Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Jak wygląda sprawa doprowadzenia mediów do dzialki rolnej??

Facet podzielił sobie pole na kilka dzialek "małe gospodarstwa" z tego co mowi. Dzialka znajduje sie okolo 400 m od mediów i czy jest mozliwosc doprowadzenia tam mediów (woda,prad)

Dzialka znjduje sie w gminie Kowala. Czy mozna np. samemu przeciagnąć wode a zeby tylko wodociagi to przyłącze odebrały (podobno trójnik jest w ulicy)

No i oczywiscie prąd. Jakie opłaty trzeba poniesc jezeli to jest 400mb. Podobno do 200mb placi sie tylko za KW a powyzej????

 

Przed tą działka jest kilka dzialek juz sprzedanych, czy wtedy koszta rozlozą sie na wszystkich dzialkowiczów??

 

Czy na takiej dzialce dostanie sie warunki zabudowy, czy jest obawa że nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większosć pytań dostaniesz odpowiedź w gminie.Tak WZ i inne informacje formalne.

Co do rozłożenia kosztów na sąsiadów to juz jak się dogadacie. Z doswiadczenia wiem, ze nie zawsze to wypala bo ten co mieszka blisko źródła ma w nosie ułatwiać innym. Ile byś nie ciągnął prądu to musisz za przyłącze zapłacić. Nikt Ci tego gratis nie zrobi, nawet przy 20metrach. Koszty kabla i skrzynki pokrywasz Ty. Woda to nie wiem. Mi robili z gminy. Wykopali, wsadzili rurkę, zakopali, podłączyli. WYdaje mi się, ze tylko na kopaniu mozesz zaoszczędzic robiąc samemu. Materiał, przyłączenie i tak musisz zapłacić. Ale kopać 400m to troche dużo :roll: Radziłabym dopytać w gminie o wszsytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hejka

czy może się ktoś orientuje lub załatwiał; mam działkę 19 m szer i chce postawić dom 12 m szer co daje 12 + 4 +4 = 20 m max. Można ten przepis jakoś ominąć lub w urzędzie inaczej zgłosić.

I prosze o numer tel do jakiegoś sensownego architekta od adaptacji projektu i kierownika budowy - fachowca.

 

Z góry dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

dajcie znać gdzie najlepiej podjechac i gdzie solidnie obsłużą i wycenią

 

GONT

lub

Blacho Dachówke

 

Z Góry Thx ;)

 

Spróbuj w Krollu ul. J CH Paska 9 lub

Sell-Bud ul. Warszawska 149

Na 4 wyceny tylko w tych były bardzo zbliżone i wykonane na drugi dzień.

My wybraliśmy Krolla,blachodachowka RAL 7016 /grafit matowy/

Na dach pow. ok 160 m2 pokrycie - 6,3 tys

folia i orynnowanie PCV Galeco 3,1 tys

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie a tu jakiś dziwny zastój nic nikt nie pisze dziwne

nie działacie na swoich budowach ..

To ja się pochwalę w poniedziałek wylałem chudziak choć budynek już stoi

i nawet ma skończony dach, panowie z mokrej trochę psioczyli że powinienem to robić po fundamentach ale tak wyszło, teraz jeszcze ścianki działowe i potem .... niestety kredyt, już czuję jego oddech na plecach...

 

Przeraziły mnie nowe ceny betonu na mokrej masakra strasznie w ciągu roku betonik podrożał ale co tam trzeba płacić i płakać hihih

Pozdrawiam wszystkich budujących w Radomiu i okolicach a i obudźcie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie robisz tynki ? i jak można wiedzieć to ile sie teraz płaci za metr

My zastanawialiśmy sie nad cementowymi z agregatu. potem jakaś gładź ale to już zrobię sam.

No właśnie idą święta :)

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, ZDROWYCH SPOKOJNYCH I RODZINNYCH śWIĄT NO I MOKREGO DYNGUSA

POZDRAWIAM RADOMSKICH BUDOWNICZYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pi-x-drzwi ceny wachaja sie od 145 w gore

 

za przeslo 250 cm szerokosc ze slupkiem - wysokosc 173 cm - to tak istandard

 

najtaniej znalazlem na allegro

 

, acz nie zjezdzilem jeszcze Radomia co uczynie juterkiem :wink:

 

tansze jest to srebrne bez powloki pcv - tak jak np. zielone z takowa jest

 

w OBI jest niby promocja na to ogrodzenie u nas

 

nizsze bo 152 cm bodajze jest tansze a wyzsze - next to 2 m z groszami drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...