Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość M@riusz_Radom

Witam ponownie

 

Poszukuję sprawdzonej (nie musi być tania) ekipy do wykonania stanu 0 jeszcze w tym roku. Jeśli macie jakieś namiary proszę o kontakt na PW ;)

 

Pozdrawiam (jutro mi się dopiero WZ uprawomocniają :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Objeździłam hurtownie w Radomiu za wełną na ocieplenie poddasza. Kupiłam w praktikerze. Tam była najtaniej. Kupowałam dużo bo ponad 600m2. W hurtowniach nie dość, że mieli dużo drożej to jeszcze kręcili jak pytałam o upusty i marudzili z transportem bezpłatnym. Wkurzyłam się. :lol:

Gdzie kupowaliście profile aluminiowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Radom i okolice!

Ja bardziej okolice i to raczej Kozienic, ale ponieważ w Radomiu robię większe zakupy to pozwolę sobie do Was od czasu do czasu zajrzeć :D Liczę że podpowiecie co i gdzie kupić a które sklepy omijać wielkim łukiem.

Od razu wystartuję z pytaniem.

Jestem na etapie wyboru blachodachówki (dachówka nie wchodzi w grę bo więźba za słaba) i chciałam kupić blachę w firmie Polonica na ul.Kieleckiej, ale gdzieś widziałam posty, żeby omijać tę firmę z daleka :o . Czy ktoś może mi napisać dlaczego? Drugie pytanie: gdzie w Radomiu kupić folię Tyvek Solid? Muszę o to poprosić tatę a nie chcę żeby musiał szukać. Pomożecie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Radom i okolice!

Ja bardziej okolice i to raczej Kozienic, ale ponieważ w Radomiu robię większe zakupy to pozwolę sobie do Was od czasu do czasu zajrzeć :D Liczę że podpowiecie co i gdzie kupić a które sklepy omijać wielkim łukiem.

Od razu wystartuję z pytaniem.

Jestem na etapie wyboru blachodachówki (dachówka nie wchodzi w grę bo więźba za słaba) i chciałam kupić blachę w firmie Polonica na ul.Kieleckiej, ale gdzieś widziałam posty, żeby omijać tę firmę z daleka :o . Czy ktoś może mi napisać dlaczego? Drugie pytanie: gdzie w Radomiu kupić folię Tyvek Solid? Muszę o to poprosić tatę a nie chcę żeby musiał szukać. Pomożecie? :roll:

 

Witaj justa :lol: Ja Tyveka kupowałam w Termodachu na Kileckiej. Fajna ta folia. :lol:

Ja też buduję się ale po drodze do Kozienic :lol: Pewnie bedziesz obok mnie przejeżdżać nie raz :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście profile aluminiowe?

 

cześć

 

Profile kupowałam na końcowym autob 4,9 Prędocinek i w Węglobudzie na Lubelskiej. To było ok 3 miesiące temu , więc teraz mogą być zupełnie inne relacje cenowe.

 

Mayland -dobrze Ci idzie budowa, ale nic więcej nie piszę, żeby nie zapeszyć :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaly mi stemple - ok 150szt - pozadne i grube

 

Ja stemple puściłam w Anonse. Też były bardzo grube. Sprzedałam szybko , po 2,50zł, chyba czerwiec/lipiec. Napisałam w ogłoszeniu nazwę ulicy i kupiec był z bliskiej okolicy.

 

Monika może spytaj tych cieśli-dekarzy, którzy mają robić Wam dach o jakiegoś murarza do "drobnej" roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj justa :lol: Ja Tyveka kupowałam w Termodachu na Kileckiej. Fajna ta folia. :lol:

Ja też buduję się ale po drodze do Kozienic :lol: Pewnie bedziesz obok mnie przejeżdżać nie raz :wink: :lol:

 

Dziękuję za szybką odpowiedź :D . Tata nie będzie musiał się kręcić po całym Radomiu. Pamiętasz może cenę tej foli?

