Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, jestem na etapie początkowym , proszę powiedzcie mi ile może murarz powiedziec za wybudowanie domku 160m2 z piwnicą, czy lepiej umawiać sie z metra czy od całości , i jak mniej więcej kształtują się ceny w Radomiu, a może macie namiary na jakąś fajną ekipę wolną od zaraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie początkowym , proszę powiedzcie mi ile może murarz powiedziec za wybudowanie domku 160m2 z piwnicą, czy lepiej umawiać sie z metra czy od całości , i jak mniej więcej kształtują się ceny w Radomiu, a może macie namiary na jakąś fajną ekipę wolną od zaraz.

 

Umawiaj sie od całości. Staraj sie umawiać ze wszsytkim od całości. ALbo niech poda cene z metra a potem niech sam obliczy ile bedzie za całość. Sprawdź i niech robi jeśli Ci pasuje. Najgorzej rozliczenia z meta szczególnie sześciennego wychodzą. Najczęściej wykonawcy oszukują na:

- drewnie -m3

- piasku - tony, m3

- rozliczeniach w m2

- rzeczach z których jest dużo odpadów.

Najtrudniej im zarobić na mb :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie początkowym , proszę powiedzcie mi ile może murarz powiedziec za wybudowanie domku 160m2 z piwnicą, czy lepiej umawiać sie z metra czy od całości , i jak mniej więcej kształtują się ceny w Radomiu, a może macie namiary na jakąś fajną ekipę wolną od zaraz.

 

Iza ekipy wolne od zaraz to nie ekipy tylko amatorzy.

Zastanów się nad ta piwnicą bo podnosi ona strasznie koszt domu.

Jeśli nie kupiłaś jeszcze projektu z piwnicą to jeszcze przemyśl to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.... Ceny położenia blachodachówki na dachu deskowanym i pokrytym papą kształtują się od 10zl w górę. Cena zalezna od połamania dachu. Oczywiscie blachodachówka z folią bedzie troche droższa. Ale 45zl za m2 to sporo jak na nasz region. No chyba że jest to cena za dachówkę z obróbką. Wtedy owszem, moze być choć i tak nie jest to mało.

Informacje świeże od dekarzy z zaglębia dekarskiego naszego regionu czyli okolic Gozdu i Zwolenia :lol:

Mayland ile u ciebie cieśle liczyli z więźbę dachową?A ile za całą reszte?

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie byłoby tak drogo z tą budową. Mnie pogrążył beton. Wszystko co wylewaliśmy z gruchy to zawsze koszt był ogromny. Fundamenty, chudziak, strop.... koszty najwieksze. Robocizna na budowę stanu surowego nie była taka straszna. Znacznie więcej kosztowały tynki wewnetrzne i wykończenie poddasza oraz hydraulika (najdroższa rzecz na budowie). Za wszystkie 21 okien zapłaciłam tyle co za brame do garażu :o Więc widać, ze koszty mogę być bardzo duże albo umiarkowane. Mój dom jest duży. 200m2 pow użytkowej i garaż 40m2. Do tego użytkowy strych na którym robimy pomieszczenie rekreacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu za wiezbe robocizna placilem rowne 5 tys - wiezba krokwy co 80 cm plus jetki ze wzmocnieniami - dachu powierzchnia 220m2

 

samo drewno impregrowane pod cisnieniem w kozlowie kosztowalo mnie 7.700 w tym 700 sama impregnacja i 7 slupow z mieczami

 

za polozenie blachodachowki juz zobrobkami zaplace jakies 21-23 za m2 czyli okolo 5 tys, ale wiem ze niektorzy biora 25 a nawet 28 za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cieśle też zrobili podwójne jętki. Podobno tak jest lepiej. Skręcane na śruby.

Cieśli miałam z Borek pod Zwoleniem. Widzę, ze ceny niewiele sie zmieniły. U mnie więźba jest pod dachówkę zrobiona. Rozstaw co 73cm (jak pamietam) i grubsze krokwy. Dwie lukarny i dach w literę L. Dodali też belkę kalenicową by usztywnić wszystko bo w projekcie jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakato czy jesteś zadowolony z impregnacji ciśnieniowej?

Chodzi mi o to czy dobrze ci zaimpregnowali. Ja maluje swoją pędzlem już drugi raz ale to nie jest to. Posłuchałem kolegi, który podpowiedział mi że pędzlem wyjdzie równie dobrze. Teraz juz widzę że nie. Mogłem jednak zaimpregnowac ciśnieniowo.

Wyszłoby drożej ale na perno dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze recznie pedzlem malowalem wlasnie deski na pelne deskowanie dachu, idzie szybko, jako ze reka to nie wanna czy maszyna do rozrabiam by niby mocniejsze bylo, ale widze ze cisnieniowo to na 101% rowno zaimpregnowane, kazda belka identycznie, wiesz reka musisz dwa razy bo raz tu raz tam lzej raz mocniej pociagniesz, wiec za drugim razem poprawisz i bedzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...