warunków jakie dadzą Ci wodociągi. Przejdź się do nich i pogadaj.

Jeśli za Twoją działką są następne, to baaaardzo prawdopodobne, że dadzą Ci takie warunki, aby sąsiedzi mogli potem przyłączyć się do Ciebie, tzn do wykonanego odcinka wodociągu, więc to nie jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Gratuluję działki.

Odnośnie kosztów doprowadzenia wody- to zależą od warunków jakie dadzą Ci wodociągi. Przejdź się do nich i pogadaj.

Jeśli za Twoją działką są następne, to baaaardzo prawdopodobne, że dadzą Ci takie warunki, aby sąsiedzi mogli potem przyłączyć się do Ciebie, tzn do wykonanego odcinka wodociągu, więc to nie jest taniej.

 

 

Witam. dzieki za info. O tym nie pomyslalem. Kolo tych wszystkich dzialek idzie oczywiscie dróżka. Czy to nie jest juz sprawa wodociągów, zeby nam tam doprowadzic wode? Nie dosc , że bede musial płacic za ich "rurę" to jeszcze będę być może wieloletnim odbiorcą wody i płatnikiem.

Czy nie byloby najlepiej aby zawiązał się jakiś komitet ds. mediów złożony ze wszystkich zainteresowanych działkowiczów i wtedy koszty rozłożyłyby się na wszystkich?

Narazie tak jak pisalem jestem na etapie zalatwiania kredytu, ale nadgolriwie martwię się już na zaś jak to będzie z tymi mediami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do wodociągów czyli sanitarki i wody

to najtaniej wychodzi założyć komitet (min 3 właścicieli) złożyć odpowiednią dokumentację w wydziale inwestycji UM Radom i wtedy miasto i wodociągi doplacają do interesu. Inwestor płaci tylko 15% wartości przyłaczy no i najlepiej z tego co pytałem robić za od razu wodę i sanitarkę (można zadzwonić do UM i tam Ci wszystko wyjaśnią). Prąd to oddzielna sprawa występujesz o warunki do zeorku potem robisz projekt (najlepiej nich zrobi Ci ktoś z zeorku, tylko po godzinach :) ) będzie szybciej. Z projektem do UM tam jeszcze jedna papierkologia potem znowy do zeorku i już.

Generalnie chodzenia za mediami jest sporo, ja jak na razie prawie załatwiłem prąd, pozostała mi jeszcze woda i kanalizacja. W razie czego pisz to Ci podpowiem co i jak

pozdrawiam MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta hydraulika mnie wykończy :( Ciężko mi podejmować decyzje co i jak. Niby wiedziałam już co bedzie i jak ale teraz... mam namieszane w głowie. Jak przetrwam tę hydraulikę to pójdę sie upić :D

A tak serio to... nadal nie wybrałam pieca, tzn. czym będę grzać. Niemal na 100% byłm przekonana, że będzi eolej a teraz... okazuje się, że piece podrożały i na dodatek jest to towar deficytowy. Złożyłam zapytanie handlowe o piec do 4 firm i nikt mi nie odpowiedział :o Może to i lepiej... Zaczęłam brać pod uwagę inne rodzaje paliwa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za odpowiedź NIEWIELKI II. Napewno się jeszcze odezwe w tej sprawie. Jak to miło jak ktoś dzieli się czymś przez co juz przebrnął lub wie więcej niż zupełny "świerzak". dziś dzwoniłem do właścicielki działki. Powiedziala ze narazie papiery są u geodety i chyba będzie jeszcze troche poczekać na zalatwienie papierkologii? Czuję w kościach że mediów mi się nie uda zalatwić w tym roku ( ale nic ,narazie będziemy czekali)Czy jak np. wszystkie sprawy zalatwie do pazdziernika - listpada i dziąlka bedzie juz moja to jest szansa , że podłącze któreś z mediów jeszcze przed zimą ( jeżeli takowa do nas zawita?)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących W Radomiu i okolicy !!

Właśnie udało mi sie wczoraj zakupić eko- groszek i całe 2 tony oczywiscie 1000zł poszedł na zimowe ciepełko.U nas zaczyna chyba coś sie dziac po trzech latach od ruszenia sprawy gazociągu podobno ma być jeszcze w tym roku ,szczerze mówiąc wątpię.Prace dopieszczające dome trwają cały czas .. teraz nadszedł czas na taras i kostke wokół domku. Co do pieca na eko -groszek ..jak staliśmy przed wyborem to ogladaliśmy ten na ul.Wojska Polskiego niestety nie przeszedł kontroli jakosci czyt."mąż i mój tata" :roll: ostatecznie kupiliśmy Zębiec i jestesmy z niego b.zadowoleni .zero awarii..U nas przechodził faze testową , teraz wszyscy sąsiedzi taki mają .. co prawda juz nowszej generacj zębiec z bardziej rozbudowana automatyka sterowania.Ja jestem zdania że lepiej kupić coś porzadnego niż tymczasowego bo jak samo życie pokazuje prowizorka trwa najdłużej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland Wysłany: Pon, 20 Sierpień 2007 16:08 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

A czy ktoś słyszał o producencie kotłów na ekogroszek w Radomiu? Podobno jest takowy w okolicach ul. Lotniczej? Zjazd z Wojska Polskiego... Czy macie więcej informacji na ten temat?

 

czesc mayland jezeli chodzi o piece z wojska polskiego to jeden hydraulik mi odradzil, ponoc nie bardzo ale dlaczego nie wiem, czasami warto samemu sie przekonac, bo tak to jeden drugiemu powtarza, sam nie sprawdzi a nie zawsze jest to prawda, ale rzeczywsicie jeden hydraulik od wyceny mi nie polecal :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisałem kilka postów wcześniej ,że jestem na etapie załatwiania działki (podpisana umowa przedwstępna) , cos tam włascicielka nie miala podogrywane z podzialem tych dzialek.

Dzis dzwonilem do wlascicielki i usłyszalem ze jutro odbiera ostateczne mapki od Geodety i tylko trzeba bedzie poczekac na uprawomocnienie. Ile mniej więcej czeka się w Radomiu na taką formalnosć?

 

Troche zależy mi na czasie bo chciałbym w tym roku chociaz "ruszyć" media typu prąd i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...