 

A o firmie Polonica ktoś słyszał?

 

mayland

W drodze do Radomia będę rozglądać się za Twoim domkiem, już ładnie wygląda. Ja nie mogę się doczekać kiedy wreszcie będzie dach.

 

Miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonica się bardzo reklamuje. Jeżdżą po budowach i zostawiaja ulotki, nawet doczepiając je do murów. Ja nie brałam tej blachy pod uwagę.

Widziałam, że ma byc blacha z fabryk SAAB. To są najlepsze blachy. Taką kupiłam z Budmatu. Miałam przejścia z firmą dostawczą ale z blachodachówki jestem bardzo zadowolona, mimo, że kosztowała mnie sporo. nie wybrałabym dzis innej. Dekarze też stwierdzili jej wysoką jakość. Mam nadzieję, ze bedzie mi służyła przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stemple puściłam w Anonse. Też były bardzo grube. Sprzedałam szybko , po 2,50zł, chyba czerwiec/lipiec. Napisałam w ogłoszeniu nazwę ulicy i kupiec był z bliskiej okolicy.

 

Monika może spytaj tych cieśli-dekarzy, którzy mają robić Wam dach o jakiegoś murarza do "drobnej" roboty.

 

No moze rzeczywsicie ktorys z nich da rade - a dach mi wchodzi w poniedzialek :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o folie to jest ona bardzo waznym elelmentem dachu i nie ma tu co oszczędzać.

A blache znajdziecie w Radomiu od 22-40 zł. Zalezy od producenta który tłoczy blachodachówki, i z czego (jakiej hutu) tłoczy.

 

 

Moim zdaniem bardzo dobra jest Planja i Finco Stal, ale tam juz trzeba "zapłacić" Niezłe są również niemieckie blachy z huty Thyssen Krupp.

Ważne jest również przeprowadzić wywiad u "blacharzy" które blachy sie dobrze "składają" na dachu . Bo co z tego ,że bedzię dobra blacha jak każdy arkusz będzie odstawał na dachu.

Jak chodzi o dachy , każdy sprzedający ma obowiązek pojechać na dach, zmierzyć go i wycenić ( i to wszystko gratis) Te wlasnie wyceny trzeba porównywać. Mozna zaprosic kilku producentow na wycene calkowitą. Nie wolno dać się nabrać na niską cenę blachodachówki, która stanowi czasami 30-40% która obejmuje calkowity koszt pokrycia dachu. Trzeba patrzec na akcesoria i ich ceny.

 

Trzeba tez obserwowac blacharzy. Jezeli za bardzo naciska aby wziąć blache w punkcie sprzedaży ,ktory ona wskazal, to znaczy że ma uklad ze sprzedawcą albo jakis procent od przyprowadzenia klienta.

Aha niech wyceny dachów robią punkty sprzedaży, im zalezy aby byla jak najnizsza. a blacharze zwykle przesadzają z ilosciami np. blachy plaskiej bo pózniej im się w domu przydaje.

Ponadto gdyby się okazalo ze w trakcie roboty brakuje jakiegos materialu ktorego nie policzyli sprzedawcy, nie trzeba się denerwowac jezeli doplata jest kilkaset zlotych (to sie zdarza) . Jezeli jest 2000-3000zł doplaty to znaczy ze specjalnie zanizyli wycene.

 

 

Nie mam doswiadczenia w budowaniu ale wierzcie mi - wiem co mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co jest z tymi hydraulikami? :-? Jutro gadam juz z czwartym :evil:

Pierwszy sam zrezygnował, poprostu nas olał. Drugi zabił nas ceną. Trzeci nie odbiera telefonu od 2 tygodni. :o

Do zrobienia hydraulika w duzym domu. Bez zachcianek, proste standardowe rozwiązania. W czym więc problem? Nie wiem... Nie mam problemów z wypłacalnością...

Jak tak dalej pójdzie to stanie mi budowa z powodu braku hydraulika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...