Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wilku jeszcze kilka Twoich cennych rad i zaczne sie rozgladac za mieszkaniem w bloku :D.Co prawda za dzialka rozgladam sie dopiero od 3 miesiecy,ale juz mi rece powoli opadaja.

Spadek wydaje sie nieduzy,ale na odleglosci 100 metrow moze sie okazac ze jest to dosc sporo,poza tym kanalizacja szla by pod gore.Co do wody to nie bardzo widze mozliwosc zalozenia z kims komitetu zeby postarac sie o dofinansowanie z urzedu miasta,a gdybym chcial to zrobic sam to pewnie budowanie zakonczylbym na kupieniu dzialki i doprowadzeniu mediow i oglosil bankructwo :D

 

O nie do kupienia mieszkania w bloku n apewno nie namawiam :D

Spokojnie lepiej poszukać dłużej dzialki niż później gorzko tego żałować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widziałam dziś ogłoszenie na płocie na ul. Kozienickiej ogłoszenie o sprzedażuy działki 1400m2 w Rajcu. W okolicach Pub-u to wisiało, po lewej stronei przy wyjeźdize z miasta.

 

Drugi baner o sprzedaży działki wisi na wprost kościoła w Rajcu. Tam jest chyba kilka działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sąsiedzku rosnie nowa budowa. Po tym co zobaczyłem to niech się inwestor mocno trzyma i szybko uczy bo będzie tragedia. :(

Wiecie co ja już mam zboczenie zawodowe że wszędzie muszę spojrzeć żeby wyszukać baboli.

Nie wiem czy wy też tak macie?

 

Poza tym mam znajomości w hurtowni elektrycznej z dobrymi rabatami. Jakbyscie jakichś kabelków potrzebowali to dam namiar na odpowiedniego goscia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje o wentylacji mechanicznej, nie wiem kto jest na bieżąco, w związku z tym iż zaczynamy budować w tym roku i szukamy dobrej ekipy, po wstępnej analizie zastanawiamy się z mężem czy stawki nie są wygórowane?? 50000 :o za wybudowanie całego domu stan surowy otwarty - zaznaczam robocizna. A wy jakie macie informacje w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje o wentylacji mechanicznej, nie wiem kto jest na bieżąco, w związku z tym iż zaczynamy budować w tym roku i szukamy dobrej ekipy, po wstępnej analizie zastanawiamy się z mężem czy stawki nie są wygórowane?? 50000 :o za wybudowanie całego domu stan surowy otwarty - zaznaczam robocizna. A wy jakie macie informacje w tym temacie

 

Anita wszystko zależy jaki projekt i z czego (materiał) chcecie budować.

Cena dosć wysoka zatem i wykonawcy chyba ci z górnej półki?

Macie juz projekt domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje o wentylacji mechanicznej, nie wiem kto jest na bieżąco, w związku z tym iż zaczynamy budować w tym roku i szukamy dobrej ekipy, po wstępnej analizie zastanawiamy się z mężem czy stawki nie są wygórowane?? 50000 :o za wybudowanie całego domu stan surowy otwarty - zaznaczam robocizna. A wy jakie macie informacje w tym temacie

 

Co do wyceny robocizny sa duże różnice

Po świętach ruszam z budową, co prawda niedaleko Otwocka a nie w Radomiu ale...

Za dom w którym mam 350m2 ścian nośnych i 100m2 scian działowych, bez więźby murarze krzyczeli mi od 40 tys do 92 tys :o

Ważne jest z czego sie buduje, jesli robił bym z u220 dodawali ok 15%

Za porotherm lub gazobeton w duzych bloczkach robocizna tańsza. Dlatego też buduje z porothermu a nie z u220, w sumie na jedno mnie wyjdzie.

Zmieniłem strop monolityczny na terrive i tu też mi zeszli z ceny

W sumie ich wycena pierwotna 52 tys a stanęło na 41 :)

Targuj się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...