Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mayland taras świetny sam zacząłem rozważać zrobienie takiego ale to narazie odległe plany jak już przystąpię do działania to w tedy spytam jak się ten twój taras sprawował przez ten okres.

 

Ja dziś odwiedzałem ZEORK koszmar...:(

 

Wszyscy mówią że teraz jest dobry okres do budowy domu dochodzę do wniosku że dla tych którzy albo wzięli kredyt w ubiegłym roku albo mają za co budować :). Bo niby materiały trochę staniały i usługi ale gorzej z finansowaniem budowy

 

Pozdrowienia dla wszystkich budujących i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie. W temacie okien...bo nigdzie nie mogę znaleść opinii o tej firmie. Czy ktoś wstawiał okna w Plast system z Czachowskiego? Bardzo prosze jeśli mzna o opinie na ich temat.

 

My co prawda jeszcze nie mieszkamy ale 2 lata okna już są i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Wybraliśmy plastiki w okleinie dębowej z szybami P4. Wiele osób się nabiera myśląc że to drewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześciowo wymienialismy więźbę. Pod dachówkę musielibyśmy ją robic na nowo... Marzyła nam się dachówka ale niestety...Wiadomo, że blacha to nie dachówka ale i tak dach wygląda bardzo ładnie a mieszkamy w dzielnicy starych domów i nasz wyglada obecnie najokazalej :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś kalkulację (czy moze brac na zdrowy rozum)jak obliczyć czy do remontowanego domu warto kupic okna 6 komorowe i pakiet 3 szybowy 0,7 czy 5 komorowe 1,0 beda ekonomiczniejsze.Różnica jakies 2 tyś w wycenach.Mamy 40 letni dom i mamy kapitalny remont-wymieniony dach,ocieplamy poddasze,docieplamy dom,izolujemy fundamenty, wymieniamy kocioł na kondensacyjny i wymieniamy grzejniki.Czyli po całości.Mysle tak tylko sobie po jakim czasie zwróci sie ten koszt wymiany okien? Jesli wymiana okien na 1,0 to podobno oszczędność 35% ciepła i zwraca sie po 9 latach...Pomóżcie bo moja głowa jest już opuchnieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś kalkulację (czy moze brac na zdrowy rozum)jak obliczyć czy do remontowanego domu warto kupic okna 6 komorowe i pakiet 3 szybowy 0,7 czy 5 komorowe 1,0 beda ekonomiczniejsze.Różnica jakies 2 tyś w wycenach.Mamy 40 letni dom i mamy kapitalny remont-wymieniony dach,ocieplamy poddasze,docieplamy dom,izolujemy fundamenty, wymieniamy kocioł na kondensacyjny i wymieniamy grzejniki.Czyli po całości.Mysle tak tylko sobie po jakim czasie zwróci sie ten koszt wymiany okien? Jesli wymiana okien na 1,0 to podobno oszczędność 35% ciepła i zwraca sie po 9 latach...Pomóżcie bo moja głowa jest już opuchnieta.

 

Witam,

Nie opłaca się bo po pierwsze 3 szybowe są bardzo cięzkie z uwagi na duża masę szyb i z tego powodu nawet renomowani producenci MS, Okno-Plast, itd. nie mają tak solidnych profili wew. ani też okuć (Maco, WinkHaus) aby przez dłuższy czas pracowały z tak ciężki szybami.

Dotyczy to zwłaszcza okien dużych a zwłaszcz adrzwi balkonowych i tarasowych. W nich muszą być bardzo solidne i trwałe okucia. :(

To wygląda fajnie w reklamie, że pakiet trzy szybowy i współczynnik 0,7 dla całego okna lub tylko dla pakietu szybowego.

Te wszystkie wiadomości są od panów z salonów sprzedaży okien. :D

Oni sami mi powiedzieli (po cichu), że na rynku nie ma jeszcze takich profili,

które by wytrzymały ciiężar pakietu trzy szybowego.

Wyjatek stanowią tu tylko okna do domów pasywnych z bardzo grubą ramą (86 mm) w której zmieści się sporo większy profil stalowy usztywniajacy ramę.

Rybka pamiętaj o nawiewnikach Aereco w oknach :D .

Sama oceń czy warto przeplacać i kupować takie okna.

Wg. mnie nie a poźniej tylko moze byc z nimi dużo więcej problemów.

Powodzenia w podejmowaniu decyzji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Ci co zamieszkali już...

 

Opiszcie Prosze jak wygladal odbioór budynku przez inspektorat budowlany

 

jakies szczegoly na ktore zwrocic uwage?

 

i przykladowo, jesli mam kominek z plaszczem, a pieca nie mam fizycznie (cala instalacja juz jest) (piec kupuje po znajomosci chwile pozniej) to czy to przejdzie teraz w lato ?

 

opiszcie Prosze troche detali z waszych doswiadczen w Radomiu

 

Pozdroffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie zupełnie z innej beczki :)

Czy orientujecie się w jakich kwotach jest wynajem mieszkań w Radomiu, interesuje mnie kawalerka około 40m2 z umeblowaną kuchnią (meble + kuchenka ) z nieumeblowanym pokojem? Obecna właścicielka chce nam podnieść czynsz i stąd moje pytanie

A może ktoś z was ma takie mieszkanie do wynajęcia w jakiejś spokojnej okolicy :) w rozsądnej cenie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...