Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Możecie mi polećić jakiegoś radomiskiego dystrybutora okien.

Firm oknowych mamy tysiące .. zależy mi na rozsądnym montażu .. bo zakładam że potrzebuje w miarę standardowe okna 5 komór na profilu Veka ..(jest kilku dystrybutorów okien bazujących na tym profilu)

Będe wdzięczny za opinie ...

Pozdrawiam

 

Wysłałem wam wiadomość na pocztę w temacie okien. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z was ma jakieś znajomości w starostwie wśród osób zajmujących się wydawaniem zezwoleń na wycinkę lasu prywatnego?

 

Wczoraj odmówili mi całkowitej wycinki 40szt sosen :( z prywatnego lasu..

Co za kraj gdzie człowiek z własnego prywatnego terenu nie może wyciąć drzewa i na jego miejsce posadzić nowego i jak tu być zadowolonym z władzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na radomskiej grupie budujacej.Co prawda jeszcze nie zaczalem budowy,ale mysle ze bede tu od dzis stalym bywalcem :D watek przeczytalem od deski do deski i juz przed budowa znalazlem duzo interesujacych wiadomosci przydatnych przyszlemu inwestorowi.Hmmm ja tu o budowaniu, a jeszcze nie ma dzialki i tu drodzy forumowicze ogromna prosba do was.Mianowicie gdyby cos wam sie "obilo o uszy" ze ktos ma do sprzedania jakis atrakcyjny kawalek ziemi (moze w okolicach waszego domu,dzialki)w rozsadniej cenie to bylbym bardzo wdzieczny za informacje.Preferowane lokalizacje to okolice ul kozienickiej w czesci radomia,okolice janiszewa choc otwarty jestem tez na inne czesci miasta.Waruneki:dzialka min 25 m szerokosci od 800-1500 m blisko media i przystanek autobusowy ze wzgledu na dzieci chyba nie mam zbyt wygorowanych wymagan :D. Sledze oferty w anonsach,u lokalnych agentow nieruchomosci,jezdze ogladam i przyznam szczerze nie ma rewelacji.Rozpisalem sie troszke w tym pierwszym poscie :oops:

Jeszcze jedno jakby ktos potrzebowal solidnych ludzi od od poddaszy,gladzi,malowania i docieplen to sluze pomoca i kontaktem na priv,ekipa sprawdzona robila remont u moich rodzicow.Przynajmniej tak moge sie zrewanzowac za pomoc jaka zapewne od was uzyskam :D

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za informacje.Potrzebuje cos blizej.Mam w domu dwa male brzdace nie chodzace jeszcze do szkoly wiec babcia nie moze miec za daleko :D

W dzisiejszych anonsach znalazlem dzialeczke.lokalizacja w porzadku choc nie bralem wczesniej jej pod uwage.wymiary dzialki przyzwoite pod parterowke (taka sobie z zona wymarzylismy :D )27 szerokosci,ale...no wlasnie zawsze musi byc jakies ale.Media w odleglosci jakies 100m od drogi glownej i co teraz?Stworzenie komitetu i proba podlaczenia wody i kanalizacji raczej maloprowdopodobne.Wlascicielka twierdzi ze sa chetni,nawet cos tam zaczynala dzialac w tej sprawie, tylko sama wybudowala sie na dzialce w ulicy obok(pierwotnie miala to zrobic na tej ktora teraz sprzedaje) wiec moim zdaniem cos jest nie halo.Droga prowadzaca do dzialki na sprzedaz jest gruntowa prywatna z udzialami wlascicieli dzialek.Moje pytanie brzmi czy ewentualne zrobienie studni glebonowej oraz przydomowej oczyszczalni sciekow to duze koszty(sama dzialka nie jest tez z tej nizszej polki cenowej :cry: i nie wiem czy to wogole sie kalkuluje)oraz jakby wygladalo przylaczenie pradu?Czy udzialowcy w drodze moga robic jakis problem z pozwoleniem na podlaczenie pradu i oczywiscie jak moze sie ksztaltowac koszt tego?

Pozdrawiam wszystkich budujacych czytajacych i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam taka sama sytuacje jak ty: dom 150m od glownej drogi - w sumie z sasiadami na wlasny racjunek ciagnelismy kanalizcje i wode - z pradem tez byla jazda ale w sumie wszytsko mamy i jest ok! bralismy wszystko pod uwage (czyli wlasna studnia i szambo ekolog) ale stw ze majac 150 0bok kanal i wode nie ma sensu tego robic na dzialce!! jezeli chodzi o prad to 3 razy zmienialam warunki przylaczeniowe - chodzilam, blagalam prosilam - musialam nawet zrobic wpis u notariusza - az w koncu mam prad - ale tez byla jazda!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za informacje.Potrzebuje cos blizej.Mam w domu dwa male brzdace nie chodzace jeszcze do szkoly wiec babcia nie moze miec za daleko :D

W dzisiejszych anonsach znalazlem dzialeczke.lokalizacja w porzadku choc nie bralem wczesniej jej pod uwage.wymiary dzialki przyzwoite pod parterowke (taka sobie z zona wymarzylismy :D )27 szerokosci,ale...no wlasnie zawsze musi byc jakies ale.Media w odleglosci jakies 100m od drogi glownej i co teraz?Stworzenie komitetu i proba podlaczenia wody i kanalizacji raczej maloprowdopodobne.Wlascicielka twierdzi ze sa chetni,nawet cos tam zaczynala dzialac w tej sprawie, tylko sama wybudowala sie na dzialce w ulicy obok(pierwotnie miala to zrobic na tej ktora teraz sprzedaje) wiec moim zdaniem cos jest nie halo.Droga prowadzaca do dzialki na sprzedaz jest gruntowa prywatna z udzialami wlascicieli dzialek.Moje pytanie brzmi czy ewentualne zrobienie studni glebonowej oraz przydomowej oczyszczalni sciekow to duze koszty(sama dzialka nie jest tez z tej nizszej polki cenowej :cry: i nie wiem czy to wogole sie kalkuluje)oraz jakby wygladalo przylaczenie pradu?Czy udzialowcy w drodze moga robic jakis problem z pozwoleniem na podlaczenie pradu i oczywiscie jak moze sie ksztaltowac koszt tego?

Pozdrawiam wszystkich budujacych czytajacych i nie tylko

 

NA poprowadzenie linii energetycznej muszą się zgodzić wszyscy własciciele działek przez które będzie przebiegała linia.

Do 200 m od linii głównej energetyka prowadzi linię za darmo.

Trzeba tylko wykupić kW do podlączenia do sieci.

Z wodociągiem i kanalizacją jest znacznie gorzej. Jeśli gmina nie sfinansuje budowy musicie to zrobić sami :evil:

a poźniej zdać wszystko na gminę.

:( :(

Na poprowadzenie tych mediów muszą także zgodzić się wszyscy współwłaściciele działek.

 

Dobrze przemysl tą decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlascicielka ma pozwolenie na prad z 2006 roku.Zastanawiam sie czy na podstawie tego dokumentu ja moglbym podlaczyc sie do sieci.Kanalizacja raczej nie wchodzi w gre,gdyz jest spadek i prawdopodobnie potrzebna bedzie przepompownia,w ulicy obok wszyscy maja szamba, a spadek jest podobny.Odnosnie wody to czy jest sens zawracac sobie glowe,tworzyc komitety,czekac niewiadomo ile, a koszty moga okazac sie porownywalne do zrobienia studni....ech a myslalem, ze bedzie pieknie, bezbolesnie i kolorowo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlascicielka ma pozwolenie na prad z 2006 roku.Zastanawiam sie czy na podstawie tego dokumentu ja moglbym podlaczyc sie do sieci.Kanalizacja raczej nie wchodzi w gre,gdyz jest spadek i prawdopodobnie potrzebna bedzie przepompownia,w ulicy obok wszyscy maja szamba, a spadek jest podobny.Odnosnie wody to czy jest sens zawracac sobie glowe,tworzyc komitety,czekac niewiadomo ile, a koszty moga okazac sie porownywalne do zrobienia studni....ech a myslalem, ze bedzie pieknie, bezbolesnie i kolorowo :D

 

Na podstawie tego dokumentu nie podłączysz sie do sieci.

Jak spadek jest nieduzy to spadek robi się podczas kładzenia rur.

Wodociagu gmina nie zrobi bo powiedzą, że nie mają pieniędzy.

Szybciej to zrobicie sami ale trzeba zdać później na gminę.

NA studnię jest wymagane pozwolenie. Sanepid musi dokonać odbioru co podobno czasem nie jest sprawą prostą.

Podstawym problemem jest to, że pompa do tej studni musi być w pomieszczeniu ogrzewanym poza tym pracuje na prąd czyli też spore koszty ekspoatacji.

...pięknie, bezbolesnie i kolorowo :D ....takie rzeczy to tylko w Erze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku jeszcze kilka Twoich cennych rad i zaczne sie rozgladac za mieszkaniem w bloku :D.Co prawda za dzialka rozgladam sie dopiero od 3 miesiecy,ale juz mi rece powoli opadaja.

Spadek wydaje sie nieduzy,ale na odleglosci 100 metrow moze sie okazac ze jest to dosc sporo,poza tym kanalizacja szla by pod gore.Co do wody to nie bardzo widze mozliwosc zalozenia z kims komitetu zeby postarac sie o dofinansowanie z urzedu miasta,a gdybym chcial to zrobic sam to pewnie budowanie zakonczylbym na kupieniu dzialki i doprowadzeniu mediow i oglosil bankructwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